Jump to content
FAS Goran
PuntoAbart

Potrošnja TNG-a

Recommended Posts

Sad sam nasao neku da kazim kao knjigu (ima par strana) koju mi da likad sam kupio Punta. To mu dojde nesto kao neka reklama. Ima karakteristike svih modela od dimenzija do snage i potrosnje i kaze da je prosecna potosnja Punta na gas 7,2 litara, odnosno 5,8 litara benzina, a MJet je 4,5 litara. Tako da to sto ti trosi izmedju 7 i 8 litara to je druze izgleda to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni trosi punto 1.2 8v goriva 7.2/7.3 u prolece i leto plina trosi 8.8/9 koje ne prelazi uopste. Voznja mi se svodi na kuca poso, poso kuca 8km. U bocu mi staje oko 33 l jer mi je modifikovan plovak . Isao sam na put klasicna voznja 120/130 km na sat presao sam 400 km i nije mi prebacio na benzin.

Edited by mbz345305

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti kazem punto u normalnoj voznjine bi trebalo da predje 8 lit. plina osim ako se ne vozi u ekstremnim gradskim uslovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danasnja potrosnja kaze, Rakovica- Indjija - Rakovica starim putem oko 55km u jednom pravcu (nocu), zatim Rakovica - Kumodraz - Lajkovac - Kumodraz - Rakovica magistralom sve djuture sa onim vozikanjem do Indije ima barem po mom satu 242km. Stanem na pumpu i na moje iznenadjenje jedva stane 15 litara. To mu dodje oko 6.2L Gasa Ne znam da li su se malo popravili sa kvalitetom ali prijatno sam se iznenadio sa 3 ljudi u kolima i ostrijom voznjom sam ocekivao barem 8 L :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas relacija ZR-NS-SM-NS-ZR+15km =~7L( i manje) Gasa. Lagana voznja zbog kontrola a posebno zbog kvaliteta kolovoza. Da napomenem, od ZR do NS tri radarske kontrole. Dobro je,u suprotnom bi' ostao bar bez jednog tocka ili sap(u\a)tnika. :whistle:

p.s.

Citaju li ovo dizelasi? :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

ne dam se da neko ima iskustvom,evo već pola godine vozim na plin sekvent, pre prezadovoljan sam, još kad sam nakon 4 mjeseca dana izvadio mjerač ulja zapanjio sam se,jer je ulje providno žuto kao kad sam ga nasuo, a nije ni kapi potrošio

zanimljiva stvar je sto mi auto bolje vuče,startniji je na plinu.

interesuje me jedna stvar, koliko onaj u servisu preko dijagnostike moze da sa mapom kontroliše potrošnju?

ja koliko sam vidio, bio sam na licu mjesta da tvornički software ne dozvoljava ni preveliko ni premalo ubrzizgavanje, što znaci da i potrošnja se moze kalkulisati eventualno 1 do 2 litra na 10 km. kod mene fiat brava 99 god. zimi je trosila oko 13L/100km sada na +20 stepeni trosi po zadnjem mjerenju oko 11,5L/100km

Ima li neko info da li bi to bilo ok?

100% gradska voznja, veoma kratke relacije, znaci uvijek je pod čokom maltene,

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su kriva ubrizgavanja benzina i kriva ubrizgavanja plina pri stelovanju poklopljene onda ti je plin nastelovan kako treba.Ostalo je posle stvar kvaliteta plina,nacina voznje,uslova u kojima se auto vozi.

Probaj da proveris potrosnju benzina u istim uslovima pa onda uporedi sa plinskom otrosnjom.Razlika ne bi trebala da bude veca od 10% ako je sve u redu.Takodje ako auto vozis na veoma kratkim relacijama to ce ti podici potrosnju plina koji nece stici propisno da bude zagrejan .

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to sto se potrosnje tice. Strogo gradska voznja i kratke relacije. Ne moze to manje a da na plin ide kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vam prenesem moje za sada dosta skromno iskustvo.

Vozim Grande punto 1.4 - 77ks sa tartarinijevim uređajem. Pre dve nedelje isao na redovan servis plinskog uređaja.

Sipao sam ga do maksimuma (u bocu mi staje oko 27,5l plina) i vozio sam na relaciji Valjevo - Topola i nazad (pri čemu je do Topole radila non stop klima) i Valjevo - Batajnica (sa upaljenom klimom) i još oko 30 km gradske vožnje, što je bilo tačno 333km kada sam sipao plin. Sipao sam 24,8l plina, što bi značilo da je prosek oko 7,5l plina.

Nakon toga sam vozio na relaciji Batajnica - Beograd (kombinovano sa klimom ili bez)i prosek mi je bio oko 9l plina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi zna li iko koliko bi trebala trošiti plina gradske vožnje Lancia Kappa 2.0 20 V ? Sekvent plin je u pitanju.

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma joook

meni 15-15.5 a nemam sekvent

neki clanovi ovde sa sekventom spustaju i do 13

jeli bogati, ja sam cuo da su te navatali i upucali a ti se sakrio ovde znaci aaa :harhar:

Edited by Integralac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni moj kappa trosi 12litara po gradu sad moj otac oce da stavi plin i koliko ce onda da trosi. da lise to isplati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma joook

meni 15-15.5 a nemam sekvent

neki clanovi ovde sa sekventom spustaju i do 13

jeli bogati, ja sam cuo da su te navatali i upucali a ti se sakrio ovde znaci aaa :harhar:

Integralac koji je motor u toj tvojoj Lanci ? Aaaaaa tek sada vidim tvoj "Garage" ? To nije strašno.

Edited by Wrangler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumasima.

Nedavno sam ugradio plin (sekvent) u moju Lancia Y 1.2 8v (2001god. proizv.)

Vec neko vrijeme pokusavam testirati potrosnju i uvijek je oko 10 litara na 100km u gradskoj voznji. Voznja autoputom na 110-120km/h takodje potrosi 10 litara. Medjugradska voznja 60-80km/h trosi oko 7.5 litara. Zalio sam se majstoru koji je ugradio. On je zamjenio dizne (stavio navodno od drugog proizvodjaca) medjutim problem je i dalje isti.

Auto trosi oko 5 litara benzina u medjugradskoj voznji. Gradsku voznju nisam testirao na benzin ali po tehnickoj dokumentaciji trosi 7 litara max. Majstor kaze da ne bi smio trositi vise od 10% vise u odnosu na benzin.

Kakva su vasa iskustva, kolika vam je potrosnja itd...?

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gradska je skoro pa ok, ali autoput ti je užas.

Nešto tu nije kako treba odrađeno. Da li ti pali bilo kakvu lampicu?

Ako fabrika kaže da u gradu troši 7, znači da realno troši od 8 do 9 jer 1) nije nov, 2) Naše gorivo je vrhunsko, 3) ne voziš u laboratorijskim uslovima.

10% povećanje u odnosu na benzin je isto nemoguće, uglavnom bude 15% pa negde i 20%. Ali majstor ne bi bio majstor kad ne bi to rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako dobro radi i ne prijavljuje gresku u vidu bogate smese i slicno n ne diraj ! :thumbup:

Meni se povecala potrosnja od letos na 8-9L kombinovane voznje(60-40) u korist medjugradske.

Mislim da je tacka "2" u izlaganju prethodnog kolege veoma uticala na sadasnju potrosnju. :thumbup:

Dok ide dobro ne diram nista! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci savjetujete mi da se definitivno zalim kod majstora i reklamiram uredjaj dok ne napravi kako treba? Kolika bi trebala da bude potrosnja da znam kad je konacno napravio kako treba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...