Jump to content
FAS Goran
stub

Fiat Brava - magle stakla

Recommended Posts

pa da bre..sta ja pitam

:thumbsup:

nije mi tesko bih ja pogledao da me komp ne zeza pa cas otvara cas ne otvara strane

los mi je link zadnjih dana katastrofa :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mojoj marei 1.6 je skoro posle svake kise ulazila voda kod vozačevog patosa. Najzad sam se rešio da vidim šta je i stvar je bila u sledećem.

Svežanj kablova iz kabine ulazi u motorni prostor kroz jednu dihtun gumu između kabine i motora na levoj strani karoserije. Majstori za plin su posle instalacije automata pored volana, žice sprovelu u motorni prostor na istoj putanji kud i originalni kablovi. Kako im je dihtung guma smetala, to su je jednostavno pomerili iz ležišta i tako dobili dodatni prostor za nove kablove. Rupa je veličine oraha i pri jakoj kiši ili kada se odvodni prostor ispod haube napuni lišćem, voda preliva u kabini ispod volana.

Zasekao sam malo gumu sa gornje strane tek da kablovi od plinskog prekidača prođu, vratio je na mesto užljebljenjem i od tada vode na patosu više nema.

Inače, i meni se javlja mala izmaglica na staklima kada je napolju dosta hladno što je i normalno usled odnosa toplo-hladno. Što je više putnika u kabini i što je napolju hladnije to se više magli. Ali usmeravanjem ventilatora na staklo i jakim duvanjem, zamagljivanje brzo nestaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu nikakvog ni problema ni resenja,naime u uslovima kada je vlazno vreme napolju (pada kisa,sneg)

stakla se magle i to je to,nema tu uticaja ni mali hladnjak,ni ventilacija,zbog razlike suv-vlazan,

topao-hladan vazduh dolazi do te pojave. E sad ako postoji neko curenje u sistemu,svakako da to treba

sanirati,ali nije od presudnog znacaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedno malo uputstvo na vozačevom senilu,a tiče se odmagljivanja stakala....Bar ga u mom autu ima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam počeo da uključujem grejanje dešava mi se da mi stakla strašno magle i pojavila mi se fleka od antifriza kod vozačkog sedišta.Takođe kada vozim na otvorenom radna temperatura se spusti skoro do nule. Pri vožnji u gradu je temp. O.K. da lineko ima slične probleme i zna li očemu se radi? Hvala!

Bravo 1.2 16v

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

to magljenje i fleke od antifriza je zato sto ti je procureo radijator kabine ili poznatiji kao mali haldnjak. Imas vec temu o tome, pa vidi. A za temperaturu je verovatno kriv termostat, proveri ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav imam sledeci problem sa svojom Mareom,ukljucim grijanje nakon 5min. zamagle mi sva stakla,bez obzira gdje usmerim izduvavanje,promenio sam filter kabine,ne curi mi hladnjak,sta bih mogao biti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi proverio da li je klapna za recirkulaciju vazduha otvorena?

Zna da "zakuje" u zatvorenom polozaju i treba vizuelno proveriti kada se skine filter da li je otvorena ili zatvorena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam takodje problem sa magljenjem stakala. Sva stakla mi nenormalno magle, dal je do folije ili cega ne znam. Grejanje na 4orku ukljuceno i nekad samo pola soferke odmagli.

Zaboli me glava od toplote, a cim iskljucim duvanje na soferku opet krene da magli al bas.

izvalio sam da mi dole gde se spajaju srednja konzola i konzola gde je menjac i rucna izbija vazduh, iako je tockic okrenut samo za soferku.

Veliki procenat ode dole ka nogama.

To nije problem bio kad sam imao srednju konzolu od brava, nego kad sam stavio od maree, sa naslonom za ruku. Jer se ne uklapaju lepo srednja konzola i to. Dal moram da zatvorim ili nesto drugo da odradim ne znam. al znam da cu da poludim od toga.

Skidam folije sa prednjih stakala za vikend, pa cu da vidim dal ima promene.

Edit. Al sam ga umrsio :D Valjda me kapirate

Edited by miske17

Share this post


Link to post
Share on other sites

@acomarea

Kod Brava je filter ispod desnog brisaca i prilazi mu se kada se otvori hauba,jel kod Maree isto tu?

Ako je isto,onda izvadi filteri pogledaj dole ispod njega u tunel,klapna se nalazi oko 20cm nize u tunelu a ispod nje se vidi ventilator.

Pogledaj dole da li je tunel otvoren to jest vidi li se ventilator,u krajnjem slucaju upali ventilator da duva pa stavi na ulaz tunela neki papir ili slicno vidi da vidis da li uvlaci vazduh ako je slucajno na Marei drugaciji raspored nego ovo kako sam objasnio za Brava/u pa se mozda ne vidi klapna.

@miske17

Ne bi trebalo da ima veze to sto deo vazduha odlazi dole.

Jesi li procitao citavu temu ispocetka o mogucim uzrocima magljenja?

Pustanje tecnosti na malom hladnjaku,zatvorena klapna recirkulacije,los filter kabine,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ja klimu u autu. ni mali hladnjak itd... Procitao sam celu temu, nista od toga nije moj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha,dobar si,nema mali hladnjak a ?!

Onda nemas ni grejanje jer je mali hladnjak u sklopu sistema grejanja a ne klime kako ti pretpostavljas.

Salim se,mali hladnjak sigurno imas,veruj mi na rec.

Mozda je najbolje da odes do nekog servisa da ti to pogledaju sta bi moglo biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

My mistake :) otici cu do servisa, samp da proverim pre toga neke stvari da me ne odrade na foru :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa poledaj sam kod suvozacevih nogu da li uz onu plastiku ima nekih tragova curenja, da li je mozda vlazno sam ces to napipati, pa ces sam znati. I meni se cini da moj bravo magli malo vise nego druga kola, tj nikako da odmagli kad upalim ventilator, ali duva extra i nije procureo mali hladnjak, i menjam filter cesto, jednostavno je tako, i navikao sam da mu treba malo duze da odmagli soferka, jedino sto kad prebacim na MAX DEF onda odmagli ne normalno brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@acomarea

Kod Brava je filter ispod desnog brisaca i prilazi mu se kada se otvori hauba,jel kod Maree isto tu?

Ako je isto,onda izvadi filteri pogledaj dole ispod njega u tunel,klapna se nalazi oko 20cm nize u tunelu a ispod nje se vidi ventilator.

Pogledaj dole da li je tunel otvoren to jest vidi li se ventilator,u krajnjem slucaju upali ventilator da duva pa stavi na ulaz tunela neki papir ili slicno vidi da vidis da li uvlaci vazduh ako je slucajno na Marei drugaciji raspored nego ovo kako sam objasnio za Brava/u pa se mozda ne vidi klapna.

Poznato mi je gdje se nalazi filter,raspored je isti kao na Bravo-a,zanima me sledece da li klapna treba da bude otvorena?Ako kojim slucajem bude zatvorena,sta da radim?

Edited by Acomarea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,naravno da treba biti otvorena ako nije aktivirana recirkulacija na prekidacu.

Mozes i pritiskati prekidac i gledati kako se ponasa klapna to jest da li otvara/zatvara kako treba.

Kod mene taj motoric zeza pa kad ukljucim recirkulaciju klapna non stop otvara zatvara i tako ukrug pa sam je jednom ukljucio,zaglavio u otvorenom polozaju i u tom momentu iskljucio prekidac pa je sad stalno otovorena a prekidac vise ne diram.

I da napomenem jos da mi opet magle stakla,kao sto neko vec spomenu fiat izgleda mora da magli samo je pitanje u kojoj meri.

Kod mene naprimer sada vise magli zadnje staklo,posebno ako ima neko da sedi nazad dok sajba zna da magli ali grejanje resava stvar prilicno dobro osim ako bas nije puno auto ljudi onda i podizaci idu malo dole. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi ja imam taj isti problem ja mislio da je to od toga sto mi soferka bas ne dihtuje najbolje a nikako da to promenim adanas gledam pa ja polen filter ni nemam????!!!!!!!!! nikad to nisam gledao gde mogu da kupim taj filter gledaM ovde u APsport na internetu nemogu da nadjem super je ovaj forum bas sam puno saznao ........ :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :laughing::smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima , treba mi vasa pomoc.Sto se tice samog auta i njegova potrosnje ja sam veoma zadovoljan radi super,ima plin i trosi oko 9litara.

Naime problem mi stvara velika kondenazija unutar auta na svim staklima, na sofersajbi sam jednom zatekao u autu sa unutrasnje strane masu vode. Kad krenem da vozim upalim grijanje i pare nema na prednjoj sajbi ali zato ima na svim ostalim staklima, a nemogu stalno da drzim upaljen grejac na zadnjoj a izgleda je i on crkao kako sam ga poduze drzao-na njegovom prekidacu stalno gori zuta lampica ali sa slabijim svijetlom-kad ga stisnem nesto skljoca u kutiji gdje su osiguraci.

Pitao sam tetka sto radi sa auto dijelovima i on misli da je neki mali hladnjak u kabini, ne znam sad da li je to rijesenje da ga promijenim.

Bio bih vam zahvalan na vasim savjetima!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo se resi vlage pa posle resavaj releje koji su pocrkali od vlage

A naj verovatnije ti je krepo mali hladnjak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje se nalaze ti releji o kojima si pricao jel tamo gdje i osiguraci?

Gdje se nalazi taj mali hladnjak jel mogu ja da ga zamijenim ?

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...