Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Mozda se taj mercedes udario u traktor 10 sekundi pre nego sto je naisao tvoj surak, pa nije imao vremena ni da obelezi mesto nesrece 

 

a tvoj surak je kriv sto nije drzao rastojanje i po slikama bi se reklo da je vozio preko ogranicenja, ali neka su oni zivi i zdravi, neka radi i zaradi pa da ti kupi nov auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@beli Punto

Sve to isto i ja mislim i slazem se sa tobom 100%. Samo mi taj pandur dao zisku da mozda i nije sve tako crno, a i ovi iz Dunava.

@Buca_Tipo

Ma kakav crni rod :-)! Mada, sto kaze Beli, samo da on da neke pare, pa moze i rod da bude :-)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisam to mislio, kriv je sto je preso u suprotnu traku, tvoje osiguranje placa multipli, a tvoj auto placa surak.. jedino da nesto muckas, ali tu se i ovaj iz Miltiple treba slozi sa tobo -surakom... ali tesko... jbg, sta j tu je, bitno da su zdravi i zivi

Share this post


Link to post
Share on other sites

caxony, mozda i nije sve tako crno kako ja mislim, mozda je u novom zakonu malo izmenjeno nesto pa je mercedes kao uzrok odgovoran i za udes tvog suraka ... secam se da je 2008 komsija imao slicnu situaciju i da je on bio kriv, a sad po novom, mozda je nesto drugacije ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je prvi na spisku i koji je član zakona napisan kod njega ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivan.ik

Prvi na spisku je taj sa Mercedesom. Ne pise nikakav član zakona, samo ko je, odakle je, da nema alkohola itd

@Markobgd

Hvala ti druže, jer ja stvarno ne znam šta da radim...


caxony, mozda i nije sve tako crno kako ja mislim, mozda je u novom zakonu malo izmenjeno nesto pa je mercedes kao uzrok odgovoran i za udes tvog suraka ... secam se da je 2008 komsija imao slicnu situaciju i da je on bio kriv, a sad po novom, mozda je nesto drugacije ... 

Ja se nadam da nije sve tako crno, ali nesto ne verujem. Imam jednu izreku o svom "baksuzluku", da je bombardovanje Srbije bilo bas u martu 1999. zato sto sam ja bio u vojsci i dobio produzetak 3 meseca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slikaj taj zapisnik pa ga okači.

Ali ako su svi učesnici uneti u zapisnik i taj sa Mercedesom prvi / možda šurak ima sreće (i ti sa njim).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga zapisnik, skenirao sam ga cim sam ga dobio.

 

zapisnik.jpg  zapisnik1.jpg

zapisnik2.jpg  zapisnik3.jpg

 

Svi su uneti i Mercedes je prvi. Daj Bože da je tako. I zbog šuraka, a i zbog mene :D !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, nemojte spamovati SVAKU temu jbmga više! Ako nemate šta da kažete, ćutite. Hvala. 

 

Drugo, što se tiče konkretnog slučaja, u zapisniku ste poređani po krivici tj. onako kako je policajac smatrao da ste krivi. Ti sad idi u Delta Generali (sada se zove samo Generali osiguranje) i pokaži im zapisnik i pitaj kakva je situacija oko toga. Oni svakako treba da izađu i da naprave zapisnik o šteti. Oni će ti reći koju dokumentaciju treba da podneseš. Između ostalog podnosiš im i zahtev za odštetu. Nakon nekog određenog roka (pisano je ovde u temi koji je to rok) oni će ti odgovoriti prvo da li se oni smatraju odgovornim ili ne. Ako se smatraju odgovornim onda će ti odmah ponuditi i neku odštetu na osnovu njihovog zapisnika o šteti i dokumentacije koju priložiš. 

 

Najvažnije je da NIŠTA ne potpisuješ dok ne proveriš 15x. Ajd' sada pa javi kako je bilo :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Dovla, i sam sam razmisljao o tome. U toj situaciji muci me jedna stvar, da li postoji mogucnost da se dogodi sledece: Generali meni isplati stetu, prodje neko vreme i sudjenje se zavrsi i ,recimo, ustanovi se da je kriv ovaj moj za sudar sa Multiplom, a Mercedes je kriv za sudar sa traktorom, tj. Mercedes nema nikakve veze sa mojim autom. Da li ja moram da vratim pare Generali-ju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U teoriji da. Ako se na sudu kasnije pokaže da postoji tvoja krivica (tj. tvog šuraka) moraćeš da vratiš pare osiguranju. S druge strane, osiguranje neće isplatiti pare ako oni nisu sigurni da ti nisi kriv. Mnogo im je lakše da te drže bez para do okončanja sudskog postupka nego da te kasnije jure za naplatu. 

 

Međutim, ovde u zapisniku nisu odvojene saobraćajne nesreće. Ceo slučaj se vodi kao jedan saobraćajna nezgoda tako da mislim da neće biti odvajanja tvog i njegovog (Mercedes) slučaja. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dao si mi malo nade u svom ovom haosu za mene :unworthy: . Od ponedeljka idem u Generali osiguranje, pa javljam sta sam uradio. Mislim da ih nema u Obrenovcu, tako da moram ici za Bgd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozovi ih telefonom. Mislim da možeš i danas. Neka ti kažu koja je procedura, da bi u ponedeljak otišao spreman sa svom dokumentacijom koja je potrebna ;)

 

Evo njihovog broja: 011 2220555

 

Zoveš, kažeš šta se dešava, kažeš da bi podneo zahtev za procenu i isplatu štete i pitaš koja je procedura za to ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se desi da je vozac Mercedesa kriv za sve. Gleda se ko je izazvao nesrecu na putu a to je taj sa Mercedesom koliko sam ja ukapirao. Jel tvoj surak naisao na taj Mercedes tek kasnije ili je isao za njim pa se to desilo? Imao sam ja slicnu cituaciju u kojoj smo ucestvovali nas troica i bile su ozbiljne povrede u pitanju. Ja nisam bio kriv ali oni (policajci) su stavili svu troicu da smo krivi, medjutim na sudu je ispao kriv samo vozac kamiona koji  je saobracajku izazvao a nas dvoicu oslobodili krivice i ako smo se udarili nas dvojica. Znaci moze da bude kriv samo taj sa Mercedesom ako je tvoj surak isao odma za njim pa je hteo da izbegne tog Mercedesa i desilo se to sto se desilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dovla

Hvala Dovla, malo sam cackao po net-u i izgleda da imaju filijalu u Obrenovcu

@MilanStilo

Koliko sam ja skapirao celu situaciju, to se desilo pa je on naisao. Po svemu sudeci, naisao je vrlo brzo (mislim da su sekunde u pitanju). To mene najvise brine, sto se to desilo, pa je on naisao, pa neka je i 10 sekundi posle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja shvatio iz prvog posta nakon izvesnog vremena je naišao šurak na udes.

Mislim da će on odgovarati za faktički drugi udes koji je nastao izazvan prvim odnosno za njegov kontakt sa Multiplom. Prvenstveno što se kontakt desio u traci suprotnoj od njegovog kretanja.

Što se tile ovog slaganja krivice po mestima na zapisniku ne znam koliko to pije vodu?! Po tome je traktor drugi po krivici a možda nije kriv uopšte.....

Koliko sam upućen šurak će odgovarati (biti kriv) za već pomenuti drugi deo nezgode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam razumeo nigde nije navedeno koliko nakon udesa se desio drugi udes. Jednostavno kazes da je isao neposredno iza mercedesa i da je refleksno pokusao da izbegne vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MarkoBgd

Voleo bih da je drugacije, ali mislim isto kao ti. To su dve odvojene saobracajke! To sto neki policajac smatra da je jedna, mislim da na sudu sa dobrim advokatom sve to moze da se ponisti. A verujem da ce ovaj sa Mercedesom imati advokata!

@Ticma

Tako je, to nigde ne pise. Ma u sustini, neka bude kako bude. Ja to ne,mogu da promenim nikako. Meni je samo frka da naplatim stetu, pa da mi neko posle trazi pare nazad. S' druge strane, prodao bih svoj auto da kupim neko prevozno sredstvo, al ne mogu ni to ako moram da cekam da se zavrsi sudjenje. Opste ludilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To tesko da ce dokazati na sudu. Covek je bio u soku bla bla nema pojma koliko je vremena proteklo i te fore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam brate, zaludeo sam skroz. Vozim skoro 20 godina, presao sam mnoooogo kilometara i nikad nisam ni video zapisnik o saobracajnoj nesreci, a kamoli ucestvovao u nekoj. Sve ovo me ubi skroz! Interesantan podatak: auto sam kupio 04.10. 2012., ostao sam bez njega 04.10.2014.! Slucajnost ili...?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...