Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Mogao sam al nisam hteo.Covek placa iz svog dzepa,Da sam naplacivao od njegovog osiguranja uzeo bih i vise.

U servisu rekli toliko i to je to.

 

Nego zanima me,ako neko naplati od tvog osiguranja stetu,koliko ti se povecava premija u narednoj godini?Koliko godina placas uvecanu polisu posle toga?

Da li neko ima pouzdan podatak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lele Kuku :D

 

I uvek je period od 5 godina da bi se vratili na staro?

Sta ako prodam auto,jel me taj dug ceka kad uzmem sledeci auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne čeka te dug. Krećeš od osnovnog premijskog stepena, odnosno 4~ke

Isto ti treba 5 godina (odnosno pete godine si na početku)

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazu da je uvecanje 50% prve godine, ali svake sledece godine uvecanje sve manje... koliko, videce se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

laze taj koji to kaze.

prosle godine imali 50% za jednu polisu ove godine povecali jos 50% na tu povecanu!!!

Pa ti saberi koliko je 50 na 50.....

od srede mogu i cifre da napisem jel ne radim  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazu da je uvecanje 50% prve godine, ali svake sledece godine uvecanje sve manje... koliko, videce se...

Pa i jeste tako! Povećanje 50% koje se smanjije postepeno i 5-te godine si na početku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao drustvo,

da ne ispadem nedorecen...

Zavrsio sam sve oko popravke auta.

Prihvatio sam da odradim popravku u ponudjenom servisu "Koncarevic" u Kotezu. Najblizi mi je bio, a i video sam da im je primarna delatnost limarijsko-farbarska...

Zadovoljan sam. Od procedure potreban je izvestaj vestaka i licna karta. O iskustvima sa servisom cu u possebnoj temi. Ovde cu reci samo da sam zadovoljan uslugom. Vrlo korektno odradjen posao, lako smo se dogovorili za termine i za jos par stvarcica koje je trebalo popraviti a nisu posledica sudara vec bracnog zivota!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas popodne ja i moj naslednik idemo po moju gospodju na posao.Kad na klisi na semoforu kod sportskog centra vidim Dukele kako se vijaju i izlecu na put.Ja vec usao u raskrsnicu a dzumara juri prema meni.Razmisljam da kocim,necu stici opicice me sa strane a i zbog malog nisam hteo da naglo kocim(inace je propisno bio vezan u svom rikaru).Doduse iza mene ide auto verovatno bi me naguzio otpozadi.A sta cu ja ocepim mocni DJ T D(od 81ks)da se izvucem iz raskrsnice.Gledam u razjarenog rundiku kako izokrenute glave juri prema meni i onda baaaam. :cat: .Nastavim dalje sta sad kad budem stao videcu sta je.Znam da sam osetio na volanu da je opicio u tocak.Nastavim dalje skrecem kod mlekare kad me neka konjina isece e onda sam popizdeo :realmad: :realmad: :realmad: :realmad: Je*o sam mu sve po redu, da nije Dzordz bio u kolima bes mi sve svasta bi bilo.Epilog razbijena radkapna (ko je je*e)al mi je i ulubio blatobran na luku iznad tocka.Uspeo sam da ga ispravim pa se nevidi,bas kad se zagleda :w00t: .E sad moje pitanje onako informativno da li se tu moze nekako steta nadoknaditi jer se moze desiti mnogo vece biiip.Moze negde i lav da iskoci ili zirafa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 I ja da pitam za neko iskustvo... Danas u bul.kod djeram pijace stojim sa strane ,kod parkinga,desna strana(samo tockovi)mog auta ja pola metra na samom parkingu,covek krece u nazad i pljas. Pomerim se ,pogledamo oboje,a ja zbog prirode posla zavrsim sa putnikom,on doda gas i cao.Sad nije steta velika,ali ni meni niko nebi oprosto 70 e.Zovem organe, i prvo sto mi je rekao 5000 din jer da nisam stao gde je zabranjeno nebi se nista ni desilo,drugo trajace dva meseca da se sve utvrdi a zato vreme nemogu da promenim to parce branika,tj. mora tako da ostane.I verovatno po privatnoj tuzbi nadoknada stete,a oni ce ga juriti samo zato sto je otisao,ko je tu lud,verovatno ja sto ga nisam ispresavijao i otisao svojim poslom, ili drzava sto ima arapske fore ,tipa da nisi bio tu nista se ne bi desilo.

Mozda ovo bude i nauk  za neke ,ne daj boze ,buduce slucajeve. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko kaže da je on zaustavio vozilo? Ko kaže da je bio parkiran? Pa ugasio mu se auto, nije mogao da upali... 

 

Mislim da su te organi malo izvaćarili jer ih je mrzelo da se bave time. Ne bi to trajalo dva meseca, mogao bi odmah da popraviš auto itd itd. Jedino što u celoj priči ti je potreban broj tablice dotičnog. Bez broja tablice i bez kaska nemaš slučaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako Dovla. Žandar te  odje.bao. 

Kod sudija postoji jedan princip a to je da je uvek krivo vozilo koje se kreće, dakle vozilo koje stoji ne može da izazove sudar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar je bio parkiran bas tako uz ivicu, pola pola. Prolazio je kombi, ocesao stranu i on je bio kriv zato sto se nepropisno zaustavio tj parkirao. Nije se uopste zalazilo u to da li je auto u kvaru ili nije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno nemoguće ili mu je neko namestio. On može stati zbog kvara, zbog rupe na putu, zbog pešaka koji hoće da pređe van pešačkog, zbog toga što je video da je nekome loše pored puta itd itd. To ne može biti pogrešno i tako se gleda - ako on stoji onda on stoji i to je kraj priče. On ne može svojim stajanjem izazvati saobraćajnu nesreću pa samim tim ne može biti ni odgovoran ako se ista dogodi. Baš kao što je Ivan rekao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...