Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ma naravno,samo ne znam u koju li ce kategoriju,da li kao krivicni postupak ili prekrajni,jer je on povredjen,znam da su ga usivali.......! ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane, u udesu je učestvovao on. On je povređen. Bez obzira na to što je on kriv, to je udes sa povređenim licima. E sad, što se tiče gonjenja, on će svakako dobiti krivičnu, ali ne uobičajnu za "nanošenje povreda drugim licima" nego će dobiti krivičnu recimo za izazivanje opšte opasnosti, izazivanje saobraćajne nesreće, nanošenje materijalne štete ili tako nešto na tu temu ;)

 

Po tom osnovu moći će samo država da ga tuži, a mislim da će tvoje kolege moći samo da naplate štetu od osiguranja. Eventualno, neki duševni bol i patnju, ali to mislim da za to treba neki dobar advokat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saobraćajna policija označila je Mirka Alvirovića kao krivca za izazivanje saobraćajne nezgode u Novom Beogradu, saznaje ''Blic''

 

545028_alvirovic01rasfoto-zoran-ilic1_f.

 

Alvirović, urednik emisije SAT koja se bavi bezbednošću u saobraćaju, međutim, ponadao se da neće dobiti kaznu. Tako se 15 dana posle nezgode pojavio na konferenciji za novinare ispred Palate „Srbija“, gde je ministar policije Nebojša Stefanović pričao o izmenama Zakona o saobraćaju. Doskočicama je pokušavao da se dodvori ministru, kao što je radio i prilikom njegove poslednje emisije SAT, kada je Stefanović gostovao. 
Ipak, za Alvirovića nije bilo oprosta. Policija ga je navela kao glavnog krivca koji je 10. novembra izazvao nezgodu na raskrsnici Milutina Milankovića i Milentija Popovića jer nije ustupio prvenstvo prolaza tramvaju, koji je udario u njegovu „tojotu”. Alviroviću će vrlo brzo stići prekršajna prijava i može biti kažnjen od 10.000 do 40.000 dinara i četiri kaznena poena. Urednik SAT-a je nakon nesreće izjavio da je „laž da je nepropisno skrenuo i udario u tramvaj”. Vozač tramvaja na liniji 9L Željko Nikolić (32) policiji je ispričao da se Alvirović u džipu „lend kruzer” kretao trakom za obavezno skretanje levo, a da je potom kada je ušao u raskrsnicu naglo skrenuo desno i izleteo na šine, gde se i sudario.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ,moram i ja da pitam za savet 31.12.2014 sam imao udes.Kretao sam se prilagodjenom brzinom i vozac BMV-a mi je dosao sa desne strane na putu iste vaznosti gde je definitivno imao glavnu prednost on ali ima par stvari zbog kojih ne mogu da razumem njegovo insistiranje da sam ja kriv. A to su:

 

1. Na slici broj jedan vidi se moja multipla i rasprsena plastika u mojoj desnoj traci a njegovoj levoj

2. Na drugoj slici obratite paznju gde se nalazi zadnji deo BMV-a,znaci da je baja bio malo vise u levoj traci ili je sekao raskrsnicu

3. Stanari su da bi se parkirali na mestu gde treba da su kontenjeri pomerili kontenjere tik na uglu raskrsnice,slika broj tri nije bilo trika da ga vidim.Opet napominjem da sam se ja jedva kretao a on me je opicio

4. Bio je led na kolovozu

 

Na njegovom vozilu su nesto panduri merili moje vozilo nisu ni pipnuli. Ne znam sta bih uopste mogao da ocekujem. Njegovo insistiranje ti si kriv,ti si kriv,skoro da sam poverovao jer sam priznajem bio malo u soku.Sva sreca napravio sam fotografije,hvala Bogu i vidim sad sve pojedinosti. 

Cime bih mogao da se nadam kad odem po izvestaj po vama?

 

Unapred hvala.

 

Slika_1.jpg  Slika_2.jpg

 

Slika_3.jpg  Slika_4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi malo veće slike i sliku sa Goodle earth-a (lokacija) pa da razmišljamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na slici vidim veliki znak Stop sa njegove strane raskrsnice ako se ne varam. U svakon slucaju trebalo je da se drzi njegove desne strane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pravo.Pa zar je bitno epilog bi bio isti.

 

Bitno je jer da si skretao desno bilo bi očigledno da je zagazio tvoju traku a i ne bi u tom slučaju imao obavezu da ga propuštaš bilo gde jer ne ugrožavaš/remetiš njegov pravac kretanja...

 

Stavi malo veće slike i sliku sa Goodle earth-a (lokacija) pa da razmišljamo.

+1

 

Ja na slici vidim veliki znak Stop sa njegove strane raskrsnice ako se ne varam. U svakon slucaju trebalo je da se drzi njegove desne strane...

 

Mislim da se znak odnosi na izlazak na glavnu ulicu a iz pravca kretanja kolege...

ovo desno mi deluje kao izlazak sa nekog parkinga....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno, ne mogu da provalim. Da si bio malo pribraniji mogao si da kazes da si skretao i gotova stvar ;) ovako nisam pametan sta da ti kazem, ipak nije bio bas u svojoj traci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da ti nisi kriv ovde, koj znak je na kraj ulice odakle je bmw iso? Mislim da je tvoja glavna, a njegova sporedna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos neko ce da komentar, ali po slici koju zakacio, ulice i sve, bih rekao da si ti imao pravo prvenstvo prolaza, kontejneri neka su tu, on je trebao tebe da uoci, a ne ti njega. Jedno pitanje, jesi li imao zimske gume?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve cetiri su zimske ali nisu ni gledali.Samo su nesto merili oko njegovih kola moja nisu ni gledali,niti merili.Samo su uslikali. 

 

Hvala druze na odgovoru.

Edited by cojan

Share this post


Link to post
Share on other sites
rask_1.jpg rask_2.jpg rask_3.jpg rask_4.jpg

 

Znak Stop je za izlaz u glavnu ulicu (sa parkinga) tj u ulicu Džona Kenedija. U tim uličicama  koje vezuju parkinge osim ako drugačije nije naznačeno može da važi klasično pravilo desne strane. Jer nigde osim kod Maxija ne vidim znak za parking gde po pravilu po izlasku sa parkinga si dužan da propustiš sva vozila. Ako se vratimo na pravilo desne strane BMW je imao prednost jer ti je dolazio sa desne strane. Oni nestrećni kontejneri ne bi smeli tu da stoje jer predstavljaju opasnost, jer smanjuju preglednost. Sad zavisi od merenja , položaja vozila i mesta gde je došlo do kontakta. Ako si puno ušao u raskrsnicu i izjavio da se krećeš pravo ka Džona Kenedija loše.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo mi je zbunjujuci onaj znak STOP,na koga se odnosi?
Ako se odnosi na kolegu zasto se taj znak ne nalazi na nekom mestu iza kontejnera a ne preko puta ulice?
Savet za kolegu @cojan-a: pre nego sto potpises zapisnik pazljivo ga procitaj i ako se sa necim ne slazes stavi odmah primedbu ili nemoj da potpisujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stanovao sam tu ranije. Nažalost, BMW je imao prednost. Možeš se vaditi jedino na kontejnere koji su tu postavljeni potpuno nepropisno, mada nisam optimista da možeš izvući odštetu od osiguranja. Svakako pokušaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E je.. ga jesam ali vozac BMW je naleteo tako da nisam mogao ni da ga snimim ni  ga izbegnem.Definitivno se nije kretao u svojoj traci i kada sam izasao u raskrsnicu bilo jer bum.Pritom da ja nisam udario njega vec on mene.Na prvoj slici u desnom uglu se vide rasparcane plastike.To je moja desna a njegova leva traka to mi je cudno. Ima li iskustva neko,gde i kako se stavlja ta primedba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg, to ti je ono kad ti gledas levo - desno, nema nikoga i krenes, a izleti bajker sa 150 km/h i bum, on udario u tebe, a imao je prednost. ti placas kaznu za nepostovanje prvenstva, a on za neprilagodjenu brzinu. mada niko ne uzima cinjenicu, da je se on kretao prilagodjenom brzinom, ne bi ni doslo do kontakta, fakticki, on je izazvao nesrecu.. idiotski zakon majke nam srbije, jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najstrože gledao po zakonu ti si trebao da imaš nekoga ko bi izašao iz vozila i ko bi ti dao znak da li možeš da uđeš u raskrsnicu slično kao i kad se recimo isparkiravaš. 

 

Naravno da je to retardirano, ali tako bi trebalo da je po slovu zakona. 

 

Što se tiče dalje procedure, prvo sačekaj zapisnik policije da vidiš šta će tamo pisati... moguće da oni samostalno okrive preduzeće za puteve ili gradsku čistoću što nije ne moguće... ako oni to ne urade, onda ti podnosiš zahtev za odštetu sa tim zapisnikom preduzeću za puteve i gradskoj čistoći, ali otom potom... sad čekaj zapisnik ionako bez njega ne možeš ništa... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško da će da unesu kontejnere u zapisnik kada mu ni gume nisu gledali. Mogao je da se vadi da je izašao na liniju preglednosti i da je STAO i propuštao BMW / a ovaj da je nepravilno skretao. Sledeći put radi što više slika i iz više uglova / tamo gde se tačno može videti gde i kako je došlo do kontakta / sve tragove sudara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, tesko da ces izvuci pare od osiguravajuceg drustva... ipak su to pare, a osiguranja nisu humanitarne ustanove... oni ce se uvek truditi da izbegnu placanje, pa tako da se vade na sve sto mogu da ne bi isplatili, a u ovom slucaju vazi pravilo desne strane, na koje ce da se pozovu - da kazu "Neustupanje prvenstva prolaza" ... i gotova prica. Nazalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...