Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

I druze simo koyo jel ima leka za mene tj gde da se javin da mi osposobis ovaj rezervni kljuc da radi tj daljinac da otvara/zatvara auto....;-) pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ovo je meta alarm, posto imas karticu to ne bi trebao da je nikakav problem upariti, ima na forumu simakoya clan koji se bavi time i mislim da prodaje bas meta alarme za fabricku ugradnju, on ti to moze resiti 100%, mislim da je tema koya elektronics ili tako nesto.

I, šta sam ja ono pričao? Ja jedno, vi drugo. Čovek ima problema sa daljincem alarma odnosno njegovim kodom od početka, a ne sa ključem. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem sta na Lanci-i ne radi?Kljuc ne pali,ili daljinska komanda ne radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko ključa se pričalo zbog mog pitanja

Ne, već baš oko problema koji je imao shortee.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sima-koya

 

A znači li kod kartica za ubacivanje koda za startovanje auta i da li se to naplaćuje. Pogubio mi se kod na novom (nekorišćenom) oriđiđi rezervnom ključu koji sam dobio uz auto. Šljaka na vratima ali samo vergla, očigledno treba da se ukodira ponovo.
Probao sam kod čoveka koji mi je pravio rezervni ključ sa kodom za Lybru ali nije imao program valjda za Deltu pa nije uspeo.

Znači otključava vrata, vergla ali ne startuje motor. Navodno ima ampulu i treba da se kodira. Vidi se da nikada nije korišćen i uz njega sam dobio i kod karticu, što ne radi bem li ga!

Kod mene nikada nije radio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au sto zbuniste simu...ja imam problem da mi kljuc radi pali kola itd ali daljinac ne radi iako je premeren unimerom stavljene nove baterije itd...gosn sima rece da ce javiti danas / sutra da li moze da se sredi tj upise frekfencija sa jednog daljinca na drugi....ako neko drugi zna resenje ili zna nekog ko zna resenje nek pise svaki predlog je dobrodosao...hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shortee

Javio sam vam preko privatne poruke.

 

@Markobgd

Kljuc ima hardverski problem,ne postoji nikakva ampula.Transponder nije odvojen vec je integrisan u daljinsku komandu.

Mozete doci da pogledamo o cemu se radi,i eventualno da popravimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege,pozdrav i kratko pitanje.naime imam puntica mk2 ELX 1.2 16V i do skoro sam koristio samo jedan kljuc posto nisam znao gde mi je drugi.E sad nadjem ga ja posle 3 godine nekako,kljuc nov nikad ubacen u bravu,.Stavio nove baterije,ali nece da reaguje alarm,pritiskam dugmence i nista.Onda sam starim kljucem otkljucao auto a rezervni ubacio u kontakt bravu i kresnuo makinu,sve ok pici limuzina :) ...posle toga sam vise puta probao da zakljucam autic sa rezevnim kljucem i nece...imam uz njega sam dobio i dve kartice sa nekim kodovima pa predpostavljam da treba da upisem to u kljuc ili kako vec. ako neko zna ima savet i znanje nek pomaze bas mi treba drugi kljuc.

Hvala.

Pozdrav.

 

 

Da ovo je meta alarm, posto imas karticu to ne bi trebao da je nikakav problem upariti, ima na forumu simakoya clan koji se bavi time i mislim da prodaje bas meta alarme za fabricku ugradnju, on ti to moze resiti 100%, mislim da je tema koya elektronics ili tako nesto.

I, šta sam ja ono pričao? Ja jedno, vi drugo. Čovek ima problema sa daljincem alarma odnosno njegovim kodom od početka, a ne sa ključem. :D

 

Ajde nadji mi gde je covek napisao da je u pitanju odvojen daljinac a ne fabricki integrisan u kljuc, posto se sve vreme spominje samo kljuc i dugmici, citirao sam ti njegov prvi post pa pronadji molim te i objasni odakle si ti to tako zakljucio a ja gresio sve vreme, a evo ti i ispod njegov post gde je tek konkretno rekao covek o cemu se radi

 

Kolege mozda sam ja napravo zabunu sa pitanjem ...dakle kljuc ( mac ) radi ali daljinac ne reaguje na komande tj ne zakljucava centralnu i alarm ...baterije nove probane i stare sa kljuca koji radi i nista..dakle treba verovatno potrefiti frekfenciju alarma sa prvog priveska...napominjem da imam oba koda originalna na karticama ..

 

cxcb180137.jpg

 

Levi je taj rezervni koji sam nasao a desni je ovaj koji arcim trenutno :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čim je pomenuo da ima dve kartice sa kodom i da startuje motor bez problema ključem bilo mi je jasno da ima odvojen daljinac i otključavanje preko alarma (baš kao što je i kod mene) i da daljinac pravi problem. U tom slučaju ima TRI koda, elektronski, mehanički i kod daljinca alarma. Samo ti i Nesha izgleda niste razumeli šta sam hteo da kažem (ili ja to nisam dovoljno jasno napisao). Peace brothers, bitno je da čovek ima rešenje problema. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simo molim te za ponovni odgovor na private nisam nista dobio ...hvala.

 

@ostali

ja sam kriv nisam lepo napisao pitanje a resenje jos nemam cekam simu ili nekog vec da mi napise sta raditi.
Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i dalje mislim da je problem u daljincu .... e sad da li je i taj kljuc ready za startovanje? vreme ce pokazati ali verovatno ce i Sima reci sta je uradio ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

poslao mi sima detalje na pp pa cu videti sa njim kad moze da mi sredi...problem je u privesku/daljincu koji ne baca signal koji treba ka alarmu....videcemo pa javljam

 

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To moze kod nje bravo/brava/marea mozda cak i kod libre, ali kod stila nije tako jednostavno zato cena i jeste veca

Lybra je komplikovanija i od Stila nazalost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege,evo samo da vas obavestim.Bio sam jutros u Koya elektroniku i sve mi je namesteno.Sljaka drugi daljinac (fob) sve u fullu :)..Brzo,efikasno svaka preporuka za Koya servis.Hvala svima

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav clanovima.

 

Kod mene u Zrenjaninu je kljuc za Fiatova vozila 4000din

Narezan i kodiran .

Bez codova

Mislim da Beograd nije tako daleko da se ne isplati doci.

 

Pa, ako nekome zatreba adresa na pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, koliko kosta kompletan kljuc sa elektronikom,transpo, kucistem...ostao mi je od starih kola kojeg sam slucajno nasao, tj keva u zimskoj jakni.

 

Vlasnika kola nisam u mogucnosti da nadjem.

 

Sta da radim sa kljucem? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...