Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

Pa da, uz odgovarajuću aparaturu, blanko ključeve ide: kopiranje šare - 30sec, kopiranje koda 30sec i VOILA! Za minut auto je dobio noćne noge.

@Ako si zainteresovan, možemo da istražujemo malo pa da vidimo šta ima za Stilo i ove novije modele GP, Bravo, Linea i sl. verujem da su oni slični ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto mk2b spada u neke između varijante koliko sam ja skapirao uputstva. On ima ID48 transponder i takođe se lagano programira. Kopiranje jednog ključa izađe nešto jeftinije od uobičajnih cena kod ključara, ali zato svaki naredni bude MNOGO povoljniji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko je to povoljno, ali trazili kljucari 100eur, a za onaj sa tasterom za centralnu 150 (kolega kupio Punta pa dobio samo jedan kljuc)

jel to ovaj

http://cgi.ebay.com/FIAT-Key-Programmer-/150481302344?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2309627348

-ako je to ovo cudo od 120$ onda je stvarno sramota sto naplacuju toliko-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste to je to. Blanko ključevi su reda veličine 10-20€ baš sam nedavno nekome kačio link ka blanko ključu sa tasterom za centralnu. Evo kako se radi:

http://www.youtube.com/watch?v=ho8ODXe6xzc&p=AE4922C9092B511A&playnext=1&index=4

Samo nisam razumeo (nisam se udubljivao) šta je ono na vrhu što se utakne... ali da - to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci , za STILO nisssss ! :no

Izrada kluča za Stilo nažalost nije jednostavna ni kratka pa ni jeftina, oko 1h treba da se dovede u prvobitno stanje. Mora da se vadi imobilajzer. Ja znam samo trojicu koji to rade u Srbiji. Dva u BG jedan u NS.

Cena je 150EUR kod majstora koji za Bravo/Bravu radi za 60 EUR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste to je to. Blanko ključevi su reda veličine 10-20€ baš sam nedavno nekome kačio link ka blanko ključu sa tasterom za centralnu.

meni si kacio link :) znaci kljuc od 20$ i ova spravica za 120$ i radis posao... Ne mogu da verujem da toliko onda naplacuju...Bezobrazno

Share this post


Link to post
Share on other sites

B R A V O Dovla !!!! Uz dijagnostiku, još jedna "majstorska" fama razbijena. Ne mislim na prave i poštene majstore već one "majstore" - vaćaroše što nas čekaju na krivini. Uz ovakve "uradi sam" akcije padaju tabui, fame, mistifikacije, a naravno posle i cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li mozes da iskopiras crveni Alfin kljuc bez dugmica od 156 godiste je 98 i kolika je cena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U uputsvu za Alfu piše sledeće:

Alfa Romeo 1996 with 93C46 eeprom v.1 (Compatible also for Alfa Romeo 33)

Alfa Romeo 1999 with 93C46 eeprom v.2

Tako da mi deluje da može ali se svakako mora proveriti. Najbolje bi bilo da mi pošalješ sliku ključa i šifru (ako ima neka napisana na ključu koji imaš, ako nema onda pošalji samo sliku) jer na osnovu toga ćemo najlakše zaključiti koji je transponder u njemu i da li može da se kodira ili ne ;)

Cena - blanko ključ (oko 20-30€ zavisno od tačnog modela i proizvođača) + pivo :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj problem je taj sto mi je neko elegantno stao na kljuc i totalno ga usitnio :wallbash: ali je uz pomoc super lepka i nekog tastera sa daljinskog ponovo citav a kad sam pitao dal moze da se zameni samo kuciste odgovor je bio negativan pa me zanima jel moguce zameniti samo kuciste i kolko to moze da kosta ako uopste ima da se kupi? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis na kuciste sa tasterom za centralnu onda moze. Bas sam na bubnju nasao lika, naplacuje 35 eur za komplet kljuc (u cenu ulazi narezivanj i prebacivanje transondera i sta sve vec ima u kljucu).

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=42660&view=findpost&p=704569

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem se bas najbolje u ovu problematiku pa moram da ikoristim priliku i postavim pitanje, elem imam samo jedan kljuc, auto je Lybra 2001 i nemam kod karticu, ima li sanse preko vec postojeceg kljuca napraviti jos jedan kod kljuc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

konacno me neko poslusao :D ... btw blanko kljuceve sa cipom imas i za $5 ...

Ima, ali tu je onda shipping malo veći i nikad ne ispadne ispod $10-$15 pa još provizije na konverzije itd... bar ja nisam našao još da je $5 izlazna cena sa sve poštarinom ;)

Ne razumem se bas najbolje u ovu problematiku pa moram da ikoristim priliku i postavim pitanje, elem imam samo jedan kljuc, auto je Lybra 2001 i nemam kod karticu, ima li sanse preko vec postojeceg kljuca napraviti jos jedan kod kljuc?

Šanse ima, ali ne sa aparaturom koju ja imam. Pogledao sam malo na brzaka sada po netu i ima neka priča i za Lybru, s tim što koliko mi se čini ide malo ozbiljnija aparatura, ali i pokriva mnogo mnogo više modela i to uglavnom novije generacije. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citirao bih samog sebe :)

''Programiranje je vrlo jednostavno, traje svega 30 sekundi dok očita postojeći ključ i dok upiše na novi. ''

Dakle, očitava kod sa postojećeg ključa, i onda isti kod upiše na novi i sve to = 30sec :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na puntu ostao bez oba kljuca koji su istovremeno imali i daljinsku komandu za centralnu i alarm.

Napravio sam kodirani kljuc ali bez daljinske komande, samim tim, i bez alarma koji je samo iskljucen.

Zanima me da li neko od vas zna gde mogu naci taj kljuc sa daljinskom komadnom i kako ga isporgramirati da ponovo sve radi?

Receno mi je da kljuc moze da se nabavi samo u fabrici ili u Delti da porucim. A oni mi traze 200 evrica, samo za jedan kljuc. Mnogo mi je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^kljuc nek ti iskopira Dovla a za alarm ces morati da nabavis drugi biper (privezak). U zavisnosti od alarma, neki biperi mogu da se ukodiraju u postojecu centralu za 2min dok je za neke potrebna kod-kartica koja se dobija uz alarm, i na osnovu nje se napravi biper za tvoj alarm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo bi značilo ako bi našao sliku tog ključa koji želiš ili još bolje tačnu oznaku (a to je već malo teže). Ako ne možeš to da nađeš, onda okači bar sliku tog ključa koji imaš. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, imam slican problem (imam samo jedan kljuc), pa sam sa burazerom (inace bravar) juce nabavio masinicu za codiranje kljuceva.

Za vikend ispitivanje, sve ide preko OBDII cabla i dosta je komplikovano za novija vozila.

U svakom slucaju cim bude novosti javljam. Ovi sto naplacuju 100-300 eura za kljuc nisu normalni. Za Stila obican klot bez dugmica

12.000 RSD kod Ristica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelistao sam na brzaka info o Marei... B365 je oznaka brave, a ne ključa, mada koliko sam video ta brava koristi ključ sličan mom (u prvom postu). Takođe, našao sam i neko uputstvo za programiranje alarma na Poljskom i na prvi pogled deluje jednostavno... Alarm se okrene u poziciju 0, brava se okrene u STOP poziciju i onda se drži neko dugme par sekundi i kad zasvetli neka lampica (nisam najbolje razumeo koja) ključ je isprogramiran..

E ovo sam napisao onako baš na brzaka i upršćeno, ali to se sve da istražiti i ispitati... koliko sam razumeo uputstvo o tome postoji i u uputstvu za auto pa ne bi bilo loše potržiti tamo da li zaista ima nešto interesantno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla, aj reci koja je cena za kljuc za Brava, isto oznaka B365, jer sam jedan iskrivio, a imam samo jos jedan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd i ja da pitam nesto pametno sto verovatno jos dosta ljudi zanima. :yes

Kod Stila kad daljinac izgubi komunikaciju sa autom, da li se moze samostalno ponovo programirati tj. da li postoji neki nacin kako da se to uradi?

Kod Opela kad se to dogodi, dovoljno je da se kljuc ubaci u bravu, da kontakt i stisnu oba tastera na kljucu (za otkljucavanje i zakljucavanje) nekoliko sekundi i kljuc ponovo radi.

Da li tako nekako to moze da se odradi i kod Stila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...