Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

Imam kljuc skakavac sa druge lybre, kome sam narezao mac da odgovara ovoj mojoj, kod Ristica u Zemunu. Imam kod karticu i imam majstora koji ima examiner ali ne zna da prekodira kljuc. Molim vas da ako neko ima to znanje, podeli sa nama na forumu ili na pp.

Kljuc skakavac nije " nevin " vec je sa druge lancije, pa me zanima da li ce mu raditi i daljinske komande kada se bude upario sa immo, ili ce samo paliti auto a daljinske komande nece raditi ?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da moze preko egzaminera taj drugi kljuc da se iskoristi,tj prekodira...na stilu moze tako da 99% moze i na lanciji...samo je potreban code koji kazes da imas znaci pola posla zavrseno idi u neki servis koji ima originalnu dijagnostiku (egzaminer) i da ti zavrse to

Daj mi neku adresu gde je to vec radjeno, moj majstor ne zna to da uradi a ima examiner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam kljuc skakavac sa druge lybre, kome sam narezao mac da odgovara ovoj mojoj, kod Ristica u Zemunu. Imam kod karticu i imam majstora koji ima examiner ali ne zna da prekodira kljuc. Molim vas da ako neko ima to znanje, podeli sa nama na forumu ili na pp.

Kljuc skakavac nije " nevin " vec je sa druge lancije, pa me zanima da li ce mu raditi i daljinske komande kada se bude upario sa immo, ili ce samo paliti auto a daljinske komande nece raditi ?

Trebalo bi da moze preko egzaminera taj drugi kljuc da se iskoristi,tj prekodira...na stilu moze tako da 99% moze i na lanciji...samo je potreban code koji kazes da imas znaci pola posla zavrseno idi u neki servis koji ima originalnu dijagnostiku (egzaminer) i da ti zavrse to

Tapatalk

Daj mi neku adresu gde je to vec radjeno, moj majstor ne zna to da uradi a ima examiner

Koliko se secam, Lybre koriste Megamos ID48 transponder, isto kao i Stilo, i ne moze se koristiti polovan kljuc sa drugog auta, isto kao kod Stila ili Punta. Kad se Megamos48 zakljuca, ne moze se otkljucati, moze nekim specijalnim alatima, ali Examinerom NE! Kod stila se moze koristiti polovan kljuc , ali samo daljinac, a transponder se mora menjati. Kod punta ne moze cak ni daljinac polovan.

Kada izgubite jedini kljuc, npr na Puntu, ne savetujem vam da zovete ovlascen servis, to traje i traje, ovde kod nas i do mesec dana! Neretko se desava da bas iz ovlascenog servisa zovu mene kad im hitno treba kljuc (ne samo Fiat, VW , Renault, Peug, itd). Nijedan normalan kljucar/elektronicar nece napraviti triplikat, pogotovo ne za Punta. Moze, nije da ne moze, ali neko ko radi taj posao vise od god dana, a kamoli 10 god kao ja, to je besmislica, nikad nisam cuo da neko tako radi. To je kao kada neko kaze-ne nosi kod njega, skida nove delove sa televizora (starog 10 god) i vraca stare...hahaha. Ne racunam slucajeve npr. iz Mladenovca, kada je sin vlasnika Mercedesovog servisa pravio duplikate, bez znanja oca, i kasnije davao odredjenim ljudima. Brzo su ga uhvatili naravno. A i to je Mercedes, Punta niko nece dirati jer je nezanimljiv za te rabote. ;) I kad se izgube i svi kljucevi, ne trebaju neke basnoslovne sume.

Evo, skorasnji primer, u Guci,za vreme sabora coveku ukrali torbicu , kljuc mu je napravljen za 100e , sto kad se uzme da smo ja i kljucar morali 2x da idemo tamo, i nije toliko skupo, kad je ulaz samo 1000din. Kljucar otkljucao , ja napravio transponder, i to je to.

Ako se izgubi kljuc-ponavljam-ljudi, PRAVITE DUPLIKATE, ne mora kljuc da pali, dovoljno je da otkljucate, da ne razbijate staklo, to vam je cca 1000din, a ne morate kljucara zvati da vam obija auto. A za npr punta, moze da se posalje samo BODY , i prema njemu moze da se napravi transponder koji pali auto,tako da i ako se u inostranstvu desi, ima spora jeftinija varijanta, i brza.

Rasplinuo sam se mnogo. Besplatan savet-za odmor i pitanje gubljenja kljuca je dobra varijanta sakriti rezervni kljuc negde na autu, ne mora ni taj kljuc da pali, ali za ne daj Boze,sakrivanje negde ispod krila, koruge, branika, retrovizora, plastike neke, gde se ne vidi, vidjao sam cesto to , zalepe zivom gumom ili gitom, silikonom samo mac na branik iznutra, itd. Naravno, to da samo vi znate. Mada, to ako uradite, nece vam se nikad desiti da vam zatreba, ali, radi malera.

Pozdrav,

Vladimir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da ova moja " operacija " sa drugim kljucem skakavcem sa tri dugmeta, a od druge lance, ne moze da uspe. Pitam se da li bi zamena megamos 48 transpondera iz kljuca otvorila mogucnost da taj kljuc bude iskoriscen, jer bi po mojoj predpostavci tada kljuc postao " nevin " . Transponder kosta ispod 10 e, a onda bi examiner, uz kod karticu, trebao da moze taj kljuc da prijavi. To je moje laicko razmisljanje. Da li gresim?

Ima li neko super ad900 programator kljuceva? On moze da otkljuca megamos 48 transponder koji se nalazi u kljucu za lybru, pa valjda tako postane nevin ili ga je moguce reprogramirati.

Da li neko ima nov megamos 48 transponder?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Novi sam kolač ovdje. Nedavno sam mijenjao auto i uzeo Lanciu Lybru 2000 godište. Auto je u solidnom stanju, slike ću postaviti kad nađem vremena.

Problem sa ključem 1: Na slici sa linka vidite ključ iznutra. Kod mene fale kontakti na plastici (sic!). Moje pitanje je da li je najbezbolnije rješenje ugradnja dodatnog modula za daljinski, da se ne zezam sa kućištima, oklopima? Vaši prijedlozi?

Problem sa ključem 2: Mehanički mogu otvoriti i zatvoriti sa suvozačeve strane, a sa vozačeve samo zatvoriti. Ima li tko sličan problem, jer me stvarno nervira šetanje oko auta :realmad: .

SLIKA:

http://lancialybra.m...aintenance2.htm

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da ova moja " operacija " sa drugim kljucem skakavcem sa tri dugmeta, a od druge lance, ne moze da uspe. Pitam se da li bi zamena megamos 48 transpondera iz kljuca otvorila mogucnost da taj kljuc bude iskoriscen, jer bi po mojoj predpostavci tada kljuc postao " nevin " . Transponder kosta ispod 10 e, a onda bi examiner, uz kod karticu, trebao da moze taj kljuc da prijavi. To je moje laicko razmisljanje. Da li gresim?

Ima li neko super ad900 programator kljuceva? On moze da otkljuca megamos 48 transponder koji se nalazi u kljucu za lybru, pa valjda tako postane nevin ili ga je moguce reprogramirati.

Da li neko ima nov megamos 48 transponder?

Koliko znam, AD900 ne moze otkljucati sve zakljucane 48-ice, moze neke Magic2 otkljucati , ali u vasem slucaju sumnjam da moze, ja ih imam gomilu, i nikad nisam ni jedan uspeo iskoristiti. ZedBull tvrdi da moze otkljucati sve, ali koliko imam informacija , daj Boze da moze 10%. A i transponderi su jeftini da bi se zajebavalo sa otkljucavanjem, obicno su te opcije skupe za doplatu. Ako stavis 48-icu u kljuc, da, kljuc ce postati nevin, ali neces moci da ga isprogramras sa examinerom. Zasto-pa, iz fabrike, kada isporuce kljuc, oni ga predprogramraju za odredjeni tip Fiata, ne mogu reci na osnovu cega, mislilo se prvo da je po sasiji, ali nije. Znaci, takav nevin kljuc moze samo da se isprogramira kod kljucara ili elektronicara, jer on je bas "nevin" , a takav examiner ne vidi. Naravno, ne tvrdim ovo 1000% , ali 95% sam siguran da je tako. Sto se daljinca tice, ne znam da li kod Lancije moze da se ukodira drugi daljinac sa druge. Za Punta ZNAM da ne moze da se iskoristi polovan daljinac, a za Stila isto znam da moze polovan daljinac ne drugi auto. Kod Lancije ima neki taster gore na plafon svetlu, koji sluzi za programiranje, ali njih nisam radio pa necu nista da tvrdim, a sigurno ima i na netu nesto.

Pozdrav,

Vladimir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posedujem excalibur alarm i znate i sami kakav je daljinac na njemu cista plastika koja zveci dok se vozim i stalno mi lupka o kljuc.da lipostoji mogucnost da se sve to prepakuje u neku gumiranu spravicu i koliko to ksota otprilike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da svi pominju dva kljuca za stila ja sam uz moj auto dobio 3 skakavca i kod karticu mada nemam komande na kljucu, actual oprema,da li je bolje resenje alarm pa preko njega zakljucavati ili da pravim kljuc sa komandama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto se Dovla "povukao" iz posla kodiranja, jel moze neko da mi pusti info gde je trenutno najpovoljnije kodiranje kljuca u Bg i okolini. Fala :) naravno i koliko je to najpovoljnije :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto su mi razvalili moju bravicu odnosno samo onaj gornji deo bravice je otpao pa izgleda ruzno.Na caletovom puntu se skidale bravice kompletne jer se auto farbao pa se iskoristila prilika da se skinu i da se lepo zakrpe te rupe.E sada kako da ja iskoristim deo od te bravice barem onaj gornji jer znam da moram menjati onda kljuc kako bi otkljucavao vrata mada ja ih uvek otkljucavam na daljinsko.

Interesuje me samo da zamenim poklopac bravice, da li je to izvodljivo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je ako otkaže tranponder ili čitač a imate Code karticu.

Pokretanje_u_vanred_situacijama.jpg

Ima li odredjeni broj paljenja ili moze tako u nedogled? Koliko sam upoznat svaki put kada se pali auto ponavlja se procedura!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko kosta kljuc sa daljincem posto sam dobio samo jedan kljuc za centralnu koji nema daljinac ...u ns

Punto mk.2

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem stalno mi svetli lampica code i ne mogu da upalim auto,u pitanju je fiat marengo 2002 1.9jtd jel moze neko da mi pomogne, imam samo jedan plavi kljuc.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi da ti nije otisla baterija na kljucu...Lupam,javice se neko vec ko je imao slican problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da nemam bateriju na kljucu ne otvara se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam druze kupio sam ga sa jednim kljucem

nemam ni karticu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je to pocelo da se desava? Jesi li radio nesto oko kola pre toga? Probaj da skines klemu sa akumulatora pa je vrati posle 15 minuta. Nije resenje ali sad moras da se hvatas za slamku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

juce, nista nisam radio na kolima, zena vodila dete kod lekara kod kuce upalila a ispred doma zdravlja nista,upalio se code,nekao upalila i dovezla kuci, probao sam skidao klemu nista se ne desava non stop svetli code lampica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas li zakljucavanje i otkljucavanje na kljucu? Ako imas...onda bi trebalo da ima bateriju...a ako nemas onda ebiga!!!! Vidi, probaj nesto...ako ne, zovni nekog majstora da proba on da ti pomogne!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au. Ristic Zemun ako imas kod karticu, ako nemas, opet on ,ali je jako skupo, ako zelis da zadrzis imobilajzer, a ako ga skines onda ce da pali i sa tim kljucem, i sa svakim drugim koji nastane od tog tvog plavag.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baterija napaja samo daljinski ključ, ne i kodirani čip u njemu. On i nema napajanje već ga na oscilovanje pobuđuje radio signal iz auta. Kad već nema kod karticu ni drugi ključ pa da proba tako upaliti moraće da poseti neki servis pa da ga prikače na dijagnostiku i vide šta je tačno problem, da li je samo ključ ili nešto u tom code sistemu.

Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nemam pojma...ja sam samo eventualno dao predlog...e sad kako to funkcionise, ne znam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...