Jump to content
FAS Goran
LDEX

Iskustva sa amortizerima

Recommended Posts

Sve zavisi koliko keša imaš druže, ako imaš dovoljno onda kyb ili bil, ako si kratak - i dampo je super (recimo da je duplo jeftiniji od prethodna dva a isto 2 god garancije).

Ja sam izabrao dampo, čisto zbog keša. Da sam imao više para uzeo bih ove skuplje ali, kažem ti, samo je keš presudan. Inače, po našim putevima skršićeš bilo koje amortizere, nevezano za marku i cenu. Još jedna stavka je stil vožnje, sportskiji stil=bolji amortizeri, normalna vožnja=i dampo je ok. Sve je na tebi (i novčaniku, naravno) :thumbsup: !

Što se tiče monroa, imam jako loše iskustvo sa zadnjim na bravi-stradali su mesec dana po isteku garancije. Možda sam samo ja maler ali, ko zna..čuo sam nekakav trač da se monroi sklapaju ovde kod nas u maloj radinosti, ko će ga znati!

Edited by endbringer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za kolegu koji traži amorte i za ostale kolege i koleginice.

Tražio sam ovde, nema ništa o COFAP brazilskim amortizerima. Elem, na Lančiki Y otišli mi zadnji i ja na oglas pronađem polovne-ustvari montirane i skinute. Bilo je ovde mnogo priče o lupkanjima na Y te u prednjem, te u zadnjem kraju. I tako ovi ni 5 ni 6 majstori ovome čoveku rekili "zadnji amortizeri". On kupi i namontira, međutim nisu i on vrati svoje stare, a meni proda COFAP. Bio sam malo skeptičan, ali namontiram (lično) i sve OK. Jesu malo tvrđi, ali to meni odgovara zbog puteva u Železniku zvanih "samajama" .

Posle se malo na netu zainteresujem za tu firmu. Piše da je vrlo poznata i pouzdana. Zaznam da su na Sportingu njihovi amorti prva ugradnja. Ili na Paliju koji se proizvodi u Brazilu, ali i u Poljskoj - zbog prodaje u zemljama gde putevi nisu baš prva liga. Ko je zastupnik i koja je cena nisam tražio, mada ni to nije teško.

Uglavnom, ja sam zadovoljan a ono što sam pročitao ne mora biti merilo.....pisalo i na zidu.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dampo pakuje Way-assauto amortizere koji su prva ugradnja za Fiat bravo-brave tako da ti je to isto kao i original amortizeri u Delti.Oni su gasni niskog pritiska al malo pojacani 10% u odnosu na fabricke,da su visokog pritiska bili bi jos tvrdji i auto bi ti isao skoro ko karting.Cofap Brazilski su fabricki ugradjivani u vece Alfe tako da ni oni sigurno nisu losi.Lip Spanski kao ulozak u osnovni model cini mi se KW koilovera.Autostrade kod nas su takve da ni NASA nebi mogla da napravi pouzdan amortizer a o tome kako se tek vozi i kopijama necu ni da govorim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dampo stavljeni pre 3 meseca i presli 5000 i evo sutra na reklamaciju levi otisao i vuce na stranu a i jede gumu naravno :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jel' moguće? Sreća pa postoji garancija..ne mogu da verujem da je tako brzo otišao! Kakva su iskustva drugih sa dampom? Nemoguće da bi stavili 2 god garancije a da strada za 3 meseca....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je da li je do amortizera... imao sam slučaj polizane PREDNJE LEVE gume, a sve zbog ZADNJEG DESNOG silen bloka... to je vrlo kompleksan sistem i nije sve tako crno-belo. Ne kažem, možda i jesu amortizeri, ali sačekaćemo epilog priče ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam danas u servisu i jeste meksi prednji levi amortizer ali nije iscureo pa su mi zakazali u utorak da stavimo novi pa da probam, e sad kako da proverim zadnje silen blokove posto sam prednje gledao i dobri su da ne uzimam ljudima vreme bzv ako nije do amortizera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

cofap su prva ugradnja i za neke modele fiata od pre 30 godina. stara kompanija, po svemu sudeci kvalitetni, a sto je najvaznije nisu kineski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na tri auta stavljao Bilstein i dobri su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili KYB ili Bilstein, ja sam licno stavio KYB jer sam cuo da su malko tvrdji sto je i bolje za nase puteve. (oko 8k je bio par)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Divim se ljudima kada ladno kažu Bilstein, verovatno im budžet dozvoljava. Valjda po sisitemu ako ne znaš šta je dobro, kupiš šta je skupo. Nažalost nisam u takvoj situaciji. Naravno da su Bilstein amorti vrh, ako ne i najbolji. Ipak treba ispitati sve mogućnosti, pre svega odnos cena-kvalitet, izvagati za i protiv pa doneti odluku. 174.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je da li je do amortizera... imao sam slučaj polizane PREDNJE LEVE gume, a sve zbog ZADNJEG DESNOG silen bloka... to je vrlo kompleksan sistem i nije sve tako crno-belo. Ne kažem, možda i jesu amortizeri, ali sačekaćemo epilog priče ;)

Zamenjen je amortizer u reklamaciji i bio je losiji i to znatno u odnosu na desni sto se primetilo tek kad je stavljen novi i provozano :thumbsup: samo je ostalo da zamenim gumice balanstangle posto malo pliva zbog njih i valjda je to sve sto se tice mog trapa :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram ja da pitam nesto, iako je mozda tema za ''sport'' ali kad je vec ovde dosta pisano!

Zanima me koliko sam amortizer moze da utice na visinu vozila? Auto mi je malo spusten(tvrde opruge) i ne bih hteo da ga vratim na standardnu visinu.

Takodje me zanima, ako bih postavio npr. kayaba gasne na takve opruge koliko bi izdrzali? Posto, jos kad sam uvezao kola na njemu su neki nemacki zuti sportski amortizeri koji ovde nema sanse da se nadju, a malo ko je uopste cuo za njih. Sve se svodi da cu morati da stavim neki drugi brend, ali imam problem oko toga da li ce ti amortizeri biti kompaktibilni na postojece opruge, tj. da li im hod odgovara oprugama. Jer plasim se ako dam poprilicnu cifru za amortizere da ih ne unistim za kratko vreme. A da menjam sve komplet sa oprugama, nemam PARAAAA :wallbash: !!!

Da li ima neko ovakva iskustva, i sta mi preporucujete da uradim, jer vec par meseci vozim trokolicu! :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je auto spušten, znači ima sportske opruge, onda i amortizeri moraju biti sportski sa skraćenim hodom. E sada koji i po kojoj ceni? Neka kaže još neko237.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma izdvojio bih ja i vecu sumu, samo da znam da ce biti dobri.

Jel zna neko cifru ovih kayaba ultra sr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji su meksi amortizeri, KYB ili Bilstein? Trebalo bi na Puntu II da zamenim zadnje pa se lomim, ne bih da bude posle kao da sedim na dasci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji su najcesci simptomi koji ukazuju na to da su amortizeri zreli za menjanje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simptomi, kada naletis na rupu lupa tj, tocak skace, a ne umiruje se. Kada se auto ne umiri odmah posle neke neravnine nego nastavi sa oscilovanjem gore dole. Moze se desiti da i gume cepa zbog losih amortizera itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon stotine pogodjenih rupa u Beogradu odlucio sam da zamenim komplet amortizere, ali pitanje je koje kupiti i ugraditi?

Citao na netu, kao i sve jedni jedno drugi drugo pa u krug, kyb na japance, monroe srednja klasa, bilstein je bolji a cena ista itd.

Cena slicna kod vecine (monroe je na akciji pa je 10% jeftiniji)

MONROE - 2x prednji 2x zadnji sa ugradnjom - 17700 dinara

KYB - 2x prednji 2x zadnji sa ugradnjom - 20200 dinara

BILSTEIN - 2x prednji 2x zadnji sa ugradnjom - 21200 dinara

Pa sad mene zanima koje uzeti jer je razlika u ceni minimalna, takodje me zanima da li ima tu jos nesto da se menja, solje, neke manzetne i slicne pakosti malih stvari?

Hvala svima i voleo bih cuti odgovore ljidi koji vec nosili iste na svojim kolima tj fiatu

Edited by Krle

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sto ne zoves Meritum Certus i ne pitas koliko je original

Fiat prva ugradnja.Da vidis koliko je kod njih.Oni su ti najjevtiniji za original delove.

Pa ako je mala razlika ja bi se opredelio na tu soluciju. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...