Jump to content
FAS Goran
boki

Prolazak na crveno / nepropuštanje pešaka

Recommended Posts

Kod sudije ide 15 januara, reci cu mu da trazi kompletnu dokumentaciju pa neka odugovlaci da vidimo sta ce biti. Da li mogu da donesu presudu i bez njegovog prisustva, ja koliko sam cuo moze pa da pitam vas?

I sta u slucaju da nece da posalju dokumentaciju? Jel mozemo da se zalimo onda kad odemo kod sudije?

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono nisu poslali policijski zahtev, vec samo poziv kod sudije, jel tako?

I da li je mandatna kazna, tj. da li ide kod policijskih sluzbenih lica ili bas kod sudije za prekrsaje? Tj. da ti olaksam da li je poziv skroz beo ili je saren? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je samo poziv kod sudije. Nisam siguran kako mislis saren? Pise da mora da se javi kod sudije za prekrsaje i to je sve koliko sam ja razumeo, nije klasicna kazna. Bio je skoro kod sudije za neko cukanje i klasicna pitanja jel bilo tako i tako i kako se izjasnjavate i kraj. E sad ovo je koliko sam uspeo da procitam ozbiljnija stvar ali sto Dvla kaze nisu dostavili nikakva dokumenta i ne mogu tacno da definisem na sta se konkretno misli sa ovim njihovim clanom. Nije kod mene poziv ali sutra cu da iskucam one nejbitnije delove pa da neko protumaci ako zna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima poziva koji su `ajde da kazem policijski i na kojem sluzbena policijska lica (koja rade isti posao kao i sudije prekrsajnog suda) svasta tu nesto napisu, izgleda drugacije nego taj tvoj, zato kazem saren...i to je za blaze prekrsaje, tipa pojas, parkiranje...ne kazem da je ovo tvoje tezi prekrsaj, ali ok sad znamo da nije mandatna...sto je bitno za dalji tok...

Ne moraju da ti dostave policijski zahtev...znaci dobio si plavu kovertu i beli poziv i to je to...tu ti ne vredi da se zalis, jer ako ode kod sudije i kaze niste dostavili nikakva dokumenta...sudija ce da kaze izvolite dokumenta...predmet je kod nje i to je to...ako ti nesto znaci moze cale da ti ode na pisarnicu suda i da trazi na uvid dokumentaciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ce verovatno i biti, e sad jel moguce da trazi suceljavanje sa policajcem taj dan kad se pojavi na sudu? I koliko se pomera sledece da kazem rociste ako ulozi zalbu na presudu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako, polako...moze da trazi suceljavanje, i doci ce policajac, one price da ne dolaze, nema od toga nista, imaju sada i pismene izjave, salju CD-ove, svasta nesto...

Zalba ide posle...polako... :) kada se uloze zalba nema rocista, onda sve ide pismenim putem...ti napises zalbu...ide na vecanje i samo dobijes kovertu sa presudom, tako ide

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i hocemo da dodje posto na semaforu nije bilo crveno svetlo kako je on napisao u tom nekom kao zapisniku, mada opet nasa rec protiv njegove. A i trebao je da kaze valjda da pise kaznu zbog necega a ne da cuti ko mutav, ma popizdeo sam vise. Samo me zanima jos nesto, pre je bilo umesto da ti uzmu dozvolu dobijes uslovno ne znam koliko pa tek ako ne daj boze napravis opet neki prekrsaj uzimaju ti je bez rasprave, a li to jos uvek postoji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrni okreni mozes da odlozis za koji mesec i to je to . . . Koliko vremena otpr prodje od zalbe do ponovne presude i koliko to puta moze da se ponavlja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ticma vidi ovako:

- nemoj da ide tamo uopšte.

Neka 14.01. pošalje "preporučeno pismo sa povratnicom" kad ode u poštu sve će mu dati šta treba da popuni, u kome će napisati da je primio zahtev da se pojavi na sudu međutim da smatra da njegov dolazak nije svsishodan sve dok mu ne dostave na primer "zahtev za pokretanje prekršajnog postupka" i da se saslušanje ODLOŽI (ovo je takođe važno napomenuti zato je velikim slovima).

Sledeći put kada mu pošalju poziv može se dogoditi sledeće:

- da mu opet ne pošalju ništa osim tog poziva, a onda on ponavlja istu radnju kao i prvi put. I sve tako dok ne pošalju zahtev.

- da mu pošalju poziv i taj zahtev. Onda on ponovo šalje "preporučeno pismo sa povratnicom" u kome se zahvaljuje na poslatom "zahtevu za pokretanje prekršajnog postupka", međutim na osnovu tog zahteva on opet ne može da pripremi odbranu jer nedostaju "slike koje se navode kao dokazi u zahtevu" te moli sud da mu se te slike dostave i da se pomenuto saslušanje ODLOŽI.

Onda kad opet dođe poziv, ponovo pregleda sve šta mu je poslato i da li ima nešto što nije pa onda opet traži to nešto treće. Takođe, između ovih zahteva za dokumentacijom može da ubaci neku "nemogućnost dolaska" kao npr bolest, put van grada itd.

Oni mogu doneti rešenje u njegovom odsustvu, ali ne bi smeli sve dok on uredno prima pozive i sve dok se na pozive odaziva (tim svojim dopisima prema sudu sa molbama za odlaganje ili dostavu dokumentacije). Ukoliko ipak donesu rešenje u njegovom odsustvu ima pravo žalbe po članu (ako se dobro sećam) 285. Zakona o prekršajnom postupku koji mu garantuje pravo odbrane na sudu i na osnovu njega i svih dopisa sudu koje je slao rešenje se obara i vraća na ponovni postupak. Onda može da ih trkeljiše ispočetka. ;)

EDIT:

Sad tek videh drugi deo. Kada dobije rešenje može da se šali Višem sudu koji odlučuje o tome da li je rešenje pravosnažno ili ga vraća na ponovno procesuiranje. Ako ga vrate, oni moraju ponovo da sprovedu ceo postupak i da donesu novo (isto ili izmenjeno) rešenje. Nakon tog drugog rešenja imaš pravo žalbe Višem sudu koji opet odlučuje o osnovanosti žalbe i ukoliko je osnovana prebacuje nadležnost drugom sudu koji opet mora sve ispočetka.

Jedino je trošak što te žalbe koštaju od 1000-2000rsd ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Dovla, cekam samo jos da vidim za sta ga tacno terete. U slucaju da je u pitanju samo novcana kazna tu nema problema jbg nadoknadice se ali ako je dozvola u pitanju e onda ide ova procedura :) a mozda i nadjem vezu pa pokusam da izbrisem prekrsaj ili sta vec .. .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Visi prekrsajni sud odlucuje o tome...s tim da zaista mislim da on u ovom slucaju nema na osnovu cega da ocekuje da ce VPS uvaziti njegovu zalbu...ne mislim da Ticma nije u pravu, vec jednostavno nema opipljive dokaze da iznese pred sud...ovde se moze samo pricati o "odugovlacenju" celog postupka...

Kada VPS jednom donese presudu nema vise zalbe, ne moze se zaliti na zalbu, nema prava za to, tako i stoji u resenju...to je drugostepeni sud i mora se postupiti kako oni navedu u svom resenju...

Podnosenje zalbe kosta 900 dinara.

Izbrises prekrsaj...ide reizbor sudija...a i da ne ide ne pokusavaj :)

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoces da kazes da nema sanse da prekrsajna prijava nestane? To je pre islo ko ladna voda, samo su pod tepih gurali . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam to su bila neka druga vremena...sada je poprilicno klimavo...vracaju se stare sudije, ide reizbor sudija...svi se plase, nema rizika, s druge strane 100 inspekcija, nadgledanje USAID-a, nadgledanje OSCE...svasta nesto :)

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu gusto. Jbg videcu prvo sta je tacno u pitanju pa ako se izmuva izmuva jbg nemos protiv sudbine . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam to su bila neka druga vremena...sada je poprilicno klimavo...vracaju se stare sudije, ide reizbor sudija...svi se plase, nema rizika, s druge strane 100 inspekcija, nadgledanje USAID-a, nadgledanje OSCE...svasta nesto :)

Vremena su ista ako ne i gora. Samo prava osoba ili Halo Bing.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se donese prvo rešenje, žališ se VPS i on odlučuje o tome da li je žalba osnovana ili nije. Najefikasnije je žaliti se na neki proceduralni propust jer to mora da se uvaži. Ukoliko je žalba osnovana predmet se VRAĆA sudu koji je rešenje doneo da ponovo sprovede postupak, uz uvažavanje činjenica iz žalbe.

U ponovljenom postupku sud donosi opet prvostepeno rešenje na koje se opet možeš žaliti VPS, ali u ovom slučaju rezultat žalbe može biti odbacivanje ili da se postupak ponovi ali pred VPS. Tek tada, kada VPS donese drugostepeno rešenje, na njega nema žalbe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U koverti je bio zahtev za pokretanje prekrsajnog postupka tako da zbog toga nema odlaganja. Slike i zapisnik nisu poslali tako da nam je to jedina sansa da odlozimo izlazak pred sudiju.

Raspitao sam se malo i jedino sudija licno moze da utice na odluku tj kako je raspolozen u tom trenutku i jedino ako njega znas moze te spasti kazne. Igracemo na kartu sazaljenja, taxista, izdrzava porodicu i tako to pa nek pisu i max novcanu al da ne diraju dozvolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam , sve tatine i moje kolege ,su za slicne montirane budalastine pored novcane kazne dobijali i uslov.Sve zavisi kako sudija bude raspolozen taj dan. Mozda nije lose da dopisivanje sa sudom ide preko nekog advokata,to bi dalo malo na tezini i bilo bi sigurno sporije,tj. razvuklo bise to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po onome sto smo protumacili jeste da je na drugi nacin receno da su mu pisali za crveno!

Uslovna my ass, vise ne postoji ukinuta je.

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali u ovom slučaju rezultat žalbe može biti odbacivanje ili da se postupak ponovi ali pred VPS. Tek tada, kada VPS donese drugostepeno rešenje, na njega nema žalbe.

Kada VPS podese potrvrjujuce resenje onda vise nema zalbe...

A ponavaljanje posupka uvek se vraca na prekrsajni sud, VPS je tu da samo ili potvrdi (pa nema vise zalbe) ili da vrati prekrsajnom sudu na ponovno razmatranje...

A uslovna na postoji otkad nam je novi ZOBS stupio na snagu, nije predvidjena vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...