Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

e ovako hteo bih da kupim dedru ali ne znam nista o njoj ....pomognite mi...kakav je ovaj auto?da litruli brzo motori jesu kvalitetne?

lancia dedra 1.6 75konja 94god...taj model....daj te mane i pohvale kako god.....HVALA UNAPRED

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta da ti kažem osim sve najbolje, stvarno. . . Imam 2.0 benzinku i ide ko metak, nema kvarova, meni posle 20 godina nije niđe zarđala, samo mali dio na rubovima od blatobrana ali to je samo površniska rđa, udoban je, prostran, malo zeznut za dijelove ali sve u svemu extra je !

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to delovi......jbg...znaci dobre motore i limariju imaju....?a delovi tesko da se nadju,a verovatno su i skupi..???gde nalazis delove??imas neku prodavnicu gde narucujes??u velikoj sam dilemi auto mi se jako puno svidja bas lepo izgleda....ne znam u velikoj sam dilemi da lida dam u zamenu toyotu corolu za dedru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, imaju. Dijelove nalazim najcesce na otpadima. E ne znam, to je tvoj izbor. . . Sta znam, kako oces, ima jos momaka na forumu sa dedrama pa se raspitaj i kod njih. . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam odakle si, ali delova za nju ima u velikim kolicinama sto novih sto polovnih i nisu skupi.

Sto se tice limarije njoj je pocinkovan lim i tu nema brige.Srecno da se navuzas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drug, ja vozim tu dedru 1.6 66kw,samo sto je 1996godina,i ja prezadovoljan.Imam je mozda 40 dana,ali covjek koji je prije mene vozio,nije nista ulagao na nju,i opet je kao lampa.

Sto se tice djelova,ne znam kako je naci limove,ali motor i trap je kompletan fiatov,a tih djelova imas gdje god hoces.

Ja sam zamjenio desnu poluosovinu i platio je polovnu 10eura i manzetnu do mjenjaca novu platio 3.20eura,tako da ti odmah mogu reci da je autic mnogo dobar,a da nisu skupi djelovi i da ih ima na pretek.

Auto je udobno,vjeruj kao ladja,motor tih, za ne povjerovati koliko je startan a potrosnja mi ne predje 7litara benzina kombinovane voznje,osim kad malo divljam,ali ni tad nece preko 8L.

pozzzzzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je to auto, delovi mehanike ti pasuju od tipa, crome, tempre, delte, alfi raznih, tako da i nije neka mudrost sto se toga tice, a imas i sirok izbor kvaliteta delova.

Delova ima po otpadima, najtoplija preporuka za Njegosa iz Cacka, ima dosta Dedri, a jako je posten sa cenama (za razliku od BG otpada).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne umem da ti objasnim, kad udjes u Cacak pa sa leve strane, je8em li ga, evo ti broj pa zovi, pitaj:

063/697-937 - Njegos

064/1880-813 - Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipi!

Doslo je vreme da zamenimo nasu voljenu Ladu koju cuvamo vec 3 decenije sa 400,000 na satu i jedan od uzih izbora je Dedra pored BMW E30 i Peugeota 405. Mozda bi i mogli da napravimo usporedbu ta tri modela, ali Lancia je oduvek imala poseban smek koji se meni licno dopada.

Pre svega, u obzir dolazi iskljucivo karavan jer bi imala porodicnu svrhu. Do sada nisamo nasli zanimljiv primerak. Puno bi mi znacilo ako bi u kratkom napisali na sta da obratim paznju kod Dedre i da ako ima, preporucite neki karavan iz kluba zbog istorije, izmedju ostalog taj auto bi naravno i dalje bio u dobrom vlasnistvu.

Konkretno ova nam je interesantna:

nnn61.jpg nnn62.jpg

nnn63.jpg nnn64.jpg

nnn65.jpg

http://polovniautomobili.com/oglas1420598/lancia_dedra_16mpi/

Enterijer bih oribao i doveo u red, najvise mi bode oko to krilo koje je lose uradjeno. Cenio bih vase misljenje i preporuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno si pretrazio ceo forum pa si vec slopio neku svoju sliq o autu koju cemo mi ovde samo malo da dopunimo,dedra nije los auto,cak je i malo podcenjen kao i svi lancia modeli u Srbiji.Sto se tice palete motora u dedri nisi nam rekao za koji si se odlucio,i da li gajis neke sportske ambijice preporucujem ti 1.6 i 2.0 benzince.Osim ovih automobila oko kojih se premisljas jesi mozda razmisljao o fiat tempri,ona i dedra su delile istu platformu,a misli i da imas veci izbor tempri,i vecu sansu da nadjes neki primerak koji ti odgovara,a i kasnije ces verovatno za nju lakse naci delove.

Edited by IlijaGM

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo,postavicu sliku mozda, mog buduceg auta...Dedra 1.6 1993 pa ako nije problem, svaki savet vezano za njih je dobrodosao..ili,ako neko zna nesto o ovom autu..kg table su,auto je u bg..hvala unapred

e7c4686d7365_640x480.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima iskustva sa dedrom integrale? Konkretno ovaj model http://www.polovniautomobili.com/oglas90597/lancia_dedra_integrale_20i_turbo/

Danas sam bio da je pogledam. Ne izgleda lose za svoje godine. Po eperu je 06.1991, inace vlasnik je otputovao i prodaje je tast. Kaze da je ne vozi jer ima svoj auto. Prililikom prvog paljenja mora da se daje gas i da se posle drzi jos nekih desetak sekundi inace se gasi. Posle toga pali i radi normalno. Akumulator je slab, voltmetar pokazuje jedva 12 v bez obzira na obrtaje. Prodavac kaze da je od stajanja. Jedan dihtung dekle pusta ulje, a masno je i na spoju motora i menjaca. U toku voznje nista ne lupa na trapu, a posle 3000 obrtaja leti :D, kocnice jako slabe, verovatno og stajanja, gume su stvarno nove,klima ne radi, imam utisak i da ne pali kompresor, unutra je odlicno ocuvana sve od struje radi i gori chek lampica na tabli... Sutra bi trebalo da odemo na kanal, ali... Tasta mrzi da se cima do mog majstora u M.M Lug - (negodovanje, ne znam sta ima da gledas) uz placanje troskova sa moje strane ( zivi na P. Brdu ) pa kao kaze da mozemo kod nekog kod njega u kraju da odemo na kanal? Ima i malo estetike, ali koji auto od 20 god. nema :D Verovatno sam nesto i ispustio da napisem

Izvinjavam se na dugackom postu, ali sam stvarno zaintresovan za ovaj auto i molio bih za savet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate matoro, i na koliko može da spusti tu egzotiku.Imaš za 2000 i kusur evra Alfe , Stila (doduše bez novih guma). Ja bi malo dodao, jer ko zna koji problemi iz starca mogu da isčile.

Komšija imao 1,6 koju sam svojevremeno hteo da kupim. Vrlo brzo sam odustao kad sam video koliko je truo patos a auto dovezen iz nemačke i nije vožen kod nas zimi i ipak satrulio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam napisao da mi ovo ne bi bio auto za svaki dan, jer imam u vlasnistvu i fiat bravo 1.2 kao i sluzbenu zastavu 10 sa kojom zavrsavam skoro sve obaveze. Ovo bi bilo, sto se kaze, za merak :D ... Danas sam mu ponudio cenu, medjutim, nismo se nasli, za sada.. videcemo sta ce se desavati na dalje, ne verujem da se bas mnogo lome oko kupovine ovakvog modela..

Mladji automobili me trenutno i ne intresuju previse, samo "egzotika" :D

Edited by integrale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egzotika je Delta HF Integrale. Svojevremeno posle testiranja Martin Česenj je izjavio da bi stao u red da je kupi. Samo je dvaput dao takve izjave, jednom za Ford Scorpio 2.8 4x4 Ghia i drugi put za LEGENDU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle izvesnog vremena nadjoh jos jednu Dedru koju vredi pogledati. Sutra idem da je vidim uzivo.

Radi se o 1.8 agregatu, negde sam procitao da je isti problematican? Procitah da je osetljiv, ocemu se zapravo radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Nov sam ovde i tek nameravam da uđem u porodicu Fiat-Lancia. Trenutno vozim Opel Asconu i kako to obično biva, vreme je za podmlađivanje voznog parka. Posle višednevnog razgledanja raznih modela izbor je pao na model Lancia Dedra karavan 1.8 benzin + tng. Raspitao sam se, čitao po netu i nisam naišao na loše komentare za ovaj model, sem uobičajenih koji prate manje-više svaki auto. Konkretan auto koji nameravam da odem da pogledam se vozi samo na tng pa me zanima šta mogu da očekujem od neophodnih intervencija kako bi auto radio i na benzin, naravno koliko bi takav sport ugrubo mogao koštati. Do sad sam sve svoje automobile održavao sam uključujući i generalni remont motora. Ovo sam naveo kako bi imali predstavu o tome da nisam samo običan korisnik automobila poput većine vozača, prosto nisam imao dodira sa italijanskim modelima pa mi treba poneka informacija. Takođe me okvirno zanima cena hladnjaka automatske klime, pošto je vlasnik naveo da je neispravan.

Hvala unapred na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice TNG-a nemam pojma o tome. Vozio sam Dedru 1.9TD oko dve godine. Kupio sam je u Sloveniji u osrednjem stanju. Za dve godine voznje (oko 50000km) zamenuo samo filtere od ulja i goriva i jedan homokineticki zglob. Auto je vozen stalno u visokim obrtajima i pod opterecenjem. Dedra je odlican auto za svakog i pruzice mnogo vise nego sto joj dajete! Naravno, uslov je da ne kupite neki "krs"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da ti kazem kada znas da odrzavas vozila? Znaci znas da ih i pogledas i neces da se zeznes, znas da ce u konkretnom slucaju da ti treba verovatno zamena pumpe goriva i dizni. Hladnjak probaj da zavaris negde prvo, to ti je 10-20e ako moze, ako ne gledaj po otpadima ili mozda i nov, nebi trebalo da je skup, posle te ceka punjenje sistema i verovatno jos neki problem oko klime jer je dugo stajala prazna. Motor, trapove, menjac znas da pogledas, limariju verovatno znas jos bolje posto vozis opela i to je to.

Zivis u Bg-u, prodavnice novih delova imas koliko hoces, Ap sport npr i slicne, otpada jos vise...ne znam sta drugo da ti kazem. Pitaj nesto konkretno pa ce ti se javiti neko ko ima iskustvo sa takvom lancom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima posto razmisljam o kupovini pomenutog auta iteresuju me misljenja i iskustva o pouzdanosti, odrzavanju, udobnosti, potrosnji i tako dalje. Unapred zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite o Dedro 2.0T i da li neko ima iskustva sa istim.Imam u planu da kupim ovaj auto i zanima me da li ima problema sa pritiskom ulja tj. radilicom i sta najcesce odlazi na motoru sem turbine (posto vidim da vecina forumasa turbinu skida :) ). Da li se kvari digitalna klima , da li ima sperovan dif, kakva je elektrika, koliko je skupa za odrzavanje , da li ima rezervnih delova , i da li ima problema sa korozijom. Pozdrav i hvala u napred na odgovorima

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...