Jump to content
FAS Goran
Mateo

Fiat Grande Punto - koje alufelne?

Recommended Posts

1 Mille miglia 15x6.5j

 

TstvOcS.jpg

200 evra bez guma

 

2 Meni nepoznatog proizvodjaca "BETA" ako sam dobro razumeo 15x6j isto 200 evra

 

Pq6BKhi.jpg

 

razlika je u tome sto su ove duple petokrake sve 4 kao na slici a prve su dosta okrzane mozda cak i zrele za farbanje....

Edited by neshaoct
Razdvojena tema: ljudi su prvo mislili da Mateo pita za Stila... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je ukusa, ali generalno 15' Al je suviše malo za Stila :thumbdown: . Na to idi gume krofnare visokoprofilne 195/65 tako da vizuelno nije neki doživljaj. Izgleda kao da su felne sa nekog drugog auta.

Preporučujem da idu bar 16'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, 15" alu za Stila je bezvezno bacanje para osim ako je u pitanju zimski set

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tek sad videh da se tema zove Flene za STILA :D Felne bi isle na Grande punta a odlucio sam se za 15" zato sto imam dobre Brigstone letnje gume koje bi prebacio sa celicnih felni...

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Grandea priča skoro ista ko i za Stila.

Ovaj mjet-sport sa 17' izgleda veoma :thumbsup: :

9AYkr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kole potpuno se slazem sa tobom ali taj grande ima preko 120 KS a moj skromnih 65 :( inace GP ima 2 modela fabrickih alu felni sa dimenizijama 175/65 15 u obe varijante...tako da se ne moze reci da to nije predvidjena dimenzija za ovaj model ...esteski svakako da bi bio pun pogodak recimo nesto kao sto je OZ superturizmo 16" ali one nisu ispod 400E sa gumama a trenutno mi trebaju pare za jos jednu investiciju koja se zove fabricki MP3 cd tako da ne bih mogao toliko da izdvojim...

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam. Stvarnost je uvek balansiranje između želja i mogućnosti. Al da mu stoje, stoje :yes .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licni mislim da bi mu ove druge NN felne lepse stajale, a i sredjene su komplet, tako da ...... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na sugestijama i ja delim vase misljenje da su druge malo lepse a cinjenica je da su u boljem stanje nego prve....sutra idem kod burazera u sombor pa cu da svratim kod tog coveka sto prodaje ove druge jer je on tu negde u blizini sombora....ponecu pare pa cemo da vidimo ako je sve ok verovatno bi ih uzeo nemam zivaca vise , gledam oglase svaki dan 2 meseca u nazad i nista normalno da izadje a od fabricke 15-ice tek nista ostavljao sam vec 2 puta oglas da kupujem fabricku petokraku za GP ali nista sto je najgore zovi mene ljudi misle da ja prodajem :D

Ljudi imam jos jedno pod pitanje koliki treba ET da ima felna koju cu uzeti da ne bi morao nista da diram u smislu da stavljam distancere...trenutno imam celicni tocak 15 x 6J et 43....standardna celicna felna kao na svim GP..

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa distance bi morao da stavljas samo ako je ET drugih felni mnogo veci od ovoga (>43) sto ne verujem da ce biti slucaj. Gledaj da ET felne koju uzmes bude 35-40 i nema greske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala stelo....samo da napomenem da sam sazano koje su marke ove druge felne...u pitanju je RONAL...sta mislite o tom proizvodjacu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vuk je vozio na svom puntu Ronal. Ali njegove su bile drugi model ("turbo")... bile su extra

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 Mille miglia 15x6.5j

TstvOcS.jpg

hahah ove mille miglia iste iste iste ko moje na bravu!! :) gde si ih naso ko prodaje to ovde u srbiji? meni su maznuli jedan cep, ne mogu nikako da nadjem da kupim! a da moje misljenje mille miglia su mnogo lepe al za tvoj auto vec ako stavljas alu trebalo bi minimum 16ice

evo kako to izgleda kod mene:

T5S0J.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se cene tice dosta su raznolike, jedan vulkanizer mi je nudio OZ felne model cini mi se da je SATURN ako sam dobro razumeo za 130 evra u a opet bile su u opticaju i alessio monte karlo koje je decko cenio 220 evra, bez guma i jedne i druge i u osrednjem stanju ...da kazem i to da su ove druge felne sa slike " Duple petokrake " inace opelove fabricke pa sam iz tog razloga i odustao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxcb88090.jpg

Sta mislite o ovim felnama? R15 kao nove, nemaju ni ogrebotinu... 180 eur jel mnogo?
Da se razumemo odmah, nisam za varijante R17 budzenja i ostalo...sto prostije i diskretnije to bolje, ali mi vase misljenje znaci.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su skroz bez ogrebotina i nije mnogo, racunaj da su sve ove od 120-130 negde zakacene, farbanje ne moze da bude ispod 80e pa to izadje na 200+ i kad na to dodamo utroseno gorivo do farbara, pa do prodavnice po materijal, pa ovo i ono ...

Ipak pitaj da ti spusti cenu malo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su njegove fabričke,fabričke felne ne bi trebalo da budu skupe.Za 15. plafon do 150€ .Na oglasima do 150€ ima šta hoćeš....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo fabricke i gledam da uzmem, ne bih uzimao nesto da strci...o ukusima se ne raspravlja ali ja volim da sve bude oridjinale ja ne videh nista za 150 jura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 150 imas neke lepe 14 :D

Pratim temu od prvog dana i vidim da sve mora da bude savrseno ...tako da verujem da neces sa felnama da pokvaris sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe 14 mi malo, a vec imam nove 15 koje sam kupio tako da... cekam potvrdu od prodavca za 150 jura ove fabricke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako prodavac pristane uzimam ove R15, fabricke,meni se svidjaju, da bude kao iz fabrike

Share this post


Link to post
Share on other sites

14. i ne mogu na GP-a,čak su i 15. vizuelno male za njega(ja imam 15.) evo npr meni se svidja nešto ovako a mislim i da bi lepo stajale na GP-u

 

cxcb88091.jpg

 

...a cena 130€ www.kupujemprodajem.com/Felne-ARTEC-15-4x100-13580021-oglas.htm?filter_id=397611
čisto predlog,da me neko pogrešno ne shvati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...