Jump to content
FAS Goran
pilauda

Fiat Punto 1.3 MJ Automatik

Recommended Posts

Nemam mnogo o cemu da pricam jel ga imam tek nedelju dana, auto je 2004 god, za sada jos nisam nista stavljao sem mp3 usb kasetofona ali planiram felne neke obavezno. Sto se tice automatskog to jest sekvent menjaca radi ko sat, navikao sam se brzo sobzirom da mi je i prethodni auto bio automatik. Auto je presao pravih 72800km, uzeo sam ga od, sto bi rekli, proverenog coveka, odradjen je servis, imam 4 nove gume. Planirao sam da "punim sedista" (posto sam osoba sa invaliditetom pa mora malo da bude visocije) ali nema nikakve potrebe nije toliko velika rupa (kosina) sto bi rekao. Potrosnju jos nisam izmerio, sipao sam pun i sad cekam da predjem koju stotinu kilometara da vidim koliko trosi. Toliko za sada vise kasnije kad predjem neku kilometrazu. Evo i slika:

Bhs1i.jpg Bhx0A.jpg BhzvJ.jpg

BhEv0.jpg BhLZr.jpg BhQYJ.jpg

BhVY0.jpg Bh_Xi.jpg Bi9VS.jpg

BijUr.jpg BirnS.jpg Biwn9.jpg

BiBmr.jpg BiNQ9.jpg BiSPr.jpg

Bi_iS.jpg Bj6Ni.jpg BjegJ.jpg BjgLS.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sudeci po iskustvima drugih sa 1.3mjet, pre ce biti da ces preci koju hiljadu km da bi video potrosnju ;)

Jedino sto mi se kod tih novijih puntica ne svidja suvise svetao enterijer. Nije to bas za svakodnevni auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto izgleda bas lepo :rolleyes:

pa jos ova crvena boja,troja vrata,kupe :whistle:

i ovo stedljivo motorce :w00t: ,koje zna i da povuce-idealna kombinacija :thumbup:

Sto se tice automatskog menjaca.tebi je dosao ko porucen,posto si ga veci imao a i zbog invaliditeta ti je mnogo prakticniji,moj brat je i sam lice sa invaliditetom i dosta njegovih drugova koji voze bas traze ili vec imaju,nekog automatika.

Ova svetla boja enterijera mu fino stoji :p i cini unutrasnjost vecom i prozracnijom nego sto u stvari jeste :yes

mislim da nece biti ni problem za odrzavanje :D

jer su ti platneni delovi(koji su nezgodniji za ciscenje) tamni,

a ovu plastiku koja je svetla mozes da brises i odrzavas bez problema ;) ,sa bilo kojim sredstvom za odrzavanje iste,

a ako bas bude bilo nekih fleka i tamnih tragova dovoljno je da uzmes sprej-penu za ciscenje kompjuterskih tastatura :smoke: i kucista i sve ima da ti bude ko novo,

ta pena cini cuda sa zaprljanom plastikom,a posebno ako je svetla,skida i pere sve zivo,obicno je prijatnog limunkastog mirisa,a ne ostecuje nista,bila je neka nemacka,odlicna, u Office super store radnjama.

Da te dobro i dugo,koliko ti budes zeleo sluzi ovaj Punto :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazio sam malo po internetu iskustva sa Puntom automatik,i naisao sam na ovu temu.Ne znam kako mi je promakla...

 

Inace Punto je bas lep  :unworthy:  Boja je savrsena.

Kako se za ove tri godine pokazao automatski menjac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle 5 godina voznje resih malo da ga sredim, nisam kacio kako su radovi tekli zato sto se sve desilo relativno brzo, nekih par meseci :D Sto se tice motora i menjaca i dalje sve sljaka ko prvog dana, pored redovnih servisa zamenio sam set kvacila koje je dotrajalo (krenuo je da proklizava kad se stisne naglo gas i nekako je cudno menjao brzine nije bilo one fluidnosti) ali sada je sve super. Zamenio sam tork senzor, nosac motora koji je bio dotrajao, grejac. Moram jos promeniti prednje amortizere jedan je dotrajao ali se valjda menja u paru tako mi rekose. Sto se tice spoljasnjih radova stavio sam projektore, led krugove, zatamnio stakla, parking senzori, alu felne 14" (sa dunlopom streetresponse 2 165/70/r14), zatamnio stopove i folija na B stubu, najzalije mi je od svega sto nisam rekao da se ofarbaju farovi u crno iznutra kad su vec bili otvarani :( al sta sad. Sto se tice unutrasnjosti zezali smo se (drugari mi uglavnom rade posto ja jelte nisam bas fizicki nesto sposoban :D) oko led modula, led u kontrol tabli ovih delova oko menjaca i podizaca prozora, stavio sam i naslon za ruku, cima me drugar da mi ugradi neki jonizator za kola al mi se nesto nestavlja :D

Treba da odradim haubu, udaren je stubic i posle me jos nesto zakacilo na parkingu nesto visoko kapiram neki kamioncic ili slicno, treba mu jedno dobroooooo poliranje, sredjivanje sitnih ogrebotinica i dubinsko pranje a onda i neke krstene presvlake da kupim konacno :D, to sve planiram da odradim na prolece posle zime kad prodju snegovi, so i sl. Mozda gresim, mozda nemoram cekati ali eto neko moje razmisljanje. To bi bilo to za sad ako se setim necega jos sto sam izostavio napisacu i ubuduce cu se truditi da azuriram malo cesce radove :D

 

p.s. sto se potrosnje tice i dalje savrsena pisao sam vec u temi za potrosnju goriva ja sto sam video max da mi pise zimi je 4.7 na bordu, uglavnom vozim po gradu, a na otvorenom sta znam varira oko 3.5, jednom sam posle neke dekarbinizacije otisao na autoput da ga izduvam vozio nekih 10km 160-170 i prvi put video 5.8 prosecnu :D

p.p.s Planiram da dodjem na ovaj skup u Nis sto organizujete samo necu jos da se upisujem u temu da nesto ne izbaksuziram :D

 

DSC_1199.jpg DSC_1201.jpg DSC_1203.jpg DSC_1214.jpg

DSC_1225.jpg DSC_1231.jpg DSC_1236.jpg DSC_1237.jpg

DSC_1238.jpg DSC_1239.jpg DSC_1240.jpg DSC_1241.jpg

DSC_1242.jpg DSC_1245.jpg DSC_1247.jpg DSC_1258.jpg

DSC_1272.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao da imas temu vise od 5 godina. :) Extra si sredio Puntica za ovo vreme. Najvise mi se svidjaju morimoto projektori, maska bez znaka i cajger, menjac i centralni dugmici odradjeni u beloj boji. :clap:

 

Vidim da su se parking senzori na lajsni zadnjeg branika uklopili kao da ih je fabrika tu stavila. :thumbsup:  Razmisljao sam da li da spustam ispod lajsne ali sad kad vidim kako stoje na lajsni defintivno cu tu da ih stavim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To verovatno i jesu fabrički parking senzori. Lajsna kod Mk2b ima sa unutrašnje strane označena i "oslabljena" mesta gde se mogu i naknadno ugraditi, ali malo ko zna da tu idu pa ljudi većinom buše branik, što meni ružno izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd napisi neku rec o toj dekarbonizaciji. gde si radio i kako? Jel voda u pitanju ili neko sredstvo? I jel primecujes neku razliku u radu posle?

 

Inace pohvale za auto, Puntic je ekstra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam na ciscenju vodonikom, kroz usis gurnu crevo koje izbacuje vodonik koji razgradjuje cadj, garez pretvara u gas i izlazi na izduv, traje nekih 45 min, ja sam primetio da mi je na leru mnogo mirniji sada i prima gas definitivno bolje, ja sam platio 3000 din za 1.3 motor, radio sam u sve za vas auto, tamo imaju tu masinu.

Edited by pilauda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su to u Marly-ju nudili za 5000 din, pa rekoh da proverim utiske... Znam sve kako je i sta je, ali me interesovalo da li stvarno ima razlike ili je bacanje para..

Hvala, razmislicu jos, a i mogao bih da zovnem i Sve za vas auto da pitam za cenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravu si, samo mi nije jasno kako idu zajedno Sumaher i slabasni 1.2 motor... to mi je mnogo smesno, i nikad necu shvatiti. Kad je MS, neka bude 2.0 neki motor, bar.

Edited by Marko-Topola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bem li ga estetika je očigledno bila u pitanju i potpis u njegovu čast mogli su bar 1.8 ali štedeli su očigledno...Ne žalim se ja uopste za 930 kg 80 ks je sasvim dovoljno veruj mi...

1.8 je za njega već opak..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam rekao da 1.2 ide lose.

Nego, MS edition ne asocira na izgled vec na brzinu, pa zato bar da je 1.8, 2.0... ili jos bolje 2.0 mjet

 

Schumacher je jednom davno vozio i karting, u počecima svoje sportske karijere, a dizel nije, tako da... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20150930_142614.jpg

 

Danas zamenio prednje amortizere (magneti marelli) i zadnje caure amortizera, bas mi se svidja kako upija sad ove nase rupe na putevima :D jos da zamenim ovu puklu dasku gepeka i nema vise da sta mi lupa na autu :D

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...