Jump to content
FAS Goran
Bokili

Fiat Bravo/a - lupanje u zadnjem trapu / silen blokovi

Recommended Posts

Ne bih rekao da je bilo šta u vezi amortizera, jer sam u međuvremenu menjao iste,a zvuk je isti, i pre i posle zamene. Da li može nešto da lupka sa unutrašnje strane auta? Mislim ispod tapacirunga ili sedišta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li menjao samo amortizere ili si menjao i šolje? Šolje su ti sa unutrašnje strane tj. ispod tapacirunga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vidiš,mora da je to. Menjao sam samo amortizere,a šolje nisam. Kako da znam da li su za menjanje? predpostavljam da ima nekakvog lufta,pa lupka? Koliko košta jedna šolja, ako neko zna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko košta, ali nemoj da te mrzi pa skokni do nekog majstora koje sam ti preporučio....Mikac na Šalabari, da bi ti utvrdio šta je, pa onda pravac Torino da to zameniš.

To ti je moja preporuka, čisto da sačuvaš nešto novca, ali i živce pre svega!!! :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada skineš tapacire zaljuljaj auto i videćeš da li ima lufta ili nema. Toliko se jasno vidi da nema mesta dvoumljenju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno,sutra skidam tapacire,ne odustajem dok ne rešim problem,jer mi taj zvuk mnogo ide na živce.

Ne znam koliko košta, ali nemoj da te mrzi pa skokni do nekog majstora koje sam ti preporučio....Mikac na Šalabari, da bi ti utvrdio šta je, pa onda pravac Torino da to zameniš.

To ti je moja preporuka, čisto da sačuvaš nešto novca, ali i živce pre svega!!! :yes

maki, bio sam kod Mikca,on mi je i rekao da su ležajevi na viljušci,ali to sam promenio, i ispostavilo se da nije,mada su ležajevi bili loši, pa mi nije žao troška.

Imam solidnog majstora u Noćaju (komšija kod mog starca),dobar je za takve stvari i ima dobro opremljenu radionicu,a što je najvažnije nije uopšte skup. Za zamenu ležajeva na obe viljuške mi je uzeo 2500,dok su mi u SM tražili 40 eura. naravno da ću u slučaju nekog ozbiljnijeg kvara ( pu pu pu , nedo Bog) ići u Torino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu ni šolje,sve detaljno pregledano na zadnjem vešanju i sve je u redu. Skinuo sam zadnje sedište i tapacir iznad desnog točka, i kad sam provozao auto, ništa se ne čuje. Malo sam usisao i obrisao,jer je bilo prašine, i vratio sve kako je bilo, naravno i lupkanje se vratilo. Nisam imao vremena da se posvetim problemu u detalje,jer me je uhvatio mrak,ali sad znam da je nešto unutra, pa kad uhvatim vremena krećem u rešavanje ovog misterioznog problema. Neodustajem dok ga ne rešim, i obavezno javljam šta me je mučilo sve ove godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rear Rattle

Yeah right, which one!

If you have an annoying rattle coming from somewhere in the back of the car that sounds like it could be the suspension or shocker on the rear passenger side?

Seat Fixing

Fold the back seats down, get some electrical tape, and wrap it around the passenger side bracket of the rear seat about three times, now replace the rear seats.

This is due to the bracket being slightly too thin, and allowing the rear seat to move a bit.

Alternative Sure Fire Method thanks to Sven

First U need to buy a rubber hose. The hose should be:

inner Ø = 8 mm

outer Ø = min. 10 mm; max. 11 mm

long = min. 80 mm; max. how many times are you going to cut it wrong ?

Cut the hose across its length

Now cut the hose in 2 equal parts, 38 mm long

Put them on the bracket, the cut should face down, to the floor of the car

Get some duck tape and put it on the hose, but DO NOT circle more then once with the duck tape. The bracket will be too big.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

5.jpg

Jesi probao ovo?

Preuzeto sa http://www.bravo-guide.co.uk/fix-a-bravo.htm#aerial

Edited by tox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je zanimljivo,probaću prvo da otkačim naslon zadnjeg sedišta,pa ako se ne čuje onda je definitivno ovo. Hvala na informaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je definitivno tvoj problem... Ja sam imao isti takav problem i ovako sam ga resio...

Daj Bože da je to,pošto sam sve živo probao,a lupkanje me sve više nervira. Kaži mi samo da li se tebi dešavalo da se zimi, kad je hladno ne čuje?

Edited by darconni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je definitivno tvoj problem... Ja sam imao isti takav problem i ovako sam ga resio...

Daj Bože da je to,pošto sam sve živo probao,a lupkanje me sve više nervira. Kaži mi samo da li se tebi dešavalo da se zimi, kad je hladno ne čuje?

Kod mene se culo non stop i leti i zimi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa me ne košta da probam,siguran sam da je nešto unutar auta,jer kad sam skinuo tapacirung nije se čulo, a tada mi je i naslon zadnjeg sedišta bio otkačen.

Sutra ću probati da do posla odem sa otkačenim naslonom,pa ćemo da vidimo kako će se ponašati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ti je problem do sedista,meni je lupkalo kad vozim u rikverc na neravninama.Nisam zmao za postavljanje gume na bravi od sedista,nego sam taj problem lupkanja koje udara direktno u zivce resio zaglavljivanjem sundjera izmedju naslona sedista i tapacirunga zadnjeg i vise ne lupka.Sutra cu da probam sa ovim gumenim crevom.Ceo problem je do toga da naslon zadnjeg sedista udara u plasticni tapacirung pa onda se taj zvuk prenosi na zivce vozaca!

Edited by dragi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim sam kupio Bravu naleteo sam na onaj sajt i video onu foru za sediste ali se i kod mene cuje da nesto ponekad kucka nazad i to bas nepravilno i sitno a ne cuje se kada cimam auto a nije mi palo na pamet da je mozda i kod mene isti problem.

Isto se cuje ponekad i kada neko sedi nazad i kada nema nikog na zadnjem sedistu sto mi bas nema logike jer ako neko sedi sediste bi valjda trebalo biti skoro "fiksirano",zar ne?

Takodje probao sam rukom da cimam naslon sedista i izgleda mi da nema lufta niti se sta cuje tada pa kontam da nije do toga,bar kod mene.

Ako neko resi neka napise da li se pod rukom osecalo da kucka a ja cu sutra ono probati u svakom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj ovo sto sam i ja probao,stavi neku krpu ili neki sundjer izmedju tapacirunga i naslona,pa onda zabravi.Meni je bilo isto tako lupkalo i kad neko sedi,a nije bilo lufta na bravi naslona,problem je sto naslon cese od tapacirung i on lupka.Ja otkad sam stavio neki sundjer malo deblji nista ne kucka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

R E Š E N O ! ! ! ! ! Stavio sam gumice, onako kao na slici, i više ništa ne lupka. Hvala svima na pomoći oko ovog problema koji me mučio par godina. Svakom preporučujem da proba, ako ima problem sa lupkanjem.

Meni se čulo i kada neko sedi nazad, i isto kada probam da rukom drmam naslon, činilo se da nema lufta. Nije se takođe ništa čulo ni kada ljuljam auto,nego samo u vožnji. Još jednom veliko HVALA svima !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja se sad vozio i bas osluskivao i koliko sam primetio cuje se samo sa leve (vozaceve) strane iz pravca gepeka.

Zanimljivo je sto nije vezano za neravnine na putu nego se cuje bas nepravilno ,i po ravnom kada se vozi.

Moracu i ja sad da sidjem dole da nabudzim onu traku pa da vidim da li je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja se sad vozio i bas osluskivao i koliko sam primetio cuje se samo sa leve (vozaceve) strane iz pravca gepeka.

Zanimljivo je sto nije vezano za neravnine na putu nego se cuje bas nepravilno ,i po ravnom kada se vozi.

Moracu i ja sad da sidjem dole da nabudzim onu traku pa da vidim da li je to.

Tox, 100% je to u pitanju, i meni se čulo i po ravnom putu, i kad skrećem, pa se auto nagne na stranu. Samo stavi ove gume i rešavaš problem sigurno.

Edited by darconni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako,malopre sam isao samo radi toga da provozam jedan krug sa nagnutim zadnjim sedistima i nista se nije culo.

U povratku sam vratio sedista na mesto i naravno zvuk se odmah pojavio i to bas kako kazes kada se auto naginje pri skretanju ili udubljenju puta.

Taman krenem da vadim deciju sedalicu da to sredim i onda shvatim da nemam izolir trake u autu a sve vec zatvoreno da kupim. :wallbash:

Tako da to ostaje za sutra.

Cudim se kakav sam lik,godinu dana slusam to kuckanje i podsvesno me nervira a znao sam za onaj fazon sa trakom. :veryangry::wallbash:

Ali dobro je,bolje ikad nego nikad a da nije bilo ove teme ko zna kada bi se setio to da pogledam. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja jedno duze vreme cujem kuckanje i lupanje iz tog dela auta ali do danas . Danas odem do Gorana u servis da mi pregleda auto pred put i ja mu pomenem to lupkanje, covek uzme okrene izolirku 2-3 puta oko onih drzaca za zadnje sediste i gle problem nestade ! :unworthy:

Hvala Goranu i ljubaznom osoblju oko njega ! :respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...