Jump to content
FAS Goran
zuzunovic

Stilo - Brke.Lamp Fail

Recommended Posts

Imam Fiat Stilo 2002 god jtd i od nedavno mi javlja na bordu "Brke.lamp.fail."i pali se zuti znak uzvika u trouglu. Interesuje me da lijos neko imao isti problem kao ja i da lije uspeo da ga resi i kako? Unapred Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pogledaj da li ti rade stop svetla. :thumbup: Zamenom sijalice rešavaš stvar...

Moguće je i da prijavi tu grešku a stop svetla rade....međutim to je već druga priča kako i zašto...

Prvo proveri stop svetla... :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao sto rece nesa proveri prvo sijalice i pride kontakte na postolju sijalica i dzeku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako se desilo, pojavilo se to na bordu (Brke.lamp.fail.) primetio sam da stop svetlo ne radi, posto se ja donekle razumem, skinuo sam prekidac za stop svetla, otvorio sam ga, ocistio kontakte (sitnom vodenom smirglom) svetla sad savrseno rade ali se ta poruka idalje javlja, u cemu bi bio problem, da sad ne treba da se poveze na kompjuteru i da se resetuje, koliko to kosta? Primetio sam isto kad stoji vise na suncu izgubi se to na kratko ali se opet pojavi. Pozdrav i hvala

:welcome:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se javljao taj problem pre nego što je i crkla sijalica stvarno. S obzirom da su sijalice jako jeftine, zamenio sam ih sve pozadi kad sam skidao svetla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ ice man-ima dupli kontakt na prekidacu jedan ide na stop svetla drugi na komp.tako da je moguce da rade svetla a auto prijavljuje gresku.inace oce da prijavi gresku ako sijalice nisu odgovarajuce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od pre neki dan mi izbacuje sledecu gresku: naradzasti trougao sa usklicnikom u sredini i ispisuje brk. light failure. Promenio sam obe stop sijalice koje su inace i radile i greska i dalje postoji.Zna li neko o cemu se radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si stavio odgovarajuce sijalice? Body compiuter prepoznaje sijalicu, i ako nije odgovarajuca proglasi je za ne ispravnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad samo rikne sijalica, onda svetli na tabli zuta sijalica

1REAMi.jpg i pise "bulb failure" ili "stop light failure", a posto njemu svetli zuti trougao 1jpoq0.jpg , onda verovatno nije samo do sijalice.

Sad gledam uputstvo i iskreno ne kontam sta bi moglo biti, jer u ovom uputstvu koje imam, taj trougao uglavnom sluzi da pokazuje greske nekih senzora (window anti-pinch sensors;engine oil pressure sensor;twilight sensor; rain sensor; parking sensors)

Edited by Zlox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vjerovatno je neki "senzor kocnice"

Ne znam kako se tacno zove i da li uopste postoji na Stilu ali je prijatelju na Golf 5 riknuo taj dio i stop svjetla mu nisu reagovala kako treba (palila su se sama, ostajala upaljena kao da konst. koci a nekad nisu radila uopste itd.)

Edited by FIAT driver

Share this post


Link to post
Share on other sites

automat stop svetla ima dve linije jednu ka sijalicama drugu ka bodi kompu.tako da sijalice rade ali bodi ne dobija signal sa automata 99%

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od pre neki dan mi izbacuje sledecu gresku: naradzasti trougao sa usklicnikom u sredini i ispisuje brk. light failure. Promenio sam obe stop sijalice koje su inace i radile i greska i dalje postoji.Zna li neko o cemu se radi?

Cini mi se da je kod mene bilo Brke lamp failure,zvanicno radi se o gresci u sistemu za prepoznavanje i signalizaciju gresaka vezanih za kocnice,ukljucujuci i stop svetla,plocice i sl.Znaci ne o kvaru sijalica istog,vec o gresci u sistemu za prepoznavanje kvara.Meni se prvi put javilo pre neke 2,5 godine.Isao auto kod majstora ali nikada sa upaljenom lampicom i greskom jer ona obicno nestane posle par paljenja,bar kod mene.Uglavnom kad god je auto bio na dijagnostici nikakva greska nije bila zapisana u memoriji.Cesce se javlja kad je veca vlaga napolju i kad operem auto po hladnom vremenu,mozda ima neke veze sa kondenzom.Izmenjao sam sve sijalice u zadnjoj svetlosnoj grupi,visio vise dana kod par elektricara sa sofisticiranom i manje sofisticiranom opremom i nista.Na kraju smo se dogovorili da odem dok imam gresku na displeju ali jos to nisam ucinio.Posle par meseci jurenja digao sam ruke.Sada se vrlo retko javlja.Mozda 2x u toku ove godine i nestaje posle drugog paljenja.

Prevrnuo sam ceo net i naisao na razne teorije.Po nekima radi se o neodgovarajucim zamenskim sijalicama stop svetla,gde otpor vlakna nije blizak fabrickom a kazu na osnovu tog otpora kompjuter prepoznaje je li sijalica ispravna.Jedan vlasnik je imao problem sa kablom za prepoznavanje istrosenosti plocica,Jedino ti mogu reci da kod mene nije bilo ni jedno ni drugo.

Ako ti sta od ovog mog naklapanja pomogne - dobro jest.Pozz :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sijalice Osramove - nove.

@Dr Sidious

Isto sve.Opran je u sredu poslepodne i nije vozen do petka. Na svu srecu, jutros na putu za posao je ugasio obe greske i to je to. Palio sam ga jos 2-3 puta, sve cisto....Fiat+elektronika+vlaga = jack.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

narocito kad je vlaga ili pranja patosnica i vracanja istih vlaznih desava se na stilu da prijavi tu lampicu jer izgubi kontakt na automatu kocnice,(prekidac stop svetla kod pedale kocnice)imao takvih mnogo slucaja a dijagnostika ga nalazi samo ako je opremljena citacem CAN linija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo ima problema sa kontaktima

meni recimo, kad sipam tečnost za pranje stakla

meni javi front right bulb failure a sve sijalice svetle :)

bilo je još tih bisera

uglavnom, kontakti su lošija strana

Share this post


Link to post
Share on other sites
narocito kad je vlaga ili pranja patosnica i vracanja istih vlaznih desava se na stilu da prijavi tu lampicu jer izgubi kontakt na automatu kocnice,(prekidac stop svetla kod pedale kocnice)imao takvih mnogo slucaja a dijagnostika ga nalazi samo ako je opremljena citacem CAN linija

secas se da je kod mene bio taj problem? ne znam, sta si mu uradio, ali se vise nikad nije upalila lampica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je Stilo 1.6 recimo kad upalim auto pojavi se ovaj natpis na displeju?Pa recimo ugasim upali auto nestane , nekada nece a neka sam nestane nije konstantno i bas tako ucestalo.

8e_CJ.jpg

Brke.Lamp Fail

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crkla sijalica stop svetla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znaci BRKO UPALI SVETLO.To je novi model koji podseca vozaca da upali svetlo.Ako nije,probaj da proveris da li ti rade stopaljke... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ako nije do sijalice proveri i automat stop svetla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sijalice sam proveravao , ne znam samo kakve idu tamo na zadnjoj sofersajbni .

HM.......mislis na onaj prekidac četvoropolni dole kod pedale .

ajt pogledaću sutra lagano ............falaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

narocito kad je vlaga ili pranja patosnica i vracanja istih vlaznih desava se na stilu da prijavi tu lampicu jer izgubi kontakt na automatu kocnice,(prekidac stop svetla kod pedale kocnice)imao takvih mnogo slucaja a dijagnostika ga nalazi samo ako je opremljena citacem CAN linija

Može pomoć? Nikako ne nalazim ni jedan error nigde, sve sijalice rade a brke.lamp fail me i dalje živcira. Nisam proveravao jedino taj automat kod kočnice sve ostalo jesam. Ali najgore je što ni jednu grešku ne vidim, ako bilo koju sijalicu isčupam body to primeti, kad je vratim ostaje brke.lamp fail. Samo ne znam zašto. Kako sa CAN-om to da lociram?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...