Jump to content
FAS Goran
Terza

Instalacija navigacije na telefone koji imaju GPS / mape

Recommended Posts

ma ovo je simulacija rute, ja i ne vozim :D

 

Nece ni na nisko, pokusao da instaliram drugi neki ali mi ne prihvata na android 5 apk od moje navigacije sa s3

Moze neki normalan apk na pp?

 

Skinuo 5gb mapa sa nekim ekstenzijama i sad kao mora i to da vidim gde da spustam.

Uzas

Edited by RSS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Play store, HERE navigacija. Prosta za koriscenje, malo memorije uzima i sto se mene tice radi odlicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos neko mi rekao za HERE.

Moze pitanjce?!

Da li skidam mape i da li to moze offline da radi?

Nije problem u Srbiji da se kaci na net ali preko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skines navigaciju, instaliras, posle toga  u podesavanjima HERE aplikacije skines mape koje ti trebaju i onog da ti prica na srpkom i ukljucis je da radi bez Wi-Fi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej su inače Here mape samo nemaju dobru podršku za kućne brojeve a to zna baš za zafali. Npr, treba ti J.Gagarina 177, nećeš se usrećiti sa Here.

Moguće da su sada bolje, ja sam testirao kada su tek došle na Android.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš ti kolike su ulice u BG-u? Bulevar revolucije dugačak 7 kilometara. Pa sad ti stani na osećaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vec nekoliko godina koristim NAVIGON i odusevljen sam tacnoscu i mape pokrivaji sve sta zamislis nema sanse da nesto fali

Probajte necete de pokajati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušaću da objasnim... Zašto mi se iGO navigaciji ne okreće prikaz tako da sledi pravac puta?

 

Kao npr. na ovoj na 2:00

 


Kod mene se ne rotira prikaz na ekranu, već strelica koja pokazuje trenutni položaj ide u svim pravcima, čak i na dole... :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toti here navigacija ima ovakvu ikonicu za to sto ti trazis. Da ti prati i pomera mapu kako se kreces . Sad potrazi na IGO nesto slicno :)

 

cxcv10123.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se prebaciš na samu kartu ti možeš da je okrećeš kako hoćeš, zum i ugao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao HERE, moze u nekoj buducnosti, ulice ima brojevi ne.

Desava mi se da jurim broj u ulici koju znam, kisa pada, mrak....

Mozda za Evropu, Srbija ne.

 

Nisam resio za note navigaciju tacnije sto mi pise ulice preko mesta gde sam.

Verujem da je losa apk.

Svakako sam resio da note ne ide na more :D

Ide dobar stari S3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se prebaciš na samu kartu ti možeš da je okrećeš kako hoćeš, zum i ugao.

Neće... Kad je karta sa kompasom, onda stoji fiksirana, a strelica koja pokazuje poziciju ode van ekrana  :D

 

Kad vratim korak nazad, strelica je uvek u sredini, ali se mapa ne rotira u pravcu kretanja  :wallbash:

 

Ti si mi instalirao navi, ti ćeš i da je središ  :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene sve radi i rotacija i zoom (prstima, ne strelicama).

Prošetaj se taman da ti ubacim novije karte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam da li je bilo u temi reci o Copilot navigacijiJa je koristim godinama.

Sljaka za cistu 10.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nokijin "Here" u rukama Audija, BMW-a i Daimlera

 

Čini se da je borba za kontrolu Nokijinog „Here“ digitalnog servisa za mapiranje privedena kraju, jer je konzorcijum nemačkih proizvođača objavio da je postignut dogovor o zajedničkom preuzimanju posla od finskog telekomunikacionog giganta. Kao što smo i najavili, „Here“ je u zajedničkom vlasništvu Audija, BMW-a i Daimlera, koji su pobedili rivale u vidu Applea i Ubera.

 

„Here“ je jedan od najvećih i najnaprednijih sistema lociranja i digitalnog mapiranja. Začet je u Čikagu 1986. kao „Navteq“, da bi ga Nokia otkupila 2007. Sada ponovo menja vlasnike. Servis baziran na globalnoj mreži karakterišu digitalne mape u visokoj rezoluciji za gotovo 200 zemalja, uz podršku preko 50 jezika i podataka koji se neprestano skupljaju od korisnika u cilju unapređivanja.

Nemački premijum trio insistira na tome da servis ostane dostupan „svim klijentima u automobilskoj industriji i ostalim sektorima“. Vlasništvo će biti jednako podeljeno između tri kompanije, tako da niko neće potraživati većinski deo. Što se tiče menadžmenta Herea, njima je obećano da će ostati nezavisni, a konzorcijum se neće mešati u operativni deo. Mada cena nije konačno obelodanjena, glasine kažu da je reč o 2,7 milijardi dolara. Pod pretpostavkom da će uskoro doći do procesuiranja, transakcija bi trebalo da bude kompletirana u prvom kvartalu sledeće godine.

 

Nemački proizvođači očekuju implementiranje servisa u cilju obezbeđivanja konektivnosti vozila sa preciznim, aktuelnim informacijama na putu, kao i informacijama o uslovima na putu i drugim parametrima. Dobar primer je upozoravanje drugih vozača na led na putu, bazirano na spoljnjoj temperaturi i aktivaciji ABS-a. Takođe, vozači mogu biti upozoreni u vezi sa približavanjem saobraćajnoj gužvi, a sistem čak može da vodi vozača kroz zelena svetla na semaforu u urbanom okruženju. Vizija je da u budućnosti detaljne mape omoguće potpuno automatsku vožnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao HERE radi  ok ali nista bolje ili lošije  od prosečnih navigacija,ipak ostajem na copilot live naj više zbog redovnih ažuriranja mapa i upozorenja o sigurnosnim kamerama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skinuo kod sebe jer ne može iGo bez jailbrake-a. Radi fino,ništa bolje ili lošije od ostlaih kao što reče kolega.

Samo je mnogo jednostavniji za podešavanje, najviše zbog toga što je aplikacija originalno rađena za mobilne, a ne kao iGO što je prerađen samo da radi na Androidu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iGO čini mi se nema zvaničnu verziju za Android.
Za iOS košta 75USD :)

Sve ovo što mi imamo su teško razvaljene i portovane aplikacije koje, za divno čudo, super rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što kaže moj kolega sramota je da najbolja navigacija za Android nije uopšte ni pravljenja da bude na njemu :D

 

A za iOS bi samo ludak platio 75$ kada here radi sasvim fino, a za po Srbiji korisitm Google Maps koji razvaljuje kada je na Internetu. Više puta me je do tačnog broja zgrade odveo.

 

Inače, čitao sam da i Google pravi offline Maps.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...