Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Igore , vidiš da je englez. Pedale ostale samo prebacili volan.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazem da mi je mnogo izasla reg, nego da je velika razlika u odnosu na 116ks... Kad bih opet kupovao auto, opet bih uzeo 110ks, jedino zbog registracije...

Edited by Marko-Topola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko 27 000. Niko se ne seti ranije da skuplja, ali kada podeliš tih 5000din na godinu dana izađe smešna cifra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa 'bem mu miša ja nisam ni taxista ni trgovački putnik pa sam po malo vozeći prešao 20 000km prošle godine.

 

Od toga ima sigurno 60% pravog autoputa sa ograničenjem 120-130. E sad računaj koliko bi meni litar manje uštedeo.

 

A teško će taj 1.3 da troši 4.5l na autoputu, pre će biti 6-7l kada se zavrti na 3000 obrtaja i preko.

Dajte ljuti sada stvarno malo zekite. Pa tih 5000din godišnje je isod 450din mesečno. Jel problem ne otići na 3 kafe manje mesečno?

 

Eto ti sad,svi pricaju da GP trosi na otvorenom 4,5,a sad ispade 6-7?

Moj surak se sad vratio iz grcke i pokazao komp 5,1L,sa klimom. A sa 20.000 godisnje ti druze ne izlazis iz kola, znaci dobra plata, svaka cast!

Zasto li su te fieste toliko jevtinije od GP,ja opet kazem da to nije ista klasa auta. Fiesti odgovara mk2.

 

p.s. kafu ne pijem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto put i otvoreno nisu isto.

Bilo je ovde na forumu i daleko manjih potrošnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mitros, loše misliš. Ista klasa.

Ako su fiesta i gp ista klasa,kojoj fiatovoj klasi onda odgovara ford fusion?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije 20 000km uopšte mnogo, odeš na more i malo prozujiš po Grčkoj i eto 2000km. Par poseta daljim rođacima i eto još 4000 i tako.

 

A ne može GP da troši malo na autoputu zbog kratkog menjača. Na magistrali su spuštali ljudi i ispod 4l, u gradu isto očekuj smešnu potrošnju, ali na autoputu mora da srkne.

 

Inače, koliko ti godišnje planiraš da prelaziš?

Ako imaš neke baš male ture godišnje onda bih ja razmislio i o rent-a-car-u. 20e na dan i nema razmišljanja o registraciji, održavanju, da li će biti isrpavan, samo voziš i posle sipaš.

 

Ko ne prelazi mnogo nije loša stvar, a i voziš svaki dan šta hoćeš :)


Ako pricamo.o 5000din onda treba momentalno da prodamo kola jer za nas nisu!

 

Baš tako. Pa jedna guma je više od toga.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mitros, loše misliš. Ista klasa.

Ako su fiesta i gp ista klasa,kojoj fiatovoj klasi onda odgovara ford fusion?

 

 

Fiat Idea, Opel Meriva itd mali MPV. Inače na osnovi Fieste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako.

 

Evo i računica na 3 godine za koje bi prešao evenutalnih 30 000km:

 

4000e auto

3 registracije 450e

gume da super prođe 600e

servisi 300e

nepredviđeni kvarovi 1000e

 

Dodaj na to gorivo za 30 0000km i izađe recmio 8300e u najboljem slučaju. Kada podeli na kilometre to je 33 dinara po kilometru. Skoro pa za taxi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ti sad,svi pricaju da GP trosi na otvorenom 4,5,a sad ispade 6-7???Moj surak se sad vratio iz grcke i pokazao komp 5,1L,sa klimom.

 

p.s.

kafu ne pijem :)

 

Ali vinjak derem :D

 

Inace moze GP da trosi i 3.5l do 4l ali to je magistrala i voznja 80-90-100 km/h. Po gradu leti 5 - 5.5l a zimi verovatno i litar vise pogotovo ako su kratke relacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore, zar mislis da svi kupuju po dva seta guma, i to 16'' ili 17''?  

 

Ako prelazi 10 000km godisnje, 7000km leto, 3000km zima, znas li koliko godina treba da vozi da bi svukao saru zimskim gumama do granice dozvoljenog? Pre ce gume da propadnu od stajanja nego od voznje.

Nemoj samo da kazes da se M+S nenormalno mnogo trose leti, jer vozio sam Savinu s3+, 3 godine, 36000km, svukla je pozadi mozda 2,5-3mm :)


I ako izadju nepredivi kvarovi od 1000e, onda ga treba zapaliti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mroa naravno, ali mora da kupi gume, zar ne?

 

Neka uzmi i mokro + suvo :D ali opet je to 300-400e za 15'' gume.

 

I ja asm ovo sve računao u najboljem slučaju. Šta ako ode turbina recmo ili mora lanac da menja? Napravi neku štetu koju mora da snosi ili šta već?

Baš sam pričao sa kolegama. Kako god da okrenemo i sa kojim god pogonskim gorivom i motorom da se vozi bude održavanje kola 600-700e naviše godišnje

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa od Grandea.

Kad počnete da iznosite cifre sloši mi se. Monumentalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...