Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Totti a zamisli moj slucaj gde sam od uvoznika uzeo GP 1,3 90ks Emotion u istoj ovoj plavoj boji i znam da mi je receno da je zamajac los sto je cest slucaj kod njih.

Ja pogledam na brzinu auto i tu sam zadovoljan i odslepam ga do majstora koji skine menjac i kaze da jeste zamajac.

Zovem prodavnicu da kupim nov  i kazem da je za 1,3 M-jet kad majstor kaze da nije to 1,3 M-jet nego 1,9 M-jet!!! :w00t:

Ja pogledam ispod haube kad ono stvarno.

Zovem uvoznika i pitam koji je to motor i on opet da je 1,3  a ja proverim po eperu i jeste 1,9.

I broj motora je odgovarajuci ali covek od kolicine jednostavno ne zna sta prodaje.

Sad imam izuzetno redak 1,9 M-jet sa 120 ks i stavljam mu nov zamajac koji je skuplji 10k dinara.

Jedva cekam da ga provozam jer mogu misliti kako GP ide sa tim motorom i menjacem koji  tjuneri naknadno stavljaju  u Sportinga  jer ima duze prenose.

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje komšije napisaše u oglasu za Volvo da ima xenone. Dođe čovek, zagleda, vidi da ih nema i pita prodavca gde su mu xenoni... A ovaj mrtav ladan odgovara: Pa nisu ti to BMW i mečka, pa da ih ima

Auto možeš da oteraš i kod Zokija u Abarth servis na Vidikovcu, on to uspešno razrađuje (ako je do toga). I korektan je sa cenama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodavci misle da kupci ne gledaju sta je navedeno od opreme...

Naidjem na oglas za Lybru, pise FULL OPREMA, a ustvari samo ima zadnje podizace i prednje maglenke od dodatne opreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Plavac čestitam na kupovini i da te lepo služi Punto, a ove bubice će se već rešiti.

 

Meni iskreno mngoo bodu oči komentari "Nov nov nov", "bez mane", "salonsko/fabričko stanje", full i slični. Ne može da bude nov 5+ godina star auto, niti može da bude u salonskom stanju, a u 99% slučajeva nisu u full opremi kako se piše.

Takve oglase nikad nisam ni gledao jer odmah vidim da ću se iznervirati ako odem da gledam auto.

 

Inače, imam jednu anegodotu u vezi sa tim :)

Jedan drugar je gledao 147 i kaže prodavcima da za svaku laž skida cenu 50e. Kaže da je u tražio 300-800e manje kada se utvrdi da auto nije automatik, da nema xenone, full opremu, tempomat, asr i tako dalje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Plavac čestitam na kupovini i da te lepo služi Punto, a ove bubice će se već rešiti.

 

...

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plavac , raspitivao sam se preko kolege za kolegu Bucu u vezi GP-a i tad mi je rekao za servo. E sad , da li je bilo još nečega možda bolje Buca pamti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plavac cestitam. Malo je falilo i mi put Sabca da bijemo, ali se nesto iskomplikovalo i odustali.

kao sto kolega ivan.ik kaze samo za servo je i meni receno.

Kolega Dante je isao da ga proba, prica je bila ista, nema gde da se proba, tj ne sme, jer nema tablice. Koliko se secam probao ga je tu u krugu placa, ako se ne varam. Ni on nije naso zamerku za zamajac, ali nije bilo nikakve greske na tabli.

Nek mu bude to to od ulaganja i da se lepo navozas s njim.

Mogo bi da ga predstavis, u odgovarajucoj temi za to, pa da vidi i moj drugar sta je propustio tada. Uzivaj sa GPom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta bi vi uzeli,na jednom imate ESP,ASR,a nema bocni air bag,a drugi ima bocni airbag ali nema ESP i ASR.Sta je bitnije po vama?

Takodje na placu videh 1,3 mjt 75ks ,presao 120.000??? a menjao mu lanac,pa mislim da nije 220.000?? :guitar:

Edited by Mitros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško pitanje. Ja bih uzeo onaj koji je u boljem stanju a definitivno nemaju dva ista polovna automobila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta bi vi uzeli,na jednom imate ESP,ASR,a nema bocni air bag,a drugi ima bocni airbag ali nema ESP i ASR.Sta je bitnije po vama?

Takodje na placu videh 1,3 mjt 75ks ,presao 120.000??? a menjao mu lanac,pa mislim da nije 220.000?? :guitar:

Retki su sa 120000,ali to sa zamenom lanca ne mora da znači da je prešao 220000. Ja sam pre dve ipo godine kupio svoj GP i odmah preventivno uradio set lanca iako se nije čuo,a skoro sam uzeo još jednog za prodaju i takodje uradio nov lanac.Prvi prešao 150000,drugi 190000 km. A preventivno sam uradio bez obzira na predjenu km,nikad se ne zna, evo kolegi sa foruma (ima tema) pukao lanac na 80000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obzirom da je u BiH praznik, Bajram, u ponedjeljak cu imati detaljnu specifikaciju. U svakom slucaju prenijecu ovdje sta je sve stradalo i koliko ce kostati opravka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plavac cestitam. Malo je falilo i mi put Sabca da bijemo, ali se nesto iskomplikovalo i odustali.

kao sto kolega ivan.ik kaze samo za servo je i meni receno.

Kolega Dante je isao da ga proba, prica je bila ista, nema gde da se proba, tj ne sme, jer nema tablice. Koliko se secam probao ga je tu u krugu placa, ako se ne varam. Ni on nije naso zamerku za zamajac, ali nije bilo nikakve greske na tabli.

Nek mu bude to to od ulaganja i da se lepo navozas s njim.

Mogo bi da ga predstavis, u odgovarajucoj temi za to, pa da vidi i moj drugar sta je propustio tada. Uzivaj sa GPom ;)

Zapravo, iza placa postoji slepa ulica duga oko 300 m, s tim da je baš negde na polovini iste postavljen i ležeći, pa to

dodatno zeza čoveka koji proba. Inače, hvala na podršci i lepim željama.

 

b2 - Ako te ne mrzi, pusti link te teme na kojoj se predstavljaju ljubimci, pa ću da skočim do tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja sam zvao coveka pre par nedelja dok sam bio u fazi kupovine GP-a..

Covek deluje korektno preko telefona, odmah mi je rekao da je auto bio udaren, farban je krov, gepek i desno krilo. Iskocili su airbagovi. Stavljeni su novi, ali nije zatvorena rupa na instrument tabli (suvozacev airbag), kolko sam shvatio treba da se menja cela tabla. Ponavljam, covek deluje skroz ok preko telefona, ali me je to sto je bio udaren odvratilo od toga da uopste odem da ga pogledam. Mozda sam i pogresio, ali nisam hteo da kupujem auto kom su budzeni novi airbagovi, sta znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno lupan. Crveni znak vani a plavi na volanu.

Totalno amaterski!

Izvinjavam se ne čitam da već piše...

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Moze li neko da prokomentarise,kako to da svi GP 1.3 mjt koji se trenutno prodaju,su presli skoro isto (bar 90% njih),znaci od 170-180.000,a godista 2006 ili 2007.?

- Ima li razlike ako je menjac sa 6 brzina,jel bolje ili losije ili je nebitno.?

- Znaju li prodavci sta pisu kad kazu da je motor euro 4 za godiste 2006,a drugi kad napisu euro 3 za godiste 2007.Ili je to mozda moguce?

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pogledas, u Srbiji bio auto star 5, 10 ili 15 godina ima predjenih 150 do 180k :)

Koliko se secam GP sa 6  brzina ima 90 konja i plivajuci zamajc dok petobrzinac iam 75 i bez plivajuceg. Ispravice me neko ako sam pogresio ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima prodavaca koji verovatno i ne znaju sta prodaju, nemoj da te cudi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi imaju tu kilometrazu na satu u stvarnosti su one od malo vece do drasticno vece kilometraze. Sto se tice menjaca 1.3 90ks i 1.9 130ks imaju 6 brzina, a 1.3 75ks i 1.9 120ks imaju 5 brzina. Ovaj 1.3 75ks ima fiksni zamajac koji je jeftiniji za zamenu a verzija sa 90ks ima plivajuci zamajac i varijabilnu turbinu koje su skuplje stvari za zamenu iliti reparaciju. Navodno menjaci sa 6 brzina prave probleme, ali to se uglavnom desava jer vlasnici ne menjaju ulje u menjacu redovno. To vidis po tome sto nece da udje lepo u 1 i 3 brzinu ili krci kada se ubacuje u te brzine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...