Jump to content
FAS Goran
brava jtd

Brava / Marea JTD - neće da vuče / problem sa ubrzanjem

Recommended Posts

odes do sefa servisa i das mu taj novi protokomer i trazis mu da ti da pare nazad...

nije mi jasno zbog cega bi ti placao tudje greske?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, to obavezno, jer koliko mi se cini...oni su ti rekli da je protokomer...a nije, i sta sad...Neka oni snose posledice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

da na prvom pregledu su konstatovali da je protokomer crkao i da treba da narucimo preko njih drugi i da zakazemo drugi dan za popravku auta. Deo su naplatili a rad cela dva sata kao nema potrebe da se placa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odrali su te a sto je najgore, nisu popravili auto...

Drugacije sa njima treba razgovarati...

Elem, ajde da vidimo sta bi moglo da bude...aj ponovo, ocitava li neku gresku?

Kakvi su simpomi, sem sto auto ne ide? Jel ti se upalila neka lampica, ide li preko 2500obrtaja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve sto su mi oni preneli ja sam napisao,iskreno mislim da se oni ne razumeju puno vise od mene u auta i ja nazalost naletim na njih :( Konkretno njihovim recima " neka je greska u instalaciji auta morate doci drugi dan da auto ceo dan bude kod nas da mu nadjemo sta je " E sad dovoljno mi je sto su mi naplatili deo koji mi ne treba,vise kod njih ni da su zadnji na svetu.A problem se manifestuje sto kad je zakacen protokomer auto kao da nema ni 40 ks a kada se raskaci radi kao zmaj.Isto se desava i sa novim i sa starim. E sad to je sto mogu da kazem.Steti li sta autu kad ne radi na protokomer?

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba auto zakaciti na diagnostiku i uraditi rekaibraciju naj verovatnije su se pokarabasili parametri smese

Edited by Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ne pali se nikakva lampica i auto se bukvalno vuce po putu,ide on u obrtaje al to traje vecnost

pa moguce je,da su kablovi,njih nismo proveravali nigde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da vozis par dana ali ne zauvek...Ja bi vratio taj protokomer da sam na tvom mestu...i uzeo svoje pare! To moze da bude neka sitnica, neka banalna stvar...meni je na stilu bio neki over bost ventil...Isto je tako bilo...nije hteo da ide, znaci auto mrtav. Pa sad ako imas nekog majstora tu, neka pogleda! Moze svasta da bude, ali osnovno je da se vidi sta kaze diagnostika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a cini mi se da nije ova marka protokomera,mozda gresim...nisam sada kod kuce da procitam sta sve pise na njemu ko ga pravi

sta se desava sa autom ako se tako vozi,sta ce dalje da mu strada

Share this post


Link to post
Share on other sites

definitivno otidji u isti servis i trazi pare nazad...

a ako nisu bili sigurni mogli su jednostavno da ti kazu da potrazis drugi servis... to pod broj jedan...

na valja zato sto kompjuter nema uvid u smesu tj daj e prebogatu ili presiromasnu smesu u toku raznih rezima rada motora...

ima tema vec na forumu o mukama s protokomerom

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro to je i logicno,auto mali vise trosi ali i ide dosta bolje.Pomalo se i crni dim pojavi kada palim auto i kada presaltavam iz manje u vecu,ja ne vidim to al ko vozi iza mene to primeti...oticicu ja provo do njihovog sefa da mi objasni zasto sa uzeo nesta sto mi ne treba i zasto mi radnici nisu naplatili dva sata rad a radili su...tada im sef nije bio tu pa sam se ja morao vratiti kuci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma obavezno trazi pare nazad...jer ti nisu popravili auto. Kao sto rece Gusar a on je poznavaoc, ne smes predygo da vozis tako, nemoj da se navikavas, nadji dobar servis i neka ti pogledaju auto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi negde ko čipuje vozila, oni imaju fabričku mapu za taj auto, neka je osveži možda su se pokarabasali parametri ubrizgavanja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi, neka glupost je u pitanju, ne mora da znaci da je nesto ozbiljno...Tako je i moj majstor rekao odmah da je protokomer ali nijr hteo nista na pamet da radi...ostavio sam mu auto i resio mi je to verovao ili ne za jednu crvenu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm ,ne daj nikom da ti cacka instalaciju ukoliko je auto dugo kod tebe i radio je normalno.Takodje nikakve promene mapa,tvoja jedinica je ispravna.I trece nista mu nece biti ako ga vozis sa iklj. protokomerom.Kao sto neko rece over bust ventil .A ako dolazis u Bg.vec ces resiti problem ,ima ovde na forumu i tel i adresa servisa ,recimo Goran zemun.Do tad samo vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod brojem 1 ne znam sazto si platio uopste taj protokomer, to je samo tvoja greska, nista nista popravili sta ima da vam placam, samo si tkao trebao reci, pod brojem 2 veoma moguce da je protokomer u pitanju ali postoji velika mogucnost da i tasj novi nije ispravan, ne bi bio prvi kome se desilo tako nesto, probaj od nekog ko ima isti motor da pozajmis samo da probas jedan krug i bices siguran, gotovo sam siguran da je to u pitanju. Da li su oni tebi kacili auto na dijagnostiku? ako jesu a majstori su trebali bi da znaju koje su vrednosti ispravnog protokomera i da uporede da li tvoj i taj sto si sada kupio imaju iste vrednosti. Sto se tice voznje bez njega, ne bi trebalo da ima nikakve nus pojave sem vece potrosnje, posto kad njega nema kompjuter koristi default vrednosti. Moje misljenje je da treba da odes i da ti vrate pare i da im vratis deo, ako ne bude islo glatko zapreti inspekcijom, i odma pred njima ih okreni, nadam se da imas racun za taj deo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi je samo neispravan protokomer, a ta ugradnja njihova je fals deo garant...

Drugo bez protokomera mozes vozis ceo zivot, malo vises ces da dimis i trosis litar goriva vise. Trece, sa novim protokomerom automobil mora da predje bar 200km da skonta nove parametre i prilagodi rad motora... Idi do Njegosa na otpad i vidi ima li polovno nesto, probaj, to su ti dva imbusa, ako rafi, plati nezto i vozi to. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sledece sedmice bi trebao dolaziti do bg pa cu da nadjem tog majstora da je on pregleda,ja sam autom prezadovoljan samo me to muci

a auto je kod mene oko godinu i malo jace i kod mene je presao oko 40 000 i dobro se ponasa,malo je mek na trapu al to je samo do nasi visokokvalitetni puteva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne znam ni sam ne vidi se nista a i cim se raskaci protokomer on dodje sebi prosto kao da se preporodi,provericu sva creva za svaki slucaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti slucaj i kod mene, skidali protokomer, cistili, stavljali drugi, ali stalno ista stvar, nece u obrtaje i vuce kao da ima1.5 KS :)

aaa debelo crevo pored akumulatora puklo sa unutrasnje(donje) strane, i sasvim slucajno primjecena masnoca i uvrdjen kvar..

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...