Jump to content
FAS Goran
boxon

Dizel ili zejtin? / Vožnja na zejtin?

Recommended Posts

Mogu stariji dizeli da se voze na ulje provereno, uglavnom su najveci problem gumeni delovi pa ih treba zameniti jer ih ulje "pojede", inace linijska pumpa sve to gruva bez problema, znam i za par slucajeva gde su ljudi u jtd i tdi sipali loz ulje i vozili tako, ne znam razliku bas izmedju loz ulja i ovog za kuvanje, ali u principu moze.

Problem mogu imati uglavnom noviji turbodizeli sa direktnim ubrizgavanjem i finijim diznama.

 

Bio dizel je agresivan prema gumama, Vital je totalno suprotno.

Kažu da sve miriše na palačinke.  :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice potrosnje goriva (ako zanemarimo unistavanja auta), da li neko zna koliko su zejtina trosili ti automobili... dok su isli ??

Mozda dizel moze da trosi manje ulja od dizela, jer je ulje gusce, pa je kaloricnije?? 

 

Ako je tako mozda probam - da postavim novi rekord u potrosnji... :innocent:

Zar ne bi lepo zvucalo nesto kao 2l /100 km...  Salim se, necu, samo se zezam... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sipam gorivo ispod ruke,od da kazemo proverenih ljudi,ali zejtin i razno razna jestiva ulja ne bi sipao nikada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo przi...tj vozi.Za 2 godine usteda ce ti biti veca od vrednosti sadasnjeg auta,tako da je racunica jasna.

Sve dok se ne uvede red u sistem tehnickih pregleda,gusicemo se kojekakvim isparenjima od dizelasa i uljara raznoraznih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2004-2005-2006-2007. vozen Golf 2 na przenom ulju iz friteze. Onda je 2008. remontovana Bosh pumpa kod mene jer je zaledila "nafta" i od 2008. pa do polovine 2013. vozen na lozaku. Prodat je sa punim rezervoarom, secam se matori je vozio uvek na pun rezervoar, par puta nam je prekipeo pri sipanju :D

Auto je za nijansu isao sporije, ali je i umesto 5,5L ED-a na otvorenom trosio 4,0 okruglo. Imam idalje u garazi 15L lozaka, ako nabavim nesto matoro da bapnem unutra :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Litar zejtina 120-130 dinara! Ne vidim bas neku ustedu!? Koliko tii trosi zejtina po tiganju, ovaj po kilometru

 

Ovo je najveca provala,ne mogu nista  da kazem,samo cu da nastavim da se smejem xaxaxaxaxa :) :) kralj,sta kaze po tiganju,oooo Srbijooo :) xaxaxa vozicemo jos malo tako sto cemo gurati,vidim ja xaxaxa :)

 

P.s. sonsibilaps, druze nista lose,nemoj se naci prozvanim ili bilo sta slicno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skoro video u Aleksinac lika koji u w123 sipa cist zejtin. Znaci paket zejtina(iskon je bio) na gepek i flasu po flasu sipa... a tad je zejtin ispod 100 bio... ipak ima usteda...

Eeee,a ja odoh sa juga,mogao sam videti i to :):p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam komšiju koji je vozio nekog matorog Forda na čist zejtin,i išao je dok jednom nije stao,onda ga oterali kod majstora i majstor je hteo da zaplače.

 

Dok je išlo išlo je kilavo i nikako nije držalo ler,smrdelo je neverovatno (kao pokvarena jaja).U principu može da ide ali je to smrt za motor,pokretni delovi postaju nepokretni,a nepokretni se razlete,Negde imam slike kako je izgleda taj motor kad su ga otvorili,više je ličio na fritezu nego li na motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da ce vecina da me "prokune" zbog ovoga. Ali da vam kazem da sam od pre par meseci poceo redovno da sipam zejtin u auto., I to u odnosu 50-50 sa evrodizelom. A ponekad i cist zejtin. Ali onda malo teze pali kad je bas hladno.  Posto je cena zejtina 100 dinara na akciji, stvarno mi je velika usteda. Motor mi je odavno pred crkavanjem, i trosi ulje kao nezdrav, i resio sam makar da mu dusu izvadim do kraja, ali se ne da vec nekoliko godina. :) Auto mi identicno radi, cak mi znatno manje trosi u odnosu na cist evrodizel, samo sto preterano smrdi sagoreni zejtin. Pa eto cisto da podelim sa vama
Pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kralju! :)

Mogao si da probas nekoliko vrsti zejtina pa da preneses iskustva sa kojim su najbolje performanse,sa kojim najmanje trosi i slicno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...