Jump to content
FAS Goran
strcentar

Fiat Marea / Bravo - kratka svetla su mnogo kratka / poboljšati farove

Recommended Posts

E Kuvalja, vala da znaš....smorim se preko dana....ne mogu da se k..rčim. :smoke:

Nego, igranka počinje kada je gusta magla, "lije" kiša ili "veje" sneg. :robo:

Kocka, ugradnja je oko 150 e....

Nemanja, šta sad....guraj sa takvim kakvi jesu. Opet imaš solidno kratko ali i dugačko svetlo koje "ubija" kako svetli. :yes

Mislim da se to snimkom ne može dočarati....ali videću da odradim jednu prezentaciju.

Kameni, klasične H1 xenon sijalice.

Edited by Maki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamenko u morimoto ide jedna obicna xenon h1 sijalica a krato i dugačko svetlo dobijaš jednom el. klapnom koja preklapa sijalicu pod određenim uglom, morimoto jeste skup ali sija za sve novce, i znam da naiđe neka budala na parkingu i polomi ti farove, ili ako ne daj bože imaš neki udes i kažeš ali znate ja imam morimoto procenitelj kaže jel to u Japanu kaki morimoto evo tebi obični farovi i pedala!!!

Edited by -Jovan-FF-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo tebi obicni farovi i to idi kupi u Astra auto one Kineske, Turske i ostale, jbg, tako je...

@ -Jovan-FF-

Posto si iz Futoga, da li mozda imas tel. od Dragana sto je radio (mozda jos uvek i radi, ne znam) sa polovnim delovima, ako jos uvek radi, ja sam od njega svojevremeno kupovao sve i svasta dok sam imao Fiate, Lancie , Alfe i ostavio poprilicnu sumu para,, on je negde tamo prema Dunavu pa levo ako se dobro secam, posle onih Kafica D&B ili kako se vec zvao, nemogu tacno da se setim, a godinama nisam bio tamo...

Hvala!

Edited by Kamenni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam njegov broj Kamenko ali mogu ti naći nije frka!A on je skreneš kod pijace levo kad ideš kroz Stari Futog i prva desno(fruškogorska je ulica) i posle 20-30 metara sa desne strane mu je radionica.On sigurno ima original farove za Mareu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam problem kod dugackih svetala, levo baca dosta krace od desnog, recmo upola.

cxca2423.jpg

ovakva su svetla, znaci samo tamo gde je zaokruzeno, da odvrnem i podesim, nema nista drugo jel? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam njegov broj Kamenko ali mogu ti naći nije frka!A on je skreneš kod pijace levo kad ideš kroz Stari Futog i prva desno(fruškogorska je ulica) i posle 20-30 metara sa desne strane mu je radionica.On sigurno ima original farove za Mareu!

Da, da hvala, on ima mnogo toga za Italijane!

Pozzz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam problem kod dugackih svetala, levo baca dosta krace od desnog, recmo upola.

cxca2423.jpg

ovakva su svetla, znaci samo tamo gde je zaokruzeno, da odvrnem i podesim, nema nista drugo jel? :)

Inace levo svetlo mora da baca krace nego desno, da ne bi smetalo vozacima koji dolaze u susret. Ako je bas kratko, imas jednu rupicu koja prolazi kroj karoseriju i vodi do srafa na faru preko koga podesavas visinu fara.

cxca2424.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć sam prešao 160 km po onoj vetropičini i kišurini, strašno koliko je kiše padalo u momentima brisači na najjače nisu mogli da obrišu vodu, kada sam sam u mraku na putu farovi ekstra sijaju(standardni farovi i neke obične sijalice sve stock) jedino malo problem kad oni iz suprotnog smera neće da ugase velika svetla(STOKA NEVASPITANA RETARDIRANA)onda to i odsjaj od puta stvara tu noćnu refleksiju svetala pa je pri mimoilasku potrebno biti oprezan!(duga kad upalim kao dan)

Edited by -Jovan-FF-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam njegov broj Kamenko ali mogu ti naći nije frka!A on je skreneš kod pijace levo kad ideš kroz Stari Futog i prva desno(fruškogorska je ulica) i posle 20-30 metara sa desne strane mu je radionica.On sigurno ima original farove za Mareu!

jel to ovde http://goo.gl/maps/MKqco od prilike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raseta, da, da, bio sam i zaboravio prezime, a zamisli imam ga jos uvek u teleonu, ali nisam ni znao ko je, :-)

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bi Vule trebao da zna, ali ne znam gde ćeš naći nova sočiva, a ako si se već upustio u tu avanturu kupi morimoto projektore i dobijaš bixenon far, a razlika Mareino sočivo i Morimoto je dupe i oko.... :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam, ali sa morimoto projektorom dobijes slabo ili da kazem kratko-dugo svetlo.... ona klapna kada se podigne ne dobijes jace nego samo malo vise svetlo. Imam plan da sada do prolece repariram far, ubacim novo socivo-projektor samo providno, iste velicine. a u duga svetla bi isao xenon sa nekom varijantom brzog punjenja. tako da bi na kraju imao bolji rezultat nego sa morimotom. :cheers: ako neko zna velicinu bilo bi super :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi bas jasno al ajde, pa ostaviš i dugo svetlo u funkciji staviš neke dobre Osram sijalice i završena priča!

Share this post


Link to post
Share on other sites

focus3.jpg

img4010e.jpg

Na jednoj slici ti je morimoto h1 kratko a na drugoj dugo svetlo. ti u sustini imas jedno svetlo cija se jacina ne menja kada prelazi sa dugog na kratko i obrnuto, vec samo polozaj klapne koji stoji ispred sijalice.

Moja neka ideja je , da kada upalim duga svetla, imam 4 xenon svetla, od kojih ce dva biti sa projektorom koji ce lepo raspati svetslost ispred samog automobila na razdaljini od 30-50m, a kada upalim duga imacu ksenon koji ce biti sireg i duzeg zraka, i bice jaci jer su upitanju 4 ksenon sijalice umesto dve... za iste pare nesto bolja mogucnost :D:scooter::up:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina "mana" Morimota jeste što desni far nema nagib kao klasično sočivo, nego je ravno - za nijansu se slabije uočavaju npr. znakovi i slabije osvetljeni biciklisti i pešaci. To je slučaj kod mene. A uzrok toga jeste taj što imam lošiji set xenon svetla od onog koji Vule ima na svojoj Bravuleti.

Istina je da se intezitet, odnosno jačina svetla ne menja, nego se menja dužina i visina snopa svetla - čak i širina ostaje ista.

ALI, takođe je istina da se ni taj Nightbreaker ne može poreditit sa ovim "lošijim i slabijim" setom xenona u kombinaciji sa morimotom. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas pravo! prva opcija mi je bila da stavim nightbreakers kada su mi pocrkale klasicne sijalice. razlika se vidi ali ne toliko ozbiljno. Tako da ocekujemo prolece i tradicionalno majstorisanje na svojim lepotanima, a sa tim i ksenon. Cim budem odradio ovu ideju, kacim slike pa mozda cak i neki video. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi farovi na marei su katastrofa nocu nista ne vidim jos ako pada kisa zazmurim pa ako prodjem proso sam. Nego, hocu henon da ubacim pa da vas pitam koje jacine su najbolje i marke naravno pa ko ima mareu a imao je iste muke neka kaze ili ce mi oci uskoro ispasi koliko buljim kada vozim

Share this post


Link to post
Share on other sites

4300k su ti najbolji xenoni...imas temu vezanu za xenone pa je prelistaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neces mnogo napraviti ako stavis samo xenon-e, trebala bi prvo reparacija farova, pa onda xenon-i...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili gledaj da stavis morimoto projektor ili neki drugi ali gledaj da bude providan, ne mutan kao na fabrickim... (socivo=projektor). Najbolja kombinacija je 4300K, a ralika izmedju 35w i 55w je mala, tako da ne moras da das vise para nego sto treba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali imaš problem kad pališ dugo xenon svetlo na primer kad ablenduješ nekome znači pališ gasiš balaste i sijalice a to njima nikako ne prija jer vreme za njihov pun intenzitet bar 15-20 sekundi!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ potpuno se slazem! ali, ima neki novi xenon kit (berov cini mi se) koji se stavlja u duga svetla koji ima brzo punjenje, koji je

napravljen da balasti i sijalice izdrze i to ablendovanje. to nisam do skora znao, dok mi brat koji ugradjuje ksenone nije rekao za to. zbog toga sam i odustao od morimota...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...