Jump to content
FAS Goran
Xepoj

Fiat Bravo 1.6 / 1.8 16v - problem sa kvačilom

Recommended Posts

Ovako, sinoc mi neka budala uleti u traku i primora me da malo jace pritisnem kocnicu te zaskripim s tim da kvacilo predhocno nisam stisnuo.

Bio sam u trecoj brzini e sad, u toku tok skripanja sam izbacio iz brzine (uz upotrebu kvacila) i kad sam izbegao budalu, nisam mogao da ubacim u brzinu...

Auto je radilo na leru i nije htelo ni u jednu brzinu, jednostavno nece, samo kad probam u rikverc cuje se ono krcanje-zujanje-grebanje (znate na sta mislim)

Ugasim ga i probam da saltam - ide u svaku, ubacim u drugu, pritisnem kvacilo i probam da upalim i on podje da se bacaka ka nepred (kao da kvacilo nisam ni stisnuo) i taman kad sam pomislio da mi je pukla sajla kvacila, upalim ga u leru, stisnem kvacilo (reko da probam jos jednom) kad ono sve normalno, radi kao podmazano!

pomislih, to je to, nije nista strasno, sve je super! kad jutros ista stvar, upalim ga i opet nece u brzinu... ponovim proces od sinoc (ugasim, stisnem kvacilo, ubacim u prvu (kontam svejedno je prva ili druga)) i zaverglam! auto opet malo zabaci ka napred, onda ga upalim na leru i posle toga sve ok!

STA SE DESAVA???

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste je*o mater, sje*o sam se :)

Moderatori, menjajte naslov :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da nije popustio neki nosac prilikom naglog kocenja? mozda je bio slab...

jel ti menjac na sajle ili poluge? mozda si rucicu biraca iskrivio od guranja, ne bi bio prvi slucaj proveri to prvo, moze da bude banalan kvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sad se smirilo, ne zeza vise... sad ide normalno... ako bude opet zezao oticu kod majstora da dobijem "strucno misljenje" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

khm,khm!

Ipak je set kvacila :)

Juce mi na svako 7-8 saltanje blokiralo tako da sam se na jedvite jade odvukao do nekog mastora u blizini moje kuce...

Ostavim auto, odem do APsport-a, kupim novi set 6.250.00 din, odnesem, i veceras odem po kola! Ruke sam platio 55 evra (dogovor je bio 50, s tim da ja donesem set i 1 litar ulja za menjac (koje sam ja, naravno, zaboravio kupiti :))

Inace, kad sam seo u kola mislio sam da me zajebava, jer kvacilo nema nikakav otpor, :no:blink: znaci nemam pojma da sam ga pritisnuo... :unsure:

ja ga zovnem da pridje autu i pitam "koji je bre ovo qrac?!?! :rant:

on mi se nasmesi i rece da to takoo treba kad se promeni set :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

tvoj auto ima jedan veliki kvar-gazdu :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim forumasima!

Moj problem je sledeci:

pucanje kvacila. Bijem glavu mesecima i ne mogu da skapiram zasto se to desava. Znaci ne verujem, da kad god auto odvezem do majstora kvacilo prestane da puca! Kao da je zivo bice ovaj moj fiat i zna kada da prestane majke mu ga... :)

Prosle godine mi se desavalo da mi kvacilo puca prilikom pritiska na papucicu, puca par dana onda prestane na duze vreme i ponovo pocne na par dana i tako...

Mislio sam da je set kvacila, uredno promenim ceo set jer je i onako bio zreo za promenu. Kazu majstori bolji je LUK-ov set od VALEA koji ja naravno pazarim.

Evo sada posle par meseci opet pocne isto sra*e.

Da budem precizniji, kvacilo puca uglavnom kad je auto upaljen i kad je u neutral. Nema pucanja prilikom voznje...ali ima pucanja prilikom menjanja brzine. Pa sad ja ovde pitam verujuci da ovde ima neko iskusan ili neko ko je imalo slican problem?

Hvala!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok mi auto u leru radi nesto lupka kada pustim kvacilo. Pocinje lupkati tacno na tacki gdje odvaja i lupka sve dok je ne pritisnem kvacilo. Zvuk je dosta vise izrazen kada je auto hladno tj prvo paljenje ujutro.. do cega bi to moglo biti. Nadolio sam ulje u mjenjac jer ga je falilo i set kvacila je promijenjen prije pola godine.
Jos sam primjetio kada je mijenjac u leru i nagnem rucicu lijevo ili desno taj zvuk se pojaca i kao da nesto struze

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok mi auto u leru radi nesto lupka kada pustim kvacilo. Pocinje lupkati tacno na tacki gdje odvaja i lupka sve dok je ne pritisnem kvacilo. Zvuk je dosta vise izrazen kada je auto hladno tj prvo paljenje ujutro.. do cega bi to moglo biti. Nadolio sam ulje u mjenjac jer ga je falilo i set kvacila je promijenjen prije pola godine.

Jos sam primjetio kada je mijenjac u leru i nagnem rucicu lijevo ili desno taj zvuk se pojaca i kao da nesto struze

Evo kako je hladno napolju 2-3 stepena pa lupa struze nezz ni ja sta vise bas glasno odlucio sam malo osluskivati i primjetio da je najizrazenije oko prednjeg lijevog tocka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...