Jump to content
FAS Goran
koshke

Fiat Marea, Brava - ugradnja zaključavanja preko daljinskog / daljinsko podizanje (spuštanje) prozora

Recommended Posts

Hahahahaha carevi.

Miske, ne moze bez toga, a za dzep ne treba nista. Raspitacu se da li je ovaj kljucar kod mene nabavio neku spravicu za iscitavanje koda bez vadjenja BODY-ja. Regularna cena kod njega da iscita kod i da ti je bila cini mi se 40-50 evra, ali je rekao da treba da mu stigne neka spravica koja ide preko OBD prikljucka i ako to funkcionise kostace 20tak evra, dao sam Danteu njegov broj i on je rekao da ce mi javiti sta je na kraju bilo, ali nista ne javlja, nadam se da ce videti ovu temu pa nam sada ovde svima reci. Ako ti to bude odgovaralo i zavrsis kod onda cemo da namestimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ugradio daljinsko podizanje prozora....kupis modul,koji ima tu funkciju,i cim zakljucas (nista se ne drzi) zatvori se prvo desni pa levi prozor..moze i obrnuto,sve zavisi od povezivanja...jedini problem koji amo ja i elektricar imali je taj sto levi prozor ima "comfort mode" pa je tu malo teze povezivanje (morali smo direktno) ali sada sve odlicno radi.I sto je jos bitnije,struja kroz zice nije jaka pa ce tesko ikada crci modul,ne daj Boze.Modul je kostao 20ak $ + elektricar 3000din. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

naisao sam na kupujem prodajem na dosta modula za daljinsko, e sad je  l bravo 1996 ima motorcice ili vakum za zakljucavanje? i koliko zice ima do njega da bih znao sta da narucim da ne vadim sad tapacir vracam pa narucim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene ne Brava 1996 i zakljucavanje je sa motoricima.

Najlakse ti je spojiti modul direktno na relej centralne brave koji se nalazi iza pretinca ispred suvozaca.

Sto se tice samog zakljucavanja treba da spojis 4 zice,2 za napajanje i po jedna za otkljucavanje i zakljucavanje.

Ako ces i migavce da spajas to je dodatno jos jedna zica za spajanje ili 2 zavisno od modela modula zakljucavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na pomoci, mislio sam da narucim onaj bear 17e ima za zakljucavanje, za prozore, migavce, i td ima dosta mogucnosti, a mozes li mi reci nije za ovu temu ali nisam nasao slicnu, je l si skidao nekad ablender i onaj relej sto se nalazi na njemu koliko nogica ima? moj ima 3 i jedna zica povucena od prekidaca za svetla? a kad upalim sva 4 nece da radi kod ne upalim jedan bilo koji levi ili desni

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz kupio sam modul evo su seme sad gde i kako mogu ja ovo povezati na fiat? moze li na relej nesto direkt samo cu povezati zakjuvavanje i otkljucavanje nista vise, mozda i migavce 

14182474_10202988502991342_668159687_n.jpg

14233591_10202988545552406_1196269609_o.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo drugari ja sam novi član

pa ako je moguče treba mi pomoć oko ugradnje modula za daljinsko zaključavanje BEAR DK-DL-009-095 da povežem na fiat brava 1998.godine 1,6b 16 v

Vidim neki govore direktno a neki preko releja pa ako neko je ovaj tip daljinca ugradjivo na brava nek mi objasni kako je to uradio ili mi postavi šemu vezivanja ili još bolje slike kako je to uradio.Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/5/2016 at 11:01 PM, nemanja1 said:

Evo relej evi seme mala pomoc?
 

14182474_10202988502991342_668159687_n.jpg

14194442_2095521207340063_581414170_n.jpg

14233591_10202988545552406_1196269609_o.png

 

Tebi treba ona F2 slicica(negative trigger), kod brava se dovodi negativan signal(tj masa) za okidanje... uzmi 12V glimericu da ne bi postojala mogucnost da napravis kratak spoj, skini dzek na vratima, zabicu glimerice spoji negde na masu i pipaj rupu po rupu dok se ne zakljucaju vrata i zapamti koje boje je zica pa nastavis dalje dok se ne otkljucaju i opet zapamtis... posle nadjes te zice kod osiguraca i sve spojis po semi...

11 hours ago, slavisacenic@gmail.com said:

Zdravo drugari ja sam novi član

pa ako je moguče treba mi pomoć oko ugradnje modula za daljinsko zaključavanje BEAR DK-DL-009-095 da povežem na fiat brava 1998.godine 1,6b 16 v

Vidim neki govore direktno a neki preko releja pa ako neko je ovaj tip daljinca ugradjivo na brava nek mi objasni kako je to uradio ili mi postavi šemu vezivanja ili još bolje slike kako je to uradio.Poz

 

Ima on svoj relej, modul ti sluzi samo za signal... isti odgovor vazi i za tebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Milos1 said:

 

Tebi treba ona F2 slicica(negative trigger), kod brava se dovodi negativan signal(tj masa) za okidanje... uzmi 12V glimericu da ne bi postojala mogucnost da napravis kratak spoj, skini dzek na vratima, zabicu glimerice spoji negde na masu i pipaj rupu po rupu dok se ne zakljucaju vrata i zapamti koje boje je zica pa nastavis dalje dok se ne otkljucaju i opet zapamtis... posle nadjes te zice kod osiguraca i sve spojis po semi...

 

Ima on svoj relej, modul ti sluzi samo za signal... isti odgovor vazi i za tebe :)

OK ovo sam ukapiro ali evo sad ču postaviti sliku šeme pa ako ti nije teško objasnimi koja žica za koju ide kapiram da ona crvena sa osiguračem ide na crvenu tj + a crna je masa i ona se može vezati uz pomoć nekog šrafa za masu vozila ali druge da ne bih pogrešio ako možeš objasni koja je za otvaranje, zatvaranje i signalizaciju.(mada neko je po njoj piso ali baš nisam siguran da je to tačno)Ovo sam dobio od buraza njemu ne treba

DSC_0008.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da su boje iste kao na gornjoj semi tako da zuta i zuto-crna idu na masu takodje, bela ti je onda negativni signal za otvaranje vrata a belo-crna za zatvaranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da jeste kako i pise na tvojoj slici, mada bih ja proverio za svaki slucaj pre spajanja "na stolu"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam na prodaju modul vec povezan sa relejem samo izvadite vas i stavite ovaj modul samo zasrafite iznad i to je to

sa daljincem ne narezanim skakavcem nov

Share this post


Link to post
Share on other sites

javi se privatnom porukom, i moje skoro ne korisceno eto kad sam pitao ovde kako da ga povezem tad sam ga povezao nema ni mesec dana

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, nemanja1 said:

javi se privatnom porukom, i moje skoro ne korisceno eto kad sam pitao ovde kako da ga povezem tad sam ga povezao nema ni mesec dana

 

51 minutes ago, nemanja1 said:

javi se privatnom porukom, i moje skoro ne korisceno eto kad sam pitao ovde kako da ga povezem tad sam ga povezao nema ni mesec dana

zemljak vidim da si iz Prištine ja sam rodom iz Gnjilana, na koju adresu bato ili mi daj mobilni da se čujemo zemo evo ti moj

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 24.9.2016. at 7:37 AM, Milos1 said:

 

Tebi treba ona F2 slicica(negative trigger), kod brava se dovodi negativan signal(tj masa) za okidanje... uzmi 12V glimericu da ne bi postojala mogucnost da napravis kratak spoj, skini dzek na vratima, zabicu glimerice spoji negde na masu i pipaj rupu po rupu dok se ne zakljucaju vrata i zapamti koje boje je zica pa nastavis dalje dok se ne otkljucaju i opet zapamtis... posle nadjes te zice kod osiguraca i sve spojis po semi...

 

Ima on svoj relej, modul ti sluzi samo za signal... isti odgovor vazi i za tebe :)

Miloše jel mi možeš dati sliku kako da povežem ove moje žice sa modula na relej pošto vidim da je to lakša "kombinacija"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...