Jump to content
FAS Goran
Bokili

Gde ugraditi (održavati) plinski uređaj?

Recommended Posts

 

sad si me zbunio - totalni sam laik ne znam ni sta je 104 ni sta je ac stag .jel ac stag ustvari zavoli

 

AC Stag je jedna firma

Zavoli druga

LPG TECH je firma koju je osnovao glavni inžinjer iz AC Stag-a, i otklonio sve nedostatke koje je imao taj uredjaj, softverske pre svega, pošto je kućište manje više isto kod svih uredjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je problem i ovde u beogradu ,masa ljudi se zali da kad treba da se plati ugradnja sve je ekstra a posle nastaju problemi .ja sam mislio da ugradim zavoli sistem 

 

Oduvek je bilo koliko para toliko muzike. Zavoli je u proseku skuplji oko 100e od druguh uredjaja na trzistu. Bitne stvari koje moras da znas sto se tice Zavoli-ja su da svaka komponenta samog uredjaja je marke Zavoli. Znaci od isparivaca, preko dizni, racunara, senzorike i cak filtera sve je Zavoli. Tu nema nikakve poljsko-tursko-italijanske kombinacije komponenti.

Pocetkom saradnje sa BRC-om prosle godine Zavoli je izbacio novu generaciju Bora uredjaja sa novim Zavoli Pan-Jet injekorima koji su jedni od najbrzih na trzistu. Imas dve opcije uredjaja a to je Bora Light i Bora OBD a razlika izmedju njih je 50e. Inace cena ugradjenog Bora Light uredjaja koji u potpunosti zadovoljava tvoje potrebe je jedinsvena u sistemu ovlascenih Zavoli instalatera i iznosi 470e ukoliko nema dodatnih zahteva na automobilu, tipa boce ispod vozila i sl. . Spisak instalatera ti je Dante gore dao pa se raspitaj za uslove.

Jos jednu stvar moras da povedes racuna jer pojedini servisi nude navodne Zavoli uredjaje a u sustini ugredjuju poljske uredjaje samo sa Zavoli isparivacempa kupci cesto budu prevareni.

Edited by Martini

Share this post


Link to post
Share on other sites

koika je garncija  na ugradjeni lpg tech

 

garancija na sam uredjaj je 7 godina odnosno 150 hiljada kilometara...

i na dizne i na isparivač takodje ima garancija, ali mislim da je oko 50 hiljada, ne znam napamet...

što se tiče uredjaja sa OBD-om, 324 obd (ili 326 i 328), koji košta 430 eura...

 

Ukoliko ima potrebe, kod nekih jačih automobila, stavljamo i LPG TECH DRAGON injektore, napravljene po uzoru na HANA injektore, a postoje i DRAGON BF(big flow) za najzahtevnija vozila...

Ti injektori su naravno skuplji od običnih, ali su zato i mnogo kvalitetniji, iako ih realno nema potrebe stavljati na obična vozila.

 

Inače, kako je pomenuo kolega Martini, BRC je kupio Zavoli, ali ga održava (mislim na kompaniju) iako smo bili mišljenja da će ga ugasiti... Danas mi je jasno zašto, a to je zato što imaju potpuno dva različita pristupa i ciljnu grupu da tako kažem. BRC je otišao ispred svih osmislivši sistem ubrizgavanja tečnog gasa, čime se mnogo dobilo kako na snazi tako i na potrošnji, medjutim, taj sistem još nije u potpunosti razvijen za sva vozila i cena ugradnje je poprilično skupa, koliko sam čitao oko 3000 evra, što je za naše uslove apsurdno.

Ovaj sistem je naravno napravljen za vozila sa direktnim ubrizgavanjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Zavoli je izbacio ubrizgavanje tecnog plina. Sistem se zove Zavoli ZLI i karakteristika mu je sto za ubrizgavanje plina koristi fabricki sistem za ubrigavanje benzina. Cena kod nas jos nije formirana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo nekih slika sa ugradnje...

u pitanju je FIAT Grande Punto

Uredjaj LPG TECH, reduktor OMVL i dizne OMVL...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim vas da mi preporučite plinski uređaj (najbolji odnos cene i kvaliteta) za Punto 1.2 16v, 2002. godište, kao i servis za ugradnju u Beogradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

Jesam, ali su to sve stari odgovori - najnoviji je star oko godinu dana. Servis koji je pre nekoliko godina bio dobar, možda više nije i obrnuto. Možda sada postoje i nešto savremeniji uređaji. Verovatno su se i cene promenile... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jela

Cene su se promenile, ali uglavnom na dole jer je benzinu pala cena dosta, manje je interesovanje ljudi za ugradnju gasa nego što je ranije bilo, pa je to dovelo do pada cena ugradnje gasa.
U Beogradu bih mogao da pomenem pre svih Makedo Gas i Servis Rašić. U temi Makedo gasa si već postavila pitanje (pustiću im sada notifikaciju da to vide)...a, Rašić su oni:
http://www.lovatogas.co.rs/

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lancia Lybra 1.6

 

Da li mi možete nekog dobrog preporučiti ko radi AGIS u NS. Iz Subotice sam inače, ali ovde tu niko ne radi, svi rade italijane. Doduše bio je jedna lik što je imao kabel za AGIS pa mi je zamenio injektore, filter i neka creva. Međutim kada sam otišao 3 put bezobrazno je pokušao da me odere, a ni prva dva puta nije bio jeftin, verovatno zato što jedini radi AGIS. To je bilo godinu i po dana, u međuvremenu sam ja prošao atest, ali bi hteo da mi neko to uradi jer dosta gubim na performansama i gasi mi se u prvoj i u rikverc, ai na kraju krajevu prešao sam 20-30 hiljada km od zadnjeg redovnog servisa. 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1.3.2016. at 9:54 PM, Kopun said:

Lancia Lybra 1.6

 

Da li mi možete nekog dobrog preporučiti ko radi AGIS u NS. Iz Subotice sam inače, ali ovde tu niko ne radi, svi rade italijane. Doduše bio je jedna lik što je imao kabel za AGIS pa mi je zamenio injektore, filter i neka creva. Međutim kada sam otišao 3 put bezobrazno je pokušao da me odere, a ni prva dva puta nije bio jeftin, verovatno zato što jedini radi AGIS. To je bilo godinu i po dana, u međuvremenu sam ja prošao atest, ali bi hteo da mi neko to uradi jer dosta gubim na performansama i gasi mi se u prvoj i u rikverc, ai na kraju krajevu prešao sam 20-30 hiljada km od zadnjeg redovnog servisa. 

 

 

Savetovao bih te da od Novog Sada pruzis jos 70tak kilometra do Zemuna i da vidimo koji problem imas,inace oko rezervnih delova sto se poljskog Agisa tice stvari stoje jako lose,nema novih rezervnih delova i sto je naj grdje za bilo kakav problem koji ubuduce budes imao sa gasnim sistemom moras do Beograda,sto iskreno mislim da je besmisleno jer da od SU dodjes do BG i nazad te kosta ko pola ugradnje plina ispod haube,zato mogzes da  ugradis neki sistem u svom mestu gde mozes za bilo kakav probem da se obratis i to sve u garantnom roku.inace servisni intervali na TNG sistemu se obavljaju posle svakih 20 000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam da niko ne odgovara, a reko dok još ima novaca :lol:da ja obiđem svakog majstora u Su pa ću na kraju valjda naći nekoga ko ima kabel. Konačno sam našao servis " Milanković" (ako nekom zatreba) koji ima kabel za AGIS. Inače vrlo su profesionalni i prijatni bili, odma su primili vozilo da ga priključe na soft i pogledaju u čemu je problem.

Nešto su čeprkali u softu i sad mnogo bolje radi, ne gasi se i bolje vuče, e sad još samo potrošnju treba da vidimo. Što se tiče samih delova mislim da je besmisleno da stavljam u njega AGIS delove ako mogu drugi delovi. Za dve nedelje kad odem na detaljan pregled instalacija ako zaista bude trebalo menjati isparivač preporučeno mi je da stavim LOVATO ili ZAVOLI što je meni sasvim ok jer sam prošle god prošao atest, najbitinije mi da se vozilo ne gasi, da može da povuče kad zatreba i naravno da nigde ništa ne curi. 

 

U svakom slučaju hvala :) Iskreno za mene je još uvek sve ovo novo pošto mi je ovo prvo vozilo na TNG. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li iko zna u Nisu nekog dobrog za ugradnju plina za Fiat Stilo 1.6 16V . i da li znate cene ugradnje i da li ima negde na rate ?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za na rate ne znam da l moze.

A za dvojicu znam da su dobri.

Komren, iz Bjegovica ka centru komrena s desne strane Plinko.

I u Brzi Brod u centar blizu Idee Dragsi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde ugraditi gas? Iz Pazove sam. Ima li ko da je proveren, da ne moram svakih mesec dana da idem da ga stelujem i da se zezam.

Sa prošlim auto sam imao takva iskustva.

Imam punta 1.2 8 v

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pažljivo sam pročitao sve poruke sa ove teme, a i ostalih i definitivno odustajem od ugradnje gasa. Hvala na detaljnim iskustvima, bio sam baš u dilemi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...