Jump to content

Photo

Gde ugraditi (održavati) plinski uređaj?

• Please log in to reply
317 replies to this topic

mica

mica

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 235 posts
  • Garage:Renault Fluence, 1.6, 16v 110KS, plin

Ja imam iskustva. Mogu da kažem da je servis veoma dobar, tada su radila dvojica ljudi. Viktor i još jedan (zaboravio sam mu ime). Viktor je inače Makedonac i dobar je lik. Tada mi je uradio plin na laguni i imao sam samo jednu reklamaciju na 20.000km u vezi začepljene dizne. dobio sam novu, naravno za dž. Bilo je to pre oko 6g

Greška! Lik se ne zove Viktor nego Dalibor! Izvinjavam se.

STARVIN MARVIN

STARVIN MARVIN

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 31 posts

Kolege molim Vas za preporuku.

Brat hoce da ugradi TNG u Punto mk2 1.2 8v ,pa bih voleo to da se odradi korektno a da bude sto jeftinije :smoke: .

Ako je moguce da je servis u BGD ili Pancevu!

Naravno i savet kojii uredjaj staviti!

Edited by STARVIN MARVIN, 16 July 2013 - 06:39.

Martini

Martini

Prominente

• Moderator
  • PipPipPip
  • 2568 posts
  • Garage:Lybra Intensa

Pitanje je koliko je spreman da izdvoji para. Dobro znas da jeftino je retko kvalitetno.

STARVIN MARVIN

STARVIN MARVIN

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 31 posts

Ma zbunjuje me cinjenica da na dva mesta razlicita cena isti uredjaji!?  :(

Martini

Martini

Prominente

• Moderator
  • PipPipPip
  • 2568 posts
  • Garage:Lybra Intensa

Zavisi po kojoj ceni  se nabavlja i koliko se uzima za ruke... Nije isto ako uzimam mesecno 100 ili 10 uredjaja.

miske17

miske17

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 2047 posts
  • Garage:Ex Fiat Bravo 1.6 16v, Alfa Romeo 147 Restyle 1.9 JTDm 120hp Distinctive '06

Jel moguce prepraviti brc na sekvent plin? Bez ponovnog radjenja atesta? Sta treba sve da se menja, dodaje izbacuje?

DraganUS

DraganUS

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 724 posts

Da li neko ima iskustva sa GASLINE...http://www.ugradnjagasa.rs/

MikiMile

MikiMile

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 7 posts

Koliko bi mogla da košta ugradnja plina u moju Fiat Ideu 2005 godište (benzinac 1400 kubika)? Zanimaju me samo najkvalitetnija rešenja i servisi... Može i na PP.

Hvala!

aleksandar88

aleksandar88

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 33 posts

Jel zna neko u Ns nekog ko extra radi sa plinskim uredjajem da oteram auto da mi ga lepo nameste na kompu da sve podese i koliko kesa je to otprilike ???

aleksandar88

aleksandar88

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 33 posts

Plin nastelan leti kao mina sada :D

pedjabj

pedjabj

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 193 posts
  • Garage:Fiat Punto Classic 1.2 8V (LPG)

Postovani, molio bih vas, ko god ima pozitivna iskustva, da preporuci gde da ugradim Zavoli sistem na Z10 (Punto Classic)?

Znacilo bi i ako daju na cekove, rate...

Voleo bih i da cujem iskustva, ali samo za ovaj sistem, kako problemi sa Zavolijem, tako i zapazanja sa servisima koji ih rade...

Edited by neshaoct, 19 August 2013 - 15:40.
spojeno

neshaoct

neshaoct

Abarth

• Administrators
  • 25062 posts
  • Garage:Stilo 1.9 MJet 140

Pročitaj sada, nakon spajanja, ostale postove (odgovore) u njoj. :thumbup:

lybra 2.0

lybra 2.0

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 62 posts
  • Interests:Lancia Lybra 2.0 20v
  • Garage:les

Koliko kosta ugradnja plina na moju libru 2.0 20v ,majstor kaze oko 600-650 evra zbog 5 cilindra ,da li je to tacno? 

marko.jovanovic

marko.jovanovic

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 1209 posts
  • Garage:Fiat Bravo 1.9 JTD-vidend auto. Preko nedelje ga žena vozi :D

Za te novce možeš samo neko đubre da dobiješ.

Pedjaa

Pedjaa

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 16 posts
  • Garage:Beograd

Odgovorio sam na PP za mišljenje oko Makedo gasa, pa da podelim odgovor i ovde na temi.

"Uh tek sad vidim poruku, iako sam često na forumu nisam se logovao imenom do sada... Makedo je ok, vidim da dobro rade i da se šire, stalno su puni. Što se mog uređaja tiče, sve je prošlo ok, uz par sitnica. Urađeno je istog dana, iako je bila subota, potrošnja i snaga kako je i očekivano, malo slabije nego na benzin. Pošto je u pitanju ćopavac kao rezervni točak, a Fiat Brava je karakterističan jer mi je benzinski rezervoar tačno ispod rezervnog točka, bila je problematika sa bocom - postavljena je od 42l sa ventilom sa strane, ali gazda kad je posle video rekao mi je da dođem kad imam vremena da mi zameni bocu i postavi sa dužim vratom, jer po novom ne bi mogla da prođe atest, multiventil je bio nekako na pola, nit unutra nit napolje. Doduše tad su bile svakodnevne promene tih pravila.

Prva provera je na 1000 km - čisto kontrole radi i mala doterivanja i besplatna je, a servisi idu na svakih 10 000 km i obavezni su, a uređaj bipne svaki put kad upališ auto, da te opomene dok ne odeš. Taj servis košta čini mi se 2500 din i obavezan je zbog garancije. Posle servisa postave ti malu plastičnu plombu na priključku za računar. Gazda je Dalibor, Makedonac, od koga tamo cvikaju :) i koji je sasvim ok, zanima se za svaki auto koji mu prođe kroz radionicu i to je vrlo pozitivno. Jedina stvar koju nisam rešio do sada je pokazivač napunjenosti boce na prekidaču - one lampice u kabini. Svaki put kad odem na servis i sl. ja im to pomenem, oni kliknu nešto na računaru, ali još nije proradilo kako treba, te pokazuje non-stop prazno, te non stop puno itd. Ali to je sitnica, nisu izabrali pravi senzor u programu, a meni nije toliko bitno da bih otišao samo za to da sredim. Svakako čeka me ta promena boce, par puta ja nisam mogao, nekoliko puta gazda nije bio tu, a hteo je da nadzire kako će to uraditi - nadam se da ćemo se nahvatati jednom :)

Za sada oko 15 000 km, bez ikakvih problema, nadam se i dalje, garancija je 7 godina.

Što se tiče nečeg posebnog što bi te odlučilo za ugradnju, ja sam razmišljao ovako - najjeftiniji sekvent koji sam mogao da ugradim je bio 350e (i to opet u Makedu) - AC STAG, sada već stariji uređaj, sa garancijom od 2 godine. Za 80e više, dobio sam dosta moderniji uređaj, mnogo ozbiljnije izgleda, 7 godina garancije. Uz malo čitanja video sam da je to ustvari naslednik AC Stag-a, konstruisao ga je isti čovek u drugoj firmi. Na internetu sam našao samo reči hvale. Čak i bez neke konkretne preporuke ja sam se tada odlučio za LPGTECH, nisam napravio grešku i sada već mogu da ga preporučim svima.

Naravno, male radionice i kućne varijante nisam uopšte ni uzeo u razmatranje, jer mi se ne igra sa ovako ozbiljnim prepravkama na autu u "kućnim uslovima" a druge radionice su bile prilično skuplje uz podjednako dobra iskustva.

Već 3 drugara su ugradila kod njih na moju preporuku, prethodni pre par dana i svi su zadovoljni. Jedan savet, pre ugradnje razmisli o sitnicama - gde želiš da ti postave prekidač, gde da bude punjenje, kakvu bocu želiš i dogovori se sve unapred, da ne bude nerazumevanja posle, momci su ok i raspoloženi za svaki savet."

Jataganac

Jataganac

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Garage:Fiat Brava 1.2 16v 2001.

Posle razmišljanja gde da ugradim plinski uređaj u svoju fiat bravu 1.2 16v 2001. odluka je pala na servis nitroGT na Bežaniji. Zvao sam telefonom i pitao čoveka sve što me je zanimalo i bio je vrlo ljubazan. Ovo su informacije koje mi je dao:

Uređaj: Tomasetto 100kW

Garancija: 5 godina

Boca: 30L (zbog zakona mora u gepek jer rezervoar ne dozvoljava da se na njega šrafi)

Kontrolni pregled: 10000km i košta 2000din. (zamena filtera...)

Svećice: NGK+kablovi

Atest: 7000-8000 din.

Potrošnja uređaja: 1-1,5 litara više nego na benzin

Dizne: zamena na 50000km 50eura bešumne

Cena: 355eura u kešu.

Zanima me da li je neko radio u ovom servisu plinski uređaj, iskustva, potrošnja... I sve ostalo što bi mi neko mogao reći u vezi sa ovim uređajem i radnjom. Hvala. Pozdrav! 

Del

Del

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 8 posts
  • Garage:Fiat Stilo 1.4 16V

Evo da podelim i svoje iskustvo sa ugradnjom plina. Ne znam da li je to isti servis kao na bezaniji ali ja sam plin ugradio u NitroGT na Novom Beogradu kod buvljaka. Nemam nijednu rec hvale za ovaj servis. Vlasnik je ultra ljubazan kad pregovarate a cim pare predju u njegove ruke vise ne postojite za njega. Ono sto je najgore u celoj prici je da mi je jednom iscureo antifriz zato sto su stavili t-racvu od plastike a ne od aluminijuma, da stvar bude gora razlika u ceni je 200 dinara po komadu!

Cena u tom servisu ce uvek biti 20-50 EUR jeftinija nego u drugim ozbiljnim servisima a to i govori nesto. Ovde bih zavrsio sa NitroGT servisom.

Servis koji ja mogu da preporucim je Babic (http://www.acbabic.rs/) momak radi profi i jedino kod njega je mali servis za plin 1.000 dindzi. Kod nekih koje ovde spominjete je ista stvar 2.500. Ako ste ikada gledali sta vam menjanju na malom servisu videcete da su to dva filtera jedan metalni izmedju rasprsivaca i dizni i jedan prstenastog oblika u samom raspsivacu. Sto mozete uraditi i sami ako boca ima ventil u suprotnom ode plin :)

Ako proverite cenu kod union karica za ova dva filtera videcete koliko deru servisi sa 2.500 din i vise za mali servis.

A inace sto se tice cene i kvaliteta, ako planirate kombinaciju za koju svi servisi kazu da se najbolje pokazala a to je 

plinski kontroler - - AC Stag 4 plus ili 300 isa2

rasprsivac - tomaseto

multi ventil - tomaseto

dizne - valtek

alu t-racve 

boca u rezervnom - atiker 

pozovite union karic (uvoznik -  http://www.unionkaric.rs/) i pitajte koliko kosta komplet za ugradnu (sve do jednog srafa) i dobicete odgovr 300EUR. Tvrde da je to cena za servisera a ja mislim da njima daju dodatni popust. Sve preko toga su ruke.

Ovde mozete da vidite koji kontroler je za vas auto sa napomenom da premium zaobidjite jer je preskup  http://www.ac.com.pl...should-i-choose

Inace, sto se tice same ugradnje plinskog uredjaja, svaki servis ili serviser ce vam ugraditi uredjaj  po semi proizvodjaca i radice. Ono sto razlikuje dobru od lose ugradnje je kuda je sprovedena instalacija, da li instalacija smeta mehanicaru pa ce onda on sve da prebacuje plinadziji, kojeg kvaliteta su delovi koji su ugradjeni, dodatni materijal koriscen prilikom ugradnje  i sl. Da ne davim vise prosecan vozac ostavi auto u losem i dobrom servisu i kada uzme auto iz jednog i drugog auto ide i to ce biti tako par meseci dok ne krene check engine, stucanje i sl. Onda los servis krene sa pricom ovo je struja idi kod mehanicara a mehanicar ni ne pogleda vec krece "Plinadzija je za..bo stvar, idi kod njega..." i vi se setkate od majstora do majstora sto na plin sto na benzin troseci zivce i energiju i obecavate sebi da je sledeci auto dizel!

Nadam se da sam bio od pomoci.

Pozdrav.

Edited by Del, 15 November 2013 - 22:11.

cicmils

cicmils

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 2 posts

Da li je neko ugradjivo u Auto centar Sve Za Vaš Auto

tamo je cena  350 e za sekvenc

STARVIN MARVIN

STARVIN MARVIN

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 31 posts
I mene interesuje firma koja se reklamira pod imenom´´Sve za vas auto´´•Cene su povoljne a ne bih voleo da mi ugrade nekog Frankestajna sastavljenog od vise losih proizvodjaca.

Starvin Marvin

Ticma

Ticma

Prominente

• Moderator
  • PipPipPip
  • 3953 posts
  • Garage:Punto Mk2a 1.2 16v HLX ; grande Punto Evo 1.3 mJet ; Fiat Nuova Bravo 1.6 M-Jet

Ja sam prosle nedelje ugradio u vec drugi auto po redu plin kod njih i sad u utorak uradio atest. Sto se njih tice od mene svaka preporuka, sve mozete da se dogovorite i krajnje su korektni.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users