Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Pravilnik o postupanju policijskih službenika

Recommended Posts

Koliko puta ste se u životu samo sreli sa saobraćajnim policajcem, koji vas je zaustavio, a koji nema ama baš nimalo taktičnosti, smisla za humor, a kamoli želje da vam ''progleda kroz prste''?

E, pa, ovaj američki policajac je izgleda prava suprotnost svemu gore navedenom, jer ne samo što je oprostio prekoračenje brzine, već se i srdačno ispričao sa vlasnikom automobila.

 

Na pitanje koji je tip vozila u pitanju, vlasnik mu je odgovorio da se radi o Mercedes G klasi, i to G55 u AMG izdanju, i da nije u pitanju samo ''bodykit'', već i motor V8 od 5.4 litre za mehaničkim kompresorom. Policajac ga je tada zamolio da ga malo ''isturira'', a nakon toga, kao da je sve bilo oprošteno.

Interesantan je i nastavak razgovora, kada policajac pita za cenu vozila... Kada je čuo da košta oko 100.000 dolara, prvo što je pitao jeste ''čime se ti baviš''! Ispostavilo se da vlasnik Mercedesa ujedno poseduje i manju naftnu kompaniju, na šta je policajac odmah upitao da li zapošljavaju, jer je ovaj posao plaćen za #@$%!

 

Ovo sigurno ne viđate svaki dan, a definitivno ne kod nas!

 


 


 

Na kraju mu reče policajac: Ok, učini mi uslugu i uspori

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako je većina vozača svesna da ih u svakom trenutku može snimiti policijski radar, laser i/ili kamera, malo se ko nada da će policajac baš iskočiti iz magle. Ovaj britanski saobraćajac je napravio upravo to i izazvao sudar...

 

http://www.youtube.com/watch?v=m4TaBfof988

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo se ko nada da će policajac baš iskočiti iz magle.

Neki iskacu iz magle, neki iza kontejnera :) (nasi naravno). Slatko me je nasmejala patrola juce popodne, pri povratku sa odmora.

Na E763, par kilometara pre Ugrinovaca u smeru ka BG, izlecem brze iz par vezanih krivina, kad na kratkom pravcu, sa desne strane (neko prosirenje ili skretanje, jbm li ga) iza 2 spojena kontejnera primetim samo plava rotaciona svetla iznad otvora istih  :laughing: . Zgazim malo na kocnicu, prolazim pored, kad sivi pandurski Punto, pored parkiran Merc cijem vozacu vec uzimaju mericu. U zivotu ih nisam tu video, zena mi kaze svaka cast za zapazanje, ali da ovaj pre mene nije zaustavljen, bogami "bum najebal" :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljao sam o ovakvoj temi, pa mozete se raspisati o vasim policiskim kontrolama.

-Malo pre setam se ja sa drugom od Rakovice do Miljakovca i interventna zaustavila nekog Megana karavana kod opstine i prolazimo nas dvojica, samo cujes batica momci, pridjite. Dobro vece, dobro vece mogu licne karte, izvol'te. I zapisuje on pita sve....razumem ja sve to, ali majku mu kazes rutinska kontrola, zasto zapisujes i sve, razumem da mora sve da pravda i da kaze da su radili, ali kazese barem. Ovo mi je mozda 3ci put da mi policija tako uzima podatke. Prvi put se ne secam zasto, drugi put kad sam polozio i ovo je treci put da mi se brojevi vuku po policiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda izgledaš opasno?
Ili videli da pišeš policijske bez J pa se uvredili  :laughing:

 

Ja nikada nisam imao problema sa njima. Zaustave me ako ih nešto zanima, pogledaju dokumenta i idem dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze mu se jednostavno, takvo je vreme, zamisli desi se neka pljacka u tom kraju, a oni zvrndali tuda i nista nisu uradili, sta da kazu sefu, gde su bili , mene su redovno kad dodjem u Beograd pretresali, proveravali, proveravali auto, gurali prste u patiku, preturali i dizali rezevni tocak i slicno, ali nikad nista nisu nasli 

 

imas slicnu temu pa procitaj iskustva :)

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/40276-pravilnik-o-postupanju-policijskih-sluzbenika/page-12

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuu, za J če me izvinete :D

Ne bih rekao da sam opasan, mozda oni to misle, Miljakovac je ovo ;)

Inace ovo je bila interventna :)

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smrde prsti posle, ali volim kad se ispale :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze mu se jednostavno, takvo je vreme, zamisli desi se neka pljacka u tom kraju, a oni zvrndali tuda i nista nisu uradili, sta da kazu sefu, gde su bili , mene su redovno kad dodjem u Beograd pretresali, proveravali, proveravali auto, gurali prste u patiku, preturali i dizali rezevni tocak i slicno, ali nikad nista nisu nasli

imas slicnu temu pa procitaj iskustva :)

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/40276-pravilnik-o-postupanju-policijskih-sluzbenika/page-12

Okej je to, al' uze lik i zapisa me na neki papir, sve podatke sa LK, valjda tako pravda??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverava i upiše čisto radi preventive. Nije to ništa opasno komšo, ne brini. :) Nisi im na black list. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ujutru kad preda pismeni izveštaj stoji koja je lica kontrolisao i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To to, ma ja cisto da pitam, da ne ispadne neko ..... :D

Nego da li obican murkan sme da te zaustavi i trazi vozacku i dokumenta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas ja krenuo da vratim teci kola i batica onako, kao da je stajao da predje ulicu, mase mi da se parkiram, prvo sam mislio da mu ne stanem jer nema lilihip, nema nista, samo je mahnuo rukom, reko ko ce se kaciti sa budalama, stadoh ja on dobar dan dobar dan, pogelda nalepnicu, samo je bacio pogled na vozacku i saobracajnu i rekao prijatno. 

Stajali su na okretnici 94ke, tu stalno stoji neko, bili to obicni ili interventna, nisam uopste ocekivao.

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio moj surak pre par meseci u Rusiji,istu pricu mi je pricao. Sa policijom nema zezanja,ali bukvalno. A sa njihovom interventnom,kako bi ih ja nazvao,pogotovo. Kaze biju,lome kola,udaraju,ma uzas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...