Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Pravilnik o postupanju policijskih službenika

Recommended Posts

znaci tebi je normalno da se neko ko je direktno zaduzen da sprecava nasilnike za volanom da ubiju tebe mene ili neke nama bliske osobe, sedne u bentlija i potpise ga pri svakom kretanju, juri gradom ko nenormalan i o tome se prica sledecih nedelju dana kako je on neki mangup. Jednostavno covek se tako ponasa i posle svega sto sam video ne mogu da imam drugacije misljenje o njemu. Ne zelim da se svadjam sa tobom, niti da ti namecem svoje misljenje, ali on svojim ponasanjem za volanom zasluzuje da plati kaznu i da malo pesaci jer da je neko od nas obicnih uradio tako nesto verovatno bi mu bilo zabranjeno da dise sledecih par godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nije normalno. Da opet ponovim

Ova tema ne treba da se pretvori u komentarisanje Simiceve licnosti, ima mesta na forumu za to.

Ako cesto tako vozi po SD-u snimi ga i postavi na youtube.

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem je sto u svim zakonima u nas, postoje velike rupe. Znate ono mere bit bidne,mere bit nebitne. Pa se neke stvari ostavljaju slobodnoj volji drzavnih sluzbenika i nastane haos.

Licno mi najvise smeta potcenjivanje, nadmeni odnos i nedostatak osnovne kulture. Posebno kad je vozac mladji, plavci tad obilato koriste rec alo! Jel sam napravio prekrsaj, kazni me i cao, nemoj da mi se mrstis i glumis ludilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu problem rupe u zakonu, niti stari ili novi zakon, nego njegova primena. Zemlja se raspala pre 20 godina i otad smo degradirali u svakom pogledu. Svi smo zaglupeli, pa i policijski službenici, koliko god to u njihovom slučaju nije lako.

Ostalo je vrlo malo znanja, a još manje poštenja, tako da su normalni idiotluci poput busplus.

U takvom okruženju i osnovama, odakle pandur da zna kako treba da se primenjuje zakon? Sve se svodi na individualnost, kad nema sistema da dovede lice i naličje priče u isti okvir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros na Ostruznici,obilazim ladu u svojoj traci,napominjem u svojoj traci,tu je inace dupla linija,posle minut eto ga pajero zamnom i zaustavlja me,kaze gospodine znate li sto ste zaustavljeni ja kazem NE,kaze obisli ste na punoj linijij,ja kazem nisam,em je dupla puna,ne pada mi napamet da sebi presudim,em kada sam obisao obisao sam u svojoj traci,sto i nije obilazenje.

Sve u svemu bilo je uz pomoc prijatelja ,hvala dovidjenja.

E sad ono bitno pitanje,jel to hvataju na foru ili ne smes da obidjes u svojoj traci,ponovaljam nisam ni zgazio liniju,a kamo li presao preko nje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto si ga pretekao bez gazenja linije, nisu imali zasta ni da te kazne...

Sto se ispostavilo kao tacno :)

Da si bio u prekrsaju, ne bi te pustili uz zausku, sigurno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma pecali lovu za klopu u kafani... lako je neki zbunjeni mogo da im turi 20e u saobracajnu da ga puste...

ioni jed ceo dan......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao sam na varijantu,da ih castim,ali prvo sam probao na drugi nacin,ali opet sve u svemu cimanje za dz,ali sta ces,moras da se snadjes,da ne bi pukao lepe pare.

Pre neko vece cima me pandur,pukla mi soferka,ja kazem nije,reparirana u glass servisu,da se ne bi sirilo dalje( ko je nekad radio reparaciju,zna kako izgleda),tamo,vamo,krenu on sa drugim pitanjima,dok me ispitivao,ja izvadim racun iz glass servisa i dam mu na uvid,ubrzo me pustio.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cimaju i za naprslu šoferku? to sad čujem, nisam imao pojma da i to postoji :turned:

Cimaju brate,mislim da ima i novcana kazna,ako ne kazna salje te na vanredni tehnicki,padas sto posto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako. Ima i vanredni tehnicki i kazna.

Ima i iskljucivanje iz saobracaja na sve to.

Probao covek kog znam :)

Sad ima novu soferku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče prolazim kroz neko selo i znam da tu često ima policije i tačno mesto gde se uštekaju i zagledam i ne vidim da su tu, stoji na tom mestu neki jugo.. Ograničenje 40 nekih 200 metara, a ja išao 60, rekoh da ne spuštam za to malo, kad ono oni uštekali auto iza tog juga, ne vide se uopšte i izleti sa lizalom jedan i ja stadoh sa strane i izvadih dokumenta i ide razgovor

*Dobar dan

*Dobar dan, vozačku i saobraćajnu molim

*Izvol'te

On gleda kao, pogleda mene i kaže

*Jesu li ti ovo fabričke gume ili si ti stavio?

*Ja sam stavio

On mi vraća dokumenta i kao

*Smanji malo brzinu, slobodan si

*Dogovoreno, prijatno..

E sad me zbunilo što li me je pitao to za gume!?

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde su ti da i ja jednom prodjem sa tako nekim glupim pitanjem, a da sam u prekrsaju...:)

U stvari, sad se setih...Jednom sam na Tari preticao neki traktor preko pune linije i nisu me kaznili...Pitali su isto kakve su ove BF gume??? :rofl:

Ja rekao da nisu lose. Oni rekose: "Aj zdravo, vodi racuna, jeste to sporo vozilo , ali puna je puna..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce bio nesto do grada i u povratku naletim na brata koji radi u policiji, ranije je radio u saobracajnoj, ali se kasnije prebacio u zandarmeriju, i pricamo mi, dogovorimo se da svrati do mene jer se nismo videli odavno i krenemo tako ja vozim iza njega i odjednom on skrene levo u jednosmernu i stane na sred ulice na pesacki, a ja stojim iza njega, dao covek zeni pare da kupi cigare i ceka tako, a ja stojim iza njega i iza nas vec 5 - 6 automobila koji sviraju i galame. Zena kao zena voli kad joj sviraju pa nema nameru da pozuri, a ja ne mogu da ga obidjem i ne mogu nazad. Stigli mi kod mene kuci i ja mu kazem, vas pandure bi sve kaznjavao duplo za prekrsaje, a on mase znackom i kaze " cija je livada taj je i kosi" na sta sam mu odgovorio da im je i mesto na livadi ... posle je krenuo da mi prica kako je ok sa celom saobracajnom, kako njemu niko nece da pise kaznu i slicne njihove majmunske fore. Ja ga pitam, a ulicu sto si zakrcio i stao na pesacki, ona kaze nema veze ne zure ljudi nigde :D da ga kojim slucajem nisam pozvao da svrati tu bi ga nasamarao, al ne ide u kucu da ga zoves i da ga bijes

Share this post


Link to post
Share on other sites

SNOBOVI

Da se zna ko je glavni! Crveno-plava rotaciona svetla na automobilima nelegalno imaju ministri, direktori javnih preduzeća i agencija, predsednici opština, estradne ličnosti, ali i građani koji na pijaci ili preko interneta kupe blinkere za 20 evra. Kazne su samo novčane, zloupotrebe unutar službi se ne kažnjavaju, pa je stanje sa povlašćenim statusom u saobraćaju potpuno haotično.

Grafika-Rotaciona-svetla.jpg

Kada se na raskrsnici nađe vozilo sa crveno-plavim blinkerima i vozilo Hitne pomoći u kom umire pacijent, prednost ima automobil najvišeg prioriteta i medicinska služba mora da sačeka. Uprkos ovoj činjenici, zloupotrebe povlašćenog statusa u saobraćaju su česte.

Razlog za masovno nelegalno postavljanje rotacije na automobile je što ne postoji adekvatna kazna. Naime, Zakonom o bezbednosti saobraćaja zloupotreba svetlosne ili zvučne signalizacije kažnjava se sa 15.000 dinara, bez kaznenih poena i zabrane upravljanja automobilom.

Damir Okanović iz Komiteta za bezbednost saobraćaja navodi su sve češće zloupotrebe zbog toga što u Srbiji nije poznato ko, kada i na koji način ima pravo da koristi rotaciona svetla, kao i to što su ona za malu sumu novca svima dostupna.

- Novčanu kaznu će platiti svako ko vozi novi „audi a6” i postavi rotaciju. Za zloupotrebu ne postoje ni kazneni poeni, ni oduzimanje dozvole. Komitet je predložio Ministarstvu pravde da se nelegalno postavljanje rotacije tretira kao krivično delo za koje je zaprećena kazna zatvora do tri godine i da se oduzima vozilo na koje je postavljena – predlaže Okanović.

S druge strane, vrlo česte su i zloupotrebe unutar službi koje imaju pravo na rotaciona svetla. Čest je slučaj da patrole MUP-a, vozila Hitne pomoći ili vozači bezbednosnih struktura upale zvučnu i svetlosnu signalizaciju, ali samo zbog toga što žele da što brže i lakše prođu kroz saobraćajnu gužvu.

Po Zakonu, rotaciona svetla mogu da koriste samo vojska, policija, Hitna pomoć, službe bezbednosti ili vozila pod pratnjom. Međutim, uopšte nije regulisano ko u policiji ima pravo na rotaciona svetla. Slobodna procena je i da li radnik u administraciji MUP koji ima službeni automobil može da poseduje rotaciono svetlo i kada može da ga koristi.

- Dešava se da rotacije uključe vozilo Hitne pomoći koje prevozi prljavu posteljinu i veš iz Kliničkog centra, ili orkestar policije. Takve slučajeve je teško utvrditi i sankcionisati, a dodatni problem je što bi policajci morali da kažnjavaju kolege.

Problem zloupotrebe bi bio rešen kada bi vozač bio dužan da evidentira svaku i najkraću upotrebu posebne signalizacije kao što to rade kad upotrebljavaju palicu ili pištolj. Na osnovu evidencije bi se lako utvrdilo da li je upotreba rotacije bila dozvoljena ili nije – ističe Okanović.

Saobraćajni inženjer Kosta Glavošević kaže da su propisi jasni i da bi bilo mnogo lakše kada bi građani sami prijavljivali zloupotrebe rotacije i blinkera.

- Blinkere mogu da imaju najviše petorica najbitnijih ljudi u Srbiji. Rotaciju ne može da uključuje savetnik u policiji koji je krenuo na nedeljni ručak. Ovo je veliki problem u saobraćaju i upravo zbog masovne pojave rotacionih svetala, kada se na ulici nađe kolona predsednika Srbije, vozači nemaju osećaj da hitno i brzo moraju da se pomere – kaže Glavošević.

Vestinet.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad vidim hitnu pomoc, vatrogasce i policiju ja se sklonim, za ove nesto nisam zainteresovan da se sklanjam, jer pored svog komfora koji pruza audi a6, a8 ili bmw serije 7 ne vidim gde zuri da stigne tako brzo, osim ako ne juri po smrt pa da ga razumem, ako ima prostora da me obilazi neka me obilazi, ovako ja da bezim ispred njega ne pada mi na pamet, ko god da je ne vidim sto je on bitniji od mene. Neka im uvedu rigoroznije propise pa ce da se urazume malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem zloupotrebe bi bio rešen kada bi vozač bio dužan da evidentira svaku i najkraću upotrebu posebne signalizacije kao što to rade kad upotrebljavaju palicu ili pištolj. Na osnovu evidencije bi se lako utvrdilo da li je upotreba rotacije bila dozvoljena ili nije – ističe Okanović.

Ovaj kao da živi u bajci. A šta ako vozač ne evidentira upotrebu posebne signalizacije nakon upotrebe, iako je dužan? Ko će i kako da se bavi kontrolom i utvrđivanjem toga?

Saobraćajni inženjer Kosta Glavošević kaže da su propisi jasni i da bi bilo mnogo lakše kada bi građani sami prijavljivali zloupotrebe rotacije i blinkera.

Evo još jednog genija. Kako ja da znam kada je u pitanju zloupotreba, a kada ne? Kako da znam da li je u tim kolima hitne pomoći stvarno pacijent koji umire, ili prljava posteljina? I da li je u zatamnjenom audiju stvarno predsednik države, ili samo šofer koji vodi telefonski razgovor u stilu "de si coorwo"?

Edited by Zvukoljub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Letos vidim ja golf 5 sa zatamnjenim staklima, BG tablice, upalio blinkere sakrivene u masci i pretiče redom, narod se sklanja, staje sa strane, on po sredini puta gazi, svi mu se pomeraju da prođe i stiže do mene, ja mažem 100, a ograničenje 60 i on vozi iza mene i pali sirenu da se kao pomerim, a ja namerno kuliram i vozim kao da ga ne primećujem, otvori mu se da me pretekne, ali tesno, ja potopim gas i ne dam mu, vidim nervozan postaje i na njegovu sreću, dao sam migavac i isključio se sa magistralnog puta u selo inače bih ga nervirao dokle god bi mogao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...