Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Pravilnik o postupanju policijskih službenika

Recommended Posts

Kao što rekoh, ja nikad nisam imao problema. U familiji samo brat, jer je prgav, predug jezik i ne zna kad je dosta. Onda oni počnu cjepidlačit i tako si je nakačio pola lokalne policije na vrat, bez potrebe.

 

Kad vidim da je netko pijan, mičem se od njega. Kad vidim da je netko problematičan, idem dalje. Kad vidim da će izbit frka, a nemam potrebu nikog branit, idem u suprotnom pravcu.

Zbog svega toga sam svega 2 puta u životu imao problema, a jednom se tip iz čista mira mene uhvatio i nisam mogao izbjeć tučnjavu. Na kraju je dobro da sam prošao bez prijave.

 

Kloniš se problema i to je sve. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja kad sam u pravu isterujem pravdu do kraja, kad nisam, ne popustam, ali i ne zapinjem mnogo, on je mogao da se zeza, pa kad vidi patrolu da sedne na motor i ode kuci, ali je ostao da ispravlja krivu Drinu pa je zato i prosao tako

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako misliš isterivat pravdu do kraja, onda moraš biti spreman za to. On je trebao zvati drugu patrolu, recimo. Onda bi i ovom bilo zeznuto. Isto tako, verovatno je bio svestan da će kaznu za krivo parkiranje svejedno morati platiti, jer je i on u krivu.

 

Meni je komšija parkirao auto u dvorište i zagradio da ne mogu proći. Ja sam mu pajserom demolirao retrovizor i sačekao ga da mu to kažem, uz dodatak da ga drugi put čekaju sva stakla u kompletu. Tad sam od "pristojnog i mirnog dečka", postao "ludak", ali iskreno, dobro ti dođe da ljudi shvate da i ti možeš puknut, pa se onda manje kače s tobom.

Samo je važno koristit pamet u takvim slučajevima, i znati šta smeš, a šta ne smeš i kada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što rekoh, ja nikad nisam imao problema. U familiji samo brat, jer je prgav, predug jezik i ne zna kad je dosta. Onda oni počnu cjepidlačit i tako si je nakačio pola lokalne policije na vrat, bez potrebe.

 

Kad vidim da je netko pijan, mičem se od njega. Kad vidim da je netko problematičan, idem dalje. Kad vidim da će izbit frka, a nemam potrebu nikog branit, idem u suprotnom pravcu.

Zbog svega toga sam svega 2 puta u životu imao problema, a jednom se tip iz čista mira mene uhvatio i nisam mogao izbjeć tučnjavu. Na kraju je dobro da sam prošao bez prijave.

 

Kloniš se problema i to je sve. ;)

 

Dodji malo u Suboticu, iznenadices se koliko ces problema da imas :laughing: Dva puta kazna za prekrsaje koji ne postoje, dva puta osudjen i dva puta imam dokaze da su panduri radili u dogovoru sa sudijama jer nisu hteli da dodju na suocavanje, jedan put cak i podmetao "dokaze". Oba puta su bili ljuti jer nisam reagovao na njihovo trazenje mita. Nisam nikad bezobrazan, uredno pozdravim i dam dokumenta, drzim ruke na volanu da se ne oseca ugrozenim, kad mi kazu koji je prekrsaj, ja ga poreknem, kazem da stave napomenu u izvestaju i da cu ga potpisati i to je to. Poricem, jer jedini prekrsaj koji ja svesno cinim je prekoracenje brzine i iako sam bio par puta zaustavljan, nikad na kraju nisam dobio kaznu za to jer nisu imali dokaz pa ona pokusavaju druge stvari da prisiju sto je moja protiv njihove reci. Oslovljavljam ih sa gospodine iako se oni prema meni ponasaju ko da smo cuvali ovce zajedno. Kad traze pare, kazem da nemam, pokazivao sam par puta novcanik, oni insistiraju da pozovem prijatelja da mi donese.

 

Zakljucak: Izbegavam biti u saobracaju i to kad moram, idem sporednim ulicama.

 

Kevina prijateljica dobila kaznu da je isla 53km/h u zoni gde je 50km/h dozvoljeno, inace je u pitanju deo industrijske zone gde sa jedne strane nema nista izgradjeno a sa druge strane ima jedna kuca :turned:

 

Van Subotice sam par puta zaustavljan, nikad nikakav problem. Da ne kazem da Subotica tek sad dobija treptuce zeleno svetlo na semaforima (iako vec imamo kamere) jer je policija insistirala godinama na tome da je treptuce zeleno svetlo nebezbedno jer ljudi kad to vide oni nabiju gas. Ovo je bilo na lokalnoj televiziji, taj nacelnik sta li je policije je to iznosio.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad naletim na tako nešto, verovatno ću i ja da popljujem takvog tipa... nego, svejedno, ide sad dashcam na auto, pa ćemo da vidimo. Uglavnom, nadam se da neću da imam problema, vozim i ja preko ograničenja, 10-20 km/h, kako kad, pokušavam paziti na sve, tako da dosad nisam imao problema.

Ne kažem da ih neće biti, ali eto, zasad sve pet. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam video da oni ovde rade... samo jedu :D

 

Inače, ako su zaustavljali - ne može tako :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene su jednom jurili duž celog zrenjaninskog puta, da ne objašnjavam sad detalje jer su komični, i kad sam najzad stao, pritrčao pandur, uzeo besno dokumenta ispisao kaznu, vratio dokumenta i ode.

Sudija me nije kaznio jer je slepac pandur zapisao pogrešan broj tablica plus nije postupio po proceduri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u osnovnoj u odeljenju je bio jedan dečak...taj nije bio baš najpametniji a imao je glavu veliku i visok je bio...onda je krenuo u teretanu negde u 5om razredu, kad ja još nisam znao šta je to.

Do 6og razreda se toliko razvio što je i očekivano za dete koje ide u teretanu da je postao odeljenski "bully" ili ti maltretirač.

Okomljavao se na sve koji nisu bili u fazonu da se biju (čitaj pristojna deca), a nikako nije dirao one u odeljenju koji su poznati kao jaki. On je na mali i veliki odmor gledao kao na vreme koje treba da potrošiš na maltretiranje nekog.

Jedva je završio osnovnu, uvek po 2 popravna od petog razreda do osmog.

Skoro mi je poslao poziv na fejsu za prijateljstvo, prihvatio sam ga, pogledao slike, a ono 2 albuma, u jednom tri njegove slike, slike njegovog mezimca, pit bul terijera...u drugom albumu njegova značka, slika džipa, slika pištolja, slika lisica i tako...on je u stvari sad u interventnoj.

Sami zaključite poentu...

E sada lepo to mozes da prijavis, sa sve dokazom , jer naravno na FB su slike sa pistoljom. Kazem to jer zakonom nije dozvoljeno objaviljivati slike oruzija i sa oruzijem na interenetu. To nisam znao, skoro procitao u pravilniku, posto mi brat polaze za oruzije!

 

Ja do sada nisam imao losih i ruznih iskustava sa policijom. Imam stranu vozacku dozvolu, kontrolisan par puta, sve OK, sa postovanjem, bez proseravanja. To ti vas po BG i NS nesto nisu u vinklu :)

Edited by ilija025

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žena zaustavila i izgrdila policajca koji je napravio prekršaj

 

144095-police.jpg

 
Kad primetimo da policijac napravi saobraćajni prekršaj, preostaje nam jedino da nemoćno gunđamo sebi u bradu kako, eto, za njega važe neka druga pravila. Međutim, jedna žena iz Majamija smatrala je da niko nije iznad zakona, pa ni policija, i odlučila je da nešto preduzme povodom toga. Čim je videla da se saobraćajac u patrolnom automobilu kreće znatno većom brzinom od dozvoljene, rešila je da ga prati i pokuša da ga zaustavi, kako bi od njega zatražila objašnjenje zašto je napravio prekršaj.
 
Verovatno ste se ironično nasmejali kada ste pročitali uvod i, možda, zamislili sebe kako pokušavate da uradite nešto slično u Srbiji. Ova odlučna žena, koja se na sajtu YouTube predstavila kao Klaudija Kastiljo, na kraju je ipak uspela da uradi ono što je naumila - nakon što je signalizirala policajcu da zaustavi automobil, ovaj je to i učinio. Usledio je nesvakidašnji razgovor, koji je zabeležila kamera sa instrument table.
''Zaustavila sam vas jer ste vozili brzinom od 90 milja na sat (oko 145 km/h)'', zvučalo je kao nešto što bi izgovorio policajac kada zaustavi vozača zbog prekršaja, ali ovde su uloge bile zamenjene. Klaudija je od policajca ljubazno zatražila objašnjenje zašto je vozio tako brzo ako nije u pitanju hitan slučaj. Novo iznenađenje usledilo je kada joj je saobraćajac, takođe ljubaznim glasom, odgovorio da ne veruje da je vozio tako brzo, ali da joj se izvinjava ako je to bio slučaj. Direktor policije Majamija, Huan Perez, izjavio je da će ispitati čitav slučaj čim identifikuje osobu koja je vozila i policajca koji se pojavljuje na snimku, i da će preduzeti odgovarajuće mere.
Situacija u kojoj običan građanin zaustavlja policajca zbog prekršaja dešavala se i ranije na američkim putevima. Tako je jedan vozač iz Detroita 2012. opomenuo policajca zbog nevezivanja pojasa i snimak takođe objavio na Internetu.
 
preuzeto sa - Auto Blog
 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bih videti ovako nesto kod nas... Mene kad zaustave pa mrgudaju trazeci dokumenta i kad ih pozdravim jasno i glasno onda mrgudaju jos vise jer sam ih naterao da mi uzvrate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednog dana...moooožda. :whistle: Ali, ti tvoji u Subotici neće ni tada. :D :D

Realno, ni kod njih ne reguju svi policajci ovako. Ovaj je uputio izvinjenje, osporio da je vozio toliko brzo, ponudio broj značke i prezime ako hoće da ga prijavi...i otišao dalje svojim putem. Faktički, uradio je jedino pametno što je mogao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nisu, ali opet ti samo probaj jednog da zaustavis kod nas, bez i da pokusas da mu skrenes paznju na prestup xD Mislim da ce se malo istrenirati kada snimak bude obavezan na sudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam sličnu situaciju pre godinu-dve. Nije bilo zbog prevelike brzine policajaca u službenom patrolnom autu, nego zbog premale brzine. :D

U sred noći, nigde nikoga, stojimo na semaforu. Patrolni Golf ispred mene, i ja iza. Niko više. Otvara semafor, ali ovi sa Golfom bukvalno 5 na sat. Ae, pomislim da prođu raskrsnicu, pa će ubrzati. I, ubrzali su, do jedno 15 na sat. Morao je da prebaci u drugu. :D Ali, i dalje kilavi. Pošto noću nije dozvoljeno koristiti sirenu, ablendujem mu da se skloni (ima mesta, iako je put sa po jednom trakom po smeru, traka je dovoljno široka da skoro dva auta mogu da idu njome jedan pored drugog). Ne sklanja se, ide sredinom trake, i dalje kilavi...bukvalno 15 na sat. Opet ablendujem, nema efekta. Već smo mi prošli jedno 20, 30-tak metara od semafora.

Opet ablendujem i legnem na sirenu istovremeno. Sklone se u desno, ali...očekujem da će odmah da me zaustavi čim ga prođem. Već držim ruku na sva 4, prolazim ga...i upali Golf rotaciju na sekund. Palim sva 4 i stajem.

 

Spuštam prozor i otprilike ovako:

- Policajac: Što ste nervozni?

> Ja: Dobro veče.

- Pitam što si nervozan?

> Dobro veče

- Dobro veče, što si nervozan?

> Nisam.

- Izađi iz auta

 

Izađem, policajac drži baterijsku lampu i osvetljava unutrašnjost auta. Traži mi dokumenta, dajem mu, on prosleđuje kolegi da isproverava.

Traži da mu otvorim gepek, traži da mu otvorim suvozačeva vrata, traži da mu otvorim kasetu ispred suvozača...sve je uradio po propisu. Nije sam ništa otvarao i gledao, nego sve tražio od vlasnika auta da otvori.

Završi on to...i pitam ga u čemu je fora da vozite 10 na sat...pravite kolonu, video sam da tako radite i po danu...je l to neka fora da napakujete kolonu iza sebe, pa onda gledate ko sme da vas obiđe, i zaustavljate, ili šta?

I, tu on meni ispriča tužnu priču kako oni imaju ograničen broj kilometara po smeni, da se kilometraža upisuje, da on ne sme da pređe više kilometara od toga jer je onda potrošio više goriva. Nešto tipa 200, ili 300 kilometara po smeni, zaboravio sam. I, ako bi oni vozili normalnom brzinom, prešli bi taj broj kilometara za par sati...i, šta onda da radimo ostatak smene?

 

Uglavnom, razmenimo mi još par rečenica gde mu kažem kako ih eto teraju na gluposti, da narod misli da nas ustvari zajebavate tom sporom vožnjom, a razlog je ustvari banalan, bla-bla.

Za to vreme kolega mu je završio sa proverom dokumenata, vrate mi ih i ''laku noć''. Svako svojim putem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nek parkira na nekom mestu gde je ugrozena bezbednost pa nece biti problema sa kilometrazom umesto da iskace iz zbunja jer vozis 60 gde je ogranicenje 40 a uslovi omogucavaju 120...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sivim Citroenima C4 1.6 HDI jer znam da su hvatali zalet od jedno 3.9 kilometara da bi uhvatili iole neku brzinu... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...