Jump to content
FAS Goran
RedMan

Fiat Bravo/a, Marea 1.6 16v / 1.2 16v - slabo prima gas / problem sa primanjem gasa

Recommended Posts

fiat brava 2000 god, motor 1.6.Problem je poceo kada sam zamenio ulozak benzinske pumpe,onaj metalni,vratio pumpu i sad nece da pali,tj upali posle desetak pokusaja i tad se davi,gusi dok ne proradi kako treba.do tada je radio kako treba iako je pumpa bila slabija.U voznji na benzin vuce,ponekad malo stucne ali ako menjam brzinu i dam gas on se zagusi pa poleti,isto tako ako popustim gas i dam ponovo on zagusi.Zna li neko sta se desava ili je imao slican problem? prosle jeseni menjani magistrala goriva,dizne. na plinu radi savrseno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod 1.6 je regulator pritiska goriva u samom kucistu pumpe,jesi njega sta dirao,menjao?

Ja bih tu prvo proverio koji pritisak goriva dolazi do dizni   jer zamenski ulosci znaju da budu krs cak iako su novi (citaj kineski).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjen i protokomer na pumpi,doduse polovan i ista stvar,resko pali,gusi se, cim dodam gas ugasi se. Pokusao da krenem naglo nece da primi gas sem na turiranje lagano gasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis regulator pritiska?

Protokomer je nesto drugo.

Ja ipak mislim da treba da izmeris pritisak goriva da znas makar malo na cemu si i da ne menjas dzaba delove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nemas u rezervoaru mulja,prljavstine pa jos ako je na rezervi pumpa vuce inace sa dna rezervoara i ako ima prljavstine to vuce prvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice da je mulj i zaostala prljavstina. Vidi da sipas nesto goriva (cca 10tak litara) da vidis kako ce raditi, mozda pumpa povuce gorivo bez mulja i kako se prazni, eto dodje do tacke gde je stroka i to je to.

U najgorem slucaju, ocistis rezervoar i pumpu po vadjenju.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

30 litara sam sipao pre 10-ak dana,pumpa ociscenja pre stavljanja,novifilter goriva u pumpi(sito). Nabavio sam drugu pumpu,ali cu pre toga izmeriti pritisak ove pumpe. Hvala na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

stavljena druga pumpa,upalio kao mina na pola kljuca,miran rad.Vozio par km uzbrdo,nizbrdo,po ravnom sve bilo ok.Vratio na plin i kada sam ponovo pokusao na benzin gubi snagu,gusi,nece da primi gas....ne znam sta vise da gledam.Jos da napomenem,kad prebacim na benzin u kabini se oseca vazduh mirisa kao da je iz kompresora,kao da mirise na gumeno crevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu je sigurno problem sa instalacijom plina. Da li si proveravao isparivač i filter (dal membrana ili slično) u sistemu plina ? Nas ume na Nivi da zeza na plin, normalno radi a onda kred prrrrd...prrrrrrd...i izgubi snagu, nemre preko 3K obrtaja a ponaša se kao da ima 40ks, vraćanje na benz ne pomaže, isto ostaje. Tek off/on motor i normalno sve opet. Neće dušmani da je voze u servis pa bog, dali nam da je saranimo i evo već 40-tak iljada je sahranjujemo :lol: Nešto ti je do instalacije ili isparivača. Vozi kod plinadžije, školovali su to bolje od nas :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj posle malo voznje da odvrnes cep na rezervoaru,trebalo bi da ima malo prtiska ali ne vakum.

Ako napravi vakum onda zato mozda pumpa ne moze da vuce posle nekog vremena.

A sto se tice plina i benzina to jest povezanosti imao sam slucaj da auto posle voznje na plin tesko pali na benzin posle par sati.

Ispostavilo se da je membrana isparivaca malo napukla i kad auto stoji napuni usisnu granu plinom i presise mada mislim da kod tebe nije taj slucaj.

E da,da li je plin sekvent i koji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam sekvent ali ne znam koji,stavljeno sve novo pre dve god sem cevi,i isparivac i boca,nastelovan super. problem je nastao kada sam zamenio pumpu,koja je bila napukla i budzena,ali je radila super,sem pokazivanja goriva. hteo da stavim drugu pumpu i od tada nastaju muke.Ovo je treca pumpa koju stavljam i uvek isto,mada je ova jedina koja upali lepo.  jedino sto mi je nepoznato je da kada sam raskacio crevo pumpe,pritisak iz creva je kao da je na kompresoru,tako je gorivo izlazilo iz instalacije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su problemi poceli bas kad si zamenio pumpu onda je logicno da ne bi trebalo da ima veze sa plinom a da ima veze sa pumpom.

Ja nesto ne verujem u slucajnosti to jest vrlo retko se desavaju,sve se desava sa razlogom.

A te pumpe sto menjas jesu li nove kineske ili polovne sa otpada?

A da si odmah izmerio pritisak goriva koji dolazi na motor ustedeo bi sebi vremena i para verovatno jer dovod goriva je vrlo prost sistem za dijagnostiku i pritisak je osnovni parametar.

A to kada si skinuo staru pumpu a bilo gorivo pod pritiskom je normalno i tako bi trebalo da je i sada u sta sumnjam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

posle nekog vremena da se opet oglasim u vezi problema sa gasom posle zamene pumpe. kako je problem poceo tako i nestao,sada ide kao metak,ne stuca,niti bilo sta drugo,da ne ureknem. verujem da je nesto povukao iz druge pumpe,neku prljavstinu i zapusio dovod goriva i sad je progurao.Sad jos da resim sto gubi snagu na usponima,kao da vozim biciklu,mada mi je auto na hljadu km da pokaze 400 hiljada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,problem sa Bravom 1.6 16v ima ugradjen sekvent...problem je naglo dodavanje gasa dok je hladan,na benzinu,ima knedlu puca i gusi se,kada se zagreje bolje prima gas,na leru normalno radi i lagano pali na benzin.Zamenjena je nova benzinska pumpa ,ociscen rezervoar,regulator pritiska goriva,dizne ociscene,zamenjen senzor leptira i senzor na usisnoj grani.Raskacio sam lambdu nista se ne menja,isti problem pri dodavanju gasa dok je hladan motor,na benzinu,na plin radi odlicno.Pitanje je gde dalje traziti gresku?Auto je 1997.godiste pa je malo teze naci nekog ko radi dijagnostiku na njemu u Ns.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Marea 1.6 16v 2002.g.karavan,odjednom je pocela da se gusi u voznji. Naglim pritiskom gasa se ugusi, kao da hoce da se ugasi, slabo prima gas, i obrtaji se povecavaju sa zakasnjenjem...poklanja se pa u mahovima ubrzava sa zastajkivanjem.

Na leru, naglim pritiskom na papucicu gasa ugusi se i cuje se kao da pukne.

Molim za pomoc ako neko zna sta moze biti uzrok

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshaoct said:

@bockojagodina

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranje napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Usput, jesi li pogledao svećice?

Nisam nista pogledao, cekam neki savet pa da krenem sa proverama.

Mislis da svecice mogu da prave takav problem? Interesantno, ne izbacuje mi nikakvu gresku!

Auto nema plin, znaci samo benzin.

 

Edited by bockojagodina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li Fiat Marea karavan 1.6 16v 76kw 2002g., filter goriva?

Kako se dolazi do pumpe goriva, jel iz gepeka ili ispod zadnjeg sedista?

Ja pogledao ispod zadnjeg sedista ali tu ne vidim nista, pa sam malo zbunjen?!

Mislim da mi pumpa ili filter goriva prave problem koji sam gore opisao sa gusenjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz gepeka se dolazi do pumpe. Meni vise to lici na problem sa strujom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...