Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
kaskabgd

Brava 1.6 16v - zamena filtera klime

Recommended Posts

Da, i zadnja bocna stakla mi magle. Filter kabine (ako je to isto sto i filter klime) je menjan pre 7 dana.

Sta da uradim da mi ne magle zadnja bocna stakla, i zadnje staklo?

Da ne zaboravim da napomene da mi klima ne radi jer nema gasa u njoj, da nije nesto do toga?

imam veliki problem sto se toga tice,kad pada kisa ja sa strane bukvalno nista ne vidim cak i soferku jedva izduva.

jedino kad otvorim oba prozora malo pa napravim kao promaju ono malo odmagli,ili upalim dugme koje se nalazi pored klime,to je kao neko izduvavanje jbm li ga.koliko kosta taj filter i zamena,filter nisam menjao od kad sam kupio auto a to je bilo pre 5 ipo godina,iskreno nisam ni znao da postoji taj filter...poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako to dugme ima strelicu na sebi, to je dugme za recirkulaciju vazduha, tj. kad je ono uključeno vazduh se ne uzima spolja, već se koristi ( vrti u krug ) vazduh koji je već bio u kabini. To se pali uglavnom leti kako bi olakšao posao klimi odnosno kako bi ona uzimala već ohlađeni vazduh iz kabine i samo ga provukla kroz filter uz minimalno ponovno hlađenje, nego da stalno uzima novi topao vazduh spolja i da ga ponovo hladi.

Takođe, koristi se i nezavisno od klime kada si npr. u koloni, ili je neki auto koji mnogo dimi ispred tebe, ili si u nekom dugačkom tunelu ili sl...pa da ne bi uvlačio u kabinu tako zagađen vazduh...

Promeni filter i tvojih problema više neće biti.

Nije problem što ti nisi znao da postoji filter, već što ti ljudi u servisu nisu rekli da on postoji i da se treba menjati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...da to će pomoći, ali...u njegovom slučaju to nije mnogo bitno jer kroz taj filter koji je star minimalno 5, 6 godina vazduh više ne može ni da prolazi. :thumbup:

Videće kad ga bude skinuo u kakvom je stanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ja sam jedne zime skoro pa odledjivao stakla na sluzbenom puntu, vozeci se ibarskom, bas zbog tog dugmeta (poluge u slucaju punta) ... dok nisam primetio da je na recirkulaciji :wallbash: a filtere menjamo redovno koriscenja klima ( 5-6 meseci stari filteri)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali meni je to jedini nacin da odmaglim stakla,ili da otvorim prozore po kisi!ali bice da je filter u pitanju,uvek sam se pitao sta mi to smrdi kad upalim ventilator :nuke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a gde se nalazi taj filter?jel to filter klime ili neki poseban?moze li se zameniti u sopstvenoj reziji ili je potreban servis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filter za klimu je poseban, i mislim da se nalazi negde u kabini, i moze da se zameni u sopstvenoj reziji, samo da neko objasni gde se tacno nalazi, posto je meni to menjao majstor na velikom servisu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

na bravo-a filter se nalazi ispod suvozackog brisaca ima na onoj plastici dva srafa i kad ih odvrnes izvuces poklopac i odma ispod je filter.pazi na pravac za vazduh ima strelice na filteru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posao od dva minuta :happy:

bukvalno :yes

ja menjao sam,na Marei(na istom mestu je kao kod Brava)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filter skinut :lol: Prosto neverovatno koja razlika,samo sto je kod mene malo drugacije nego kao na slici gore.Nije filter tako kockast,zapravo jeste samo je manji. tako da one zabice na kucistu ne sluze nicemu jer sam filter ima zabice na sebi.

U svakom slucaju u Bravi pirka tajfun :lol: :lol: :lol:

Inace filter kosta 750 rsd u a.p sportu

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala za info, ja bas planirao sutra da kupim ulje+filter i taj filter kabine sad znam koliko ce i on da kosta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

na bravo-a filter se nalazi ispod suvozackog brisaca ima na onoj plastici dva srafa i kad ih odvrnes izvuces poklopac i odma ispod je filter.pazi na pravac za vazduh ima strelice na filteru

Jedno pitanje samo : da li filter treba okrenuti tako da strelice idu na dole (smer vazduha)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam hteo da zamenim filter kabine i naisao na problem, njega NEMA. ima samo rupa gde on treba da stoji i dva srafa, jedan sa leve i jedan sa desne strane.

Jel na te srafove ide neko kuciste u koje se ubacuje filet ili sta vec?

ako neko ima sliku ili objasnjenje bas bi mi pomoglo

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

slikacu sutra pa cu objasniti koja 2 srafa imam. Ne mislim na taj poklopac. Mora da ima nesto de se taj filter stavlja, ne mogu samo da ga stavim na rupu, kapiram da nije to to.

Na slici ove zabice sto vidim, ja to nemam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jos slikao, al sam skapirao da mi fali plastika koja drzi filter sa oni stipaljkama :)

Pa cu da pitam nemanju ako kapira sta mi treba dal ima? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

posle 3 god zamenjen filter klime,ja ne verujem u kakvom je stanju bio,strasno... jbg moja krivica

Fotor0723165145.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni situacija bila gora jer ga nije ni bilo. Sve zivo ulazilo u ventilaciju, jedva sam očistio. Rasklapao sve, pa tek onda filter ubacio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...