Jump to content
FAS Goran
Xepoj

Fiat Bravo 1.6 - čudan zvuk pod haubom

Recommended Posts

Bilo je reci o nekim kineskim spanerima kao svaki treci valja ,kolko li su original u delti bolje uzeti njih nego ovaj da pojede kais pa da pokrivi ventile.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I kod mene na stilu 1.6 16v imam isti problem sa tim spanerom.To se pojavilo od kada je zamenjen zupcasti kajis sa tim spanerom .Dok je hladan sve lepo,a kada se zagreje kao trktor.Taj novi spaner sam reklemirao i dobio drugi,ali opet isto.Presao sam do sada 2000km i posto kontrolisem zupcasti,sada sam primetio da vise ne ide po sredini remenica i da je sa jedne strane poceo da ga gricka.Verovatno spaner vise nije u osi pa kajis bezi na rub spanera i ovaj ga sece.Pokusacu da vratim stari spaner pa da vidimo sta ce biti(sreca pa majstor retko cisti radionicu pa ga nije bacio).

Neko rece da hoce od alternatora da zeza, ali nije ...probali smo bez PK kajisa alternatora+vodene pumpe i klime i isto se cuje.Zapravo gledali smo ga kako osciluje :realmad:

Nikako da nahvatam majstora da to zavrsimo,ali ubrzo cemo morati da resavamo problem.

znaci Sale i ti glasas za taj spaner? :)

Ja sam juce navratio kod majstora u Bosni, covek uzeo srafciger, naslonio ovde nasloni onde, tamo ovamo, oslusni onde, oslusni ovde, ispravi se, zatvori haubu, i veli zamJeni taj spaner kad stignes tamo i goni :) S obzirom da ga znam duzi niz godina i da trenutno odrzava 2 auta iz moje kuce (jes da su vw oba al nema veze), mislim da zna o cemu prica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moj spaner platio oko 5000, i u pitanje je nemacki GMBH-a sa originalnom deklaracijom, ili tako nekako ne mogu da se setim, ali izgleda da mi nema druge nego da ga porucim iz Italije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citat: tipo 1.7d - 10 Rujan 2009, 12:18:20

"jasi li stavio orginalni uljni filter ili neki zamjenski

filter je zamjenski, po gabaritima onaj manji.... zašto?

moguće da ne može propustiti dovoljno ulja pa podizači lupaju ili je unutra uprešan naftni filter što je meni jednom bilo"

Evo ovo sam takodje nasao na tom hr forumu. majku mu, kako da znam da lije taj "zamjenski" ili je originalni? el to moze nekako da se izmeri ili da zovem "Bogunovic" pa da ih priupitam? :realmad:

I da lita prica sa manjim filterom i nedovoljnim propustanjem ulja pije vodu ili nasi "susjedi" lupaju? :)

Edited by Xepoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sada sam malo pazljivije poslusao tvoj snimak .Kod mene se cuje samo onaj tisi tuplji zvuk.Kod tebe nesto bas dobro krlja.

Kada budem svoj resavao javljam sta je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo "rostilja",zrelo.kao prvo,definitivno se cuje neki spaner ili nesto kao pumpa za vodu ili sta vec,skini pk pa ga upali.kao drugo,hidropodizaci,razlog,vec pomenuti filter ulja ili ulje,ljudi manite se te SELENIJE,meni je skoro napravila biiip.ne kazem ja da je to lose ulje,FIAT ga je propisao,ali ko zna ko to pakuje,a ovi sto ga prodaju svi tvrde da je "orginal"a kod drugog kopija.ima jos dobrih ulja,koja su orginalna,a manje poznata(LUKOIL).A SPANER NA ZUPCASTOM se cuje ili kad je dotrajao ili kad je pretegnut kais,kolege koje to rade znaju na koji nacin se spanuje kais na 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da, sada sam malo pazljivije poslusao tvoj snimak .Kod mene se cuje samo onaj tisi tuplji zvuk.Kod tebe nesto bas dobro krlja.

Kada budem svoj resavao javljam sta je bilo.

Taj tuplji zvuk je verovatno taj prokleti spaner, koji mi nije zamenjen kad je "majstor" radio veliki servis. Na zadnjem snimku se lepo vidi kako se izlizao i pojeo... Nego, el sad nije problem samo zameniti spaner ili to povlaci jos neke investicije (za koje finansijski nisam nikako spreman!) ?

lepo "rostilja",zrelo.kao prvo,definitivno se cuje neki spaner ili nesto kao pumpa za vodu ili sta vec,skini pk pa ga upali.kao drugo,hidropodizaci,razlog,vec pomenuti filter ulja ili ulje,ljudi manite se te SELENIJE,meni je skoro napravila biiip.ne kazem ja da je to lose ulje,FIAT ga je propisao,ali ko zna ko to pakuje,a ovi sto ga prodaju svi tvrde da je "orginal"a kod drugog kopija.ima jos dobrih ulja,koja su orginalna,a manje poznata(LUKOIL).A SPANER NA ZUPCASTOM se cuje ili kad je dotrajao ili kad je pretegnut kais,kolege koje to rade znaju na koji nacin se spanuje kais na 1.6

U njega je do zadnjeg malog servisa (po recima predhodnog vlasnika) sipana Selenia 20K, medjutim sad zadnji put kad sam ja isao na servis kod Bogunovica majstor je svojevoljno natocio Axxon Extreme semi sint ulje. Naravno, to sam video tek kad sam dosao kuci... Na prijemu sam trazio Seleniu, jer je do tad tocena ali eto... omaklo im se... A sad sto se tice tog filtera, kako da znam da lije manji nego sto je potrebno? I da li ti hidropodizaci mogu da vrisnu usled tog manjkanja ulja? mislim, verovatno mogu, samo koliko smem da ga vozim u ovakvim uslovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bi trebali da vrisnu samo ce se cuti ujutru pogotovo zimi na prvom paljenju,kada se ulje malo zagreje i postane redje oni se brzo napune slobodno vozi do sledece zamene i zapamti u tvoj auto ide selenia 20K i nista drugo vozio sam taj motor i sipana je prvo selenia gold posle 20K i druga pesma pogotovo ujutru

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nista, sledeci put cu da se bijem ako podju sipati nesto drugo... :)

nego, kod mene je to nesto kontra (ako je ono zvuk hidropodizaca), jer, ujutru kad upalim, cuje se samo onaj tupi zvuk (zakljucili smo da je to od spanera jeli) a tek kad motor podje da se greje krene ono krkljanje... ne znam, nisam pamtan, a da stvar bude gora, u motore se razumem ko marica u kriv qrac :) znaci nidje veze... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nista, sutra ranom zorom kod Gorana pa javim sta je bilo.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to vam ja i pricam,kad je motor hladan i ulje hladno i ima neki pritisak ulja,problem je kad se ulje zagreje da motor gubi pritisak i zato se cuju hidropodizaci,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije....sad je bio kod mene, cuje se nesto na zupcasom kaisu. Zamenili smo akt. spaner i bilo sve u redu dok se nije zagrejao. Nije imao vremaena da dalje kopamo, docice drugi dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je od neke pomoci da kazem da mi je filter marke "clean filter" italijanski na njemu pise da je za turbo dizel motore od 1900 kubika od 95-og do 99-og godista.Taj mi je dao prodavac verovatno moze i za 1600 benzinac :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma nije....sad je bio kod mene, cuje se nesto na zupcasom kaisu. Zamenili smo akt. spaner i bilo sve u redu dok se nije zagrejao. Nije imao vremaena da dalje kopamo, docice drugi dan.

Samo da prodju ovi praznicii ovaj prokleti Januar, dogovoricemo se, pa neka ga kod tebe ceo dan pa mu ti radi sta znas i umes :)

Ako je od neke pomoci da kazem da mi je filter marke "clean filter" italijanski na njemu pise da je za turbo dizel motore od 1900 kubika od 95-og do 99-og godista.Taj mi je dao prodavac verovatno moze i za 1600 benzinac :question:

hvala za info, ali kao sto vidis, samo smo ja i ti vrtimo oko filtera, niko ga i ne pominje :)

Tih,promace resenje...ko ce sada docekati kraj price :thumbup:

Eeee crni sale izgleda da ovoj prici nece skoro kraj! Danas kad sam otisao od Gorana, javili su se novi problemi... Kad je motor hladan, tj. kad ga tek upalim, i pipmnem malo gas, samo sekundu, cisto da se oseti da sam ga do'vatio, sva svetla po autu se smanje i auto se momentalno ugasi... cak sta vise, primetio sam da mi ventilator pali tek kad kazaljka dohvati onu prvu crtu preko polovine... Nemogu sa sigurnoscu da tvrdim da je pre bilo drugcije jer nisam obracao toliku paznju ali verujem da bih primetio kad kazaljka predje pola (negde sam procitao da to nikako ne sme da se desi pa bi verovatno primetio) Elem, evo jos malo zvukova, ono krljanje se na snimku ne cuje ali tu je jos uvek definitivno, samo je mnogo tise nego pre, onaj tupi zvuk je jos uvek tu, cuje se malo u pozadini, a tu je i novajlija, zvuk koji najvise lici onim klip-klap udaraljkama, ono alka na prst, za nju zavezana 2 kanapceta a na kraju po 1 plasticna kuglica :) kad cujete seticete se :)

e da, jos samo da pohvalim Goranov servis, a i samog Gorana koji inace radi od 8 a moj zmaj od bosne je jutros u 7:30 bio na vr' dizalice :) tako da znate :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se cuje samo taj tup tup zvuk ,ali nema vise onog krljanja.Trebao si slikati stari spaner da gi vidimo.

Eto da si ga ostavio jos malo resio bi ti Goran i to :unworthy:

Ovo drugo su ti mozda malo mase lose i jos po nesto.

Pokazivac temp. moze malo da radi ,bar kod mene na stilu je tako.

Edited by crnisale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slican problem na pezou306 1,6 :Da li je zupčasti kaiš menjan na svake četiri godine ili na 60-65000km. Španeri zupčastog kaiša su se pokazali kao prilično nepouzdani pa mogu da prouzrokuju popuštanje ili potpuno spadanje kaiša. Postoji način i da se utvrdi da li je vreme za zamenu kaiša ili španera: startujte motor i osluškujte direktno iznad dekla motora. Zvuk koji proizvode ventili bi trebalo da bude veoma tih i da potpuno nestane nakon 3-5 sekundi. Ukoliko se i dalje čuje kliktanje, kaiš ili španeri su zreli za zamenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pred paljenje regulise sam racunar a ako ono nije u redu znaci da nije ni zupcenje ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

lele prijatelju,gorane jer te svrbi levi dlan ?

salim se malo...mada mi taj motor mnogo cudno zvuci...ali ne sumnjam u gorana da ce naci resenje i podeliti ga sa nama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...