Jump to content
FAS Goran
Xepoj

Fiat Bravo 1.6 - čudan zvuk pod haubom

Recommended Posts

Ne znam sta mu je....

Danas dodjem s posla i vidim nesto lupka (u kabini se cuje samo onaj zvuk 3-4 udarca u sekundi) a kad sam digao haubu imam sta i da cujem, nesto melje, drobi, zvoni, bije ko singerica.... evo link, snimio sam fonom al posto je mrak nista se ne vidi, al se zato cuje, sto je za moj problem dovoljno. evo link pa ko je imao slicnih "zvukova" motora neka to podeli sa nama a pogotovu sa mnom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sad sam i ja tamo gledao, pipkao vukao, cupao i izgleda da mi jedna remenica ima malo lufta kad je povucem na gore, ona sa duplim onim navojem preko kojeg ide remen... mozda je do toga... dal sme to da ima lufta uopste...? kaisi su menjani pre nego sam ga ja uzeo, to jeste pre jedno 10ak hiljada i tom prilikom "majstor" nije zamenio jedan spaner, onaj najmanji, vidi se da nije menjan, useklo se na njemu jedno 3 mm kud ide remen...

pogledaj poklopac od kaisa mozda se razlabavio pa zveci

pogledao, nije :) cvrst je kao stena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao da Fiat moze ovako da zvuci.Da nisi ti u mraku snimio neki drugi auto?Ovo bas klopara,trk kod majstora dok nije napravio neku havariju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si cupao remenicu preko koje ide kais alternatora i kais serva to je pumpa za vodu. Ako ima mnogo lufta onda je za menjanje, i ona ume da ispusta cudne zvuke kad dobije luft i propadne lager :(

Ali u svakom slucaju kod majstora da pogleda i sigurno kaze sta je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

au bre al ovo zveci!najezih se sav kad cuh, buduci da od skoro i ja imam bravo sa tim motorom! laicki meni ovo zvuci kao neki crknut lezaj negde! majstori gde ste,govorite sta ovo moze da bude i kako da se predupredi.i najpre kako covek da resi problem?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno sam cupao tu, ima skroz malo lufta, kad bas onako momacki povucem... e sad ne znam koliko je bitno ali on bas tiho radi recimo ujutru kad ga upalim, tek kad kazaljka dodje na pola podju svi ti zvuci.... a sto se tice jacine zvuka, nije glasno mnogo, moras se malo skoncetrisati da bi sve to cuo, a snimao sam telefonom koji po meni ima neverovatno kvalitetan snimak (nokia 5800) i prilikom snimanja telefon sam bukvalno provlacio po motoru, gurao one rupe da bi se sto realnije culo, a ne samo krkljanje...

i kad ste vec pomenuli majstora, bio sam na servisu (ulje i filteri) kod Bogunovica na tosinom bunaru, i nisam bas nesto zadovoljan... dajte nekog proverenog...

sutra ujutro idem za bosnu (obaveze pa moram), naravno idem sa bravom, tamo poznajem jednog bas onako dobrog majstora pa cu da vidim sta ce mi on reci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni lici na hidro podizace ventila,ulje ili nesto vezano za pritisak ulja

Share this post


Link to post
Share on other sites

je*i ga, i danas sam isao na posao s njim, ide, ne buni se, vuce ko lud... Ne preporucujete 400 km? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

takav zvuk nije bas "zdrav" ja licno ne bi isao sa njim moze da prouzrokuje i vece stete

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta cu, moram ici da uradim punomoc da bih mogao preko grane sa njim, a lik od koga sam ga uzeo je veroucitelj, i moze samo subotom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne bih sa tim isao na toliki put!!

ako krenes,srecno! ne znam u kom pravcu ides,ali ako ides ka bijeljini racunaj da nemas ni jedan servis od beograda do bijeljine!a to je podosta kilometara!!po mom misljenju bolje da sednes u autobus i odes po tu punomoc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK ljudi, hvala na pomoci i hvala na savetima. jos samo da mi neko kaze de da ga oteram kad se vratim! koji servis? dajte neki proveren, posto stvarno ne znam kome da ga teram...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala cu da zovem, vidim svi ga hvale :) hvala jos jednom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javi obavezno sta si uradio, posto imam slican problem kao i ti, a veliki servis sam odradio pre 1000 km?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Javi obavezno sta si uradio, posto imam slican problem kao i ti, a veliki servis sam odradio pre 1000 km?

ja imam 2 vrste zvuka, tacnije sa 2 razlicita mesta. pre par dana mi se cuo samo jedan, konstantno udaranje, jedno 3 do 4 puta u sekundi, na leru, on se cuje pri samom pocetku snimka (prve 2 sekunde) a danas sam primetio i ovo ostalo, samo ne cuje se bas jasno, jer sam bio mnogo primakao telefon, snimicu sutra ponovo, po danu, i odmaknucu malo fon...

gledao sam na nekom hrvatskom forumu, neki lik je isto snimio, samo sto se kod njega cuje samo onao konstantno lupkanje, i kaze da je problem bio u "zatezacu zupcastog kaisa" kaze da je bio prenategnut, da ga je malo opustio i da je lupkanje prestalo.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo jedva sam iskopao, ovako zvuci kod ovog sa hr foruma, isto ovako zvuci i kod mene (nadam se)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Identican je zvuk kao kod mene javlja se na ler gasu i klikce kao da je dizel.Majstori su mi menjali dva puta spaner zatezac i naravno da nije on u pitanju.Onaj lager zamenjeni na zatezacu meni izgleda ok nema ni radijalnog ni aksijalnog zazora nov je i nije mehanicki istrosen.U reviji SAT sam citao da problem pravi remenica alternatora na njoj ima neka guma koja se sa vremenom potrosi pa remenicu treba zameniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo novi snimak i to "dnevni" :) i samo da naglasim, kad stojim pored auta i pustim video na fonu, cujem samo fon, zvuk auta se uopste ne cuje od telefona...

i samo da naglasim, napravih snimak odmah po povratku iz BiH, sto znaci 2.5 h konstantnog rada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene na stilu 1.6 16v imam isti problem sa tim spanerom.To se pojavilo od kada je zamenjen zupcasti kajis sa tim spanerom .Dok je hladan sve lepo,a kada se zagreje kao trktor.Taj novi spaner sam reklemirao i dobio drugi,ali opet isto.Presao sam do sada 2000km i posto kontrolisem zupcasti,sada sam primetio da vise ne ide po sredini remenica i da je sa jedne strane poceo da ga gricka.Verovatno spaner vise nije u osi pa kajis bezi na rub spanera i ovaj ga sece.Pokusacu da vratim stari spaner pa da vidimo sta ce biti(sreca pa majstor retko cisti radionicu pa ga nije bacio).

Neko rece da hoce od alternatora da zeza, ali nije ...probali smo bez PK kajisa alternatora+vodene pumpe i klime i isto se cuje.Zapravo gledali smo ga kako osciluje :realmad:

Nikako da nahvatam majstora da to zavrsimo,ali ubrzo cemo morati da resavamo problem.

Edited by crnisale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...