Jump to content
FAS Goran
Mik

Lybra - sve i svašta

Recommended Posts

Evo par,vise nego interesantnih :unworthy: linkova :coffee: o raznim prepravkama i popravkama na Lybri

Mehanika i karoserija :whistle:

http://www.divshare.com/download/8000442-1ca

elektronika :wacko:

http://www.divshare.com/download/9113860-af3

multimedija i navigacija :w00t:

http://www.divshare.com/download/9113882-92b

ispod svakog ovog linka za download imate spisak svih dokumenata koji se mogu skinuti ili pogledati u vezi odredjene teme,sve je na italijanskom :D ,ali slike govore vise od reci :yes

a sve to su stavili kolege sa Viva Lancia foruma :respect:

http://www.viva-lancia.com/lancia_fora/index.php

pa reko da podelim i sa Vama :gathering: ,mozda nekom bude od krosti da poravi ili poboljsa :thumbup: svoj Lancia Lybra automobil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crni Miče - "Srbija ti kliče" - GDE OVO SVE NADJE! Svaka ti čast. Mada da budem iskren, prve slike nisam baš najbolje razumeo ... ali to ću posle na tenane da vidim u čemu je stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa prica kako je sve to moglo da izgleda .... DESIGN STORY LANCIA LYBRA

a mozda nekome i padne na pamet neki "styling" :thumbsup:

ZCovS.jpg 1cP0_9.jpg 1cP3ui.jpg

1cP8tA.jpg 1cPaYJ.jpg 1cPfY0.jpg

1cPsqJ.jpg 1cPxq0.jpg 1cPCpi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadjoh sve ovo kod nasih drugara iz Italije i ostataka sveta,na Viva-Lancia forumu.

Sto se tuice onih linkova koje sam stavljao,jesu malo zbrda zdola,ali koliko sam ja shvato ona prva tri oko ugradnje video i audio konektora na Lybrinu fabricku muziku,onaj treci post je najbitniji jer upravo on pokazuje gde treba zalemiti zice konektora na ploci uredjaja,a sadrzi isheme gde bi tacno to trebalo uraditi,pa da bi se izvukao maximum iz uredjaja u kolima.Cenim da bi to neko ko se razume u radio-vide tehniku dosta bolje skapirao i umeo da odradi,bez po muke,a cilj je upravo da se izvede okrugli video konektor i posle na njega se moze zakaciti sve zivo,DVD/TV a mozda cak i neki mobilni telefon koji ima GPS navigaciju sa TV izlazom,Nokija je ima te modele u ponudi od nekih 130E pa nadalje.

A sto se tice drugog linka za ugradnju konektora za MP3 na postojeci prikljucak za CD sharzermkoji sve lybre imaju-to mi izgleda stvarno lako i detaljno je objasnjeno,treba samo jednim spojem izmedju pinova na uredjaju aktivirati AUX funkciju,a zatim na drugoj strani konektora povezati levi,desni kanal i masu.

E sad ja sve ovo napisah i videh da sam u stvari pisao o mom postu na kraju dnu ove teme

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index....showtopic=39620

ali sve to ima veze jedno sa drugim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je ako nekom ovi linkovi koje sam postavio budu od koristi :yes

pa ako neko uradi neku modifikaciju,nek javi kako je prosao.

meni se bar cini da je ova ugradnja MP3 kabla prilicno jednostavna i za laika,ali prethodno treba sve pazljivo rasturiti,izvaditi fabricku muziku,uraditi povezivanje,sprovesti kabl i sve vratiti na mesto,a tu vam od pomoci mogu biti i prethodni postovo drugara :thumbsup: sa foruma

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index....showtopic=37648

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovih par zica treba proveriti za povezivanje alarma jer sve idu iz vrata:

1inn7J.jpg

1inEAJ.jpg

PS:jel tako moj "bivsi"prijatelju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A lepo mi je,jedan vrsan mehanicar ;) ,i odlican elektronicar B) ,

savetovao da ne ugradjujem alarm :no

i eto sad kablova :vava: -ko salate :crybaby:

a izgubih i prijatelje :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali bezbednost na prvom mestu :rofl: vidimo se u nedelju,ovaj put ti je oprosteno :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

OBD (On-board Diagnostic), stisnuti u isto vreme dugme za cirkulaciju vazduha i strelicu na gore.

Kodovi:

-89 Monitor status since DTCs cleared. (Includes malfunction indicator lamp (MIL) status and number of DTCs.)

-88 Freeze DTC

-87 Fuel system status

-86 Calculated engine load value

-85 Engine coolant temperature

-84 Short term fuel % trim—Bank 1

-83 Long term fuel % trim—Bank 1

-82 Short term fuel % trim—Bank 2

-81 Long term fuel % trim—Bank 2

-80 Fuel pressure

-79 Intake manifold pressure

-78 Engine RPM

-77 Vehicle speed

-76 Timing advance

-75 Intake air temperature

-74 MAF air flow rate

-73 Throttle position

-72 Commanded secondary air status

-71 Oxygen sensors present

.....

Takodje evo i kako se ulazi u "tajni meni" :

U isto vreme stisnuti HELP ili SOS dugme i LIGHT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo bas zvuci interesantno :yes ,cisto da covek,dobije jos neku informaciju ;) ,kad vec ima onoliku ekrancinu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

OBD (On-board Diagnostic), stisnuti u isto vreme dugme za cirkulaciju vazduha i strelicu na gore.

Takodje evo i kako se ulazi u "tajni meni" :

U isto vreme stisnuti HELP ili SOS dugme i LIGHT.

Svaka čestitka na provaljenim komandama. Ali moram nešto i da priupitam:

Zna li se kako se izlazi iz "tajnog meni"-a?

Zna li se može li se korigovati nešto dugmićima, ili kodovi pokazuju samo trenutni status?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gosn. Damjanovicu, Vase pitanje je sasvim na mestu :thumbup:

Ne bi valjalo nesto pokarambasiti od tih parametara :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se iz menija izlazi na isti nacin kako se i ulazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je to neko probao?. Da se ne ispostavi da ne može da se vrati iz menija, i da mi pri paljenju stalno pokazuje kojekakve kodove.... Bojim se da koristeći kompjutersku logiku - racunar ne shvati "save last settings"... pa da umesto muzike, ili bilo čega - na ekranu imam stalno:

..........................

-85 Engine coolant temperature

-84 Short term fuel % trim—Bank 1

-83 Long term fuel % trim—Bank 1

-82 Short term fuel % trim—Bank 2

-81 Long term fuel % trim—Bank 2.......

U tome je moja bojazan. Ne sumnjam da opcija postoji, da je svojevrsna dijagnostika koja izvesno izveštava o stanju mašine i pratećih uredjaja.... ali voleo bih to na slici da vidim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja probao :rolleyes:

he,he :lol: ,nisam dugo izdrzao :whistle:

ulazi se tako sto se u isto vreme stisne dugme za recirkulaciju i strelica na gore,ali strelica za povecanje brzine ventilatora

na isti nacin se i izlazi iz ovog OBD menija,ko sto rece Lybra JTD :thumbup:

E sad ono sto sam ja uspeo da pohvatam u meniju je da ima bar jos onoliko opcija koliko je STELLANOVA :welcome: naveo,dakle ono u njegovom postu nije sve od kodova,imate na primer i kod -70 ali i samo 70.

Broj koda stoji tamo gde vam je obicno spoljna temperatura,a na ona dva manja displeja,tamo gde vam stoji temp. leve i desne strane kabine vam se pokazuju vrednosti dijagnostike za odredjen kod,tako da vam na primer obrtaji motora(kod -78) pocinju na malom displeju do vozaca,a zavrsavaju se na malom displeju do suvozaca.

Spazio sam da mi brzinometar dobrano laze :angry: ,bar prema ovom digitalnom,preko OBD-a(kod -77),mad na tockovima imam njegovu fabricki preporucenu dimenziju za zimske gume,dok na primer OBD obrtomer radi u podeok tacno sa ovim na cajgerima ;) ,s tim sto je precizniji,nije mi bas najjasnija stvar oko onih temperatura :question: ,tipa kod -85 Engine Coolant temp.na njemu mi je stajalo 31,mada sam doduse imao i kratku voznju.

Mislim da nikakve vrednosti ne mozete da promenite,jer cini mi se da ovo sluzi samo da prikaze trenutno stanje :yes ,uglavnom nek neko jos isproba ovo na svojo Lybri pa nek iznese utiske :rtfm: ,s tim da treba obratiti paznju,ako se ove stvarcice gledaju u voznji,pogotovo po snegu i ledu, da ne bude :vava:

Ona varijanta skrivenog menija sa istovremenim stiskanjem tastera LIGHT i SOS/HELP kod mene ne radi :no ,moguce da je to samo za one varijante sa navigacijom i telefonom :huh: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelistah malo Wikipediu o ovim OBD menijim i naleteh na ovo

http://en.wikipedia.org/wiki/OBD-II_PIDs

interesantno je da se prvih 17 stavki poklapa sa onim sto je objasnjeno za Lybru,ko zna mozda su i one ostale odgovarajuce,ima i nekih objasnjenja,pa koga to informativno zanima nek pogleda,mada je malo smorno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vežeš telefon ili MP3 plejer!? Jao, djavoli jedni..., ima da se kupi. Pokušaj na buvljoj pijaci kod Vera...ako ne nadješ tamo - naći ćeš ovde na forumu, bilo je dosta priča o tome. (mada nisam neki obožavalac takvih naprava - da se razumemo, perfektne su, ali pored radia koji ima 18 predbiranih stanica i još tridesetak koje pamti) svaka muzika koju joj namećeš je izlišna jedino ukoliko putuješ po nekim nedodjijama (vuko j...binama) - ima nekog smisla. Po gradu - "IČ". Mada - poštujem svaku želju, makar ona trajala i 3 minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo zato mi i treba jer putujem jednom mesecno 500Km...Od Sofije do NS-a :) Samo se nakaci na ipod i teras, napravis listu i nikakav xcar link ili loud link ti ne treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...