Jump to content
FAS Goran
Srdjan

Pomoć pri kupovini Lancia Lybra

Recommended Posts

Mane? Ja bih napomenuo da treba uraditi veliki servis kada se kupi, i da se obavezno zameni plivajuća remenica radilice i ceo pk krug, i nema da boli glava. Pričam iz ličnog iskustva. I to da se kupi najkvalitetnija remenica. 

To nije mana, ali stvarno ume da smara, a može i da napravi havariju. 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grad računaj 8 ako ćeš da ga voziš kao normalan čovek a ne kao taksista, van grada oko 5, zavisi od tempa, brži autoput 6-6.5 recimo i to ti je to, konačni prosek zavisi od količine kilometara u gradu / van grada :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si iz Užica onda drugima pričaj kako troši 6 po centru Beograda :D

Muž koleginice moje žene je iz UE,  kupili su nov 500L 1.4 16v na kredit. Kaže po BG troši 7l,  i to mereno od čepa do čepa, a na magistrali 4.5l, i to kada pretiče sve redom. Otvoreno sam mu rekao da laže i da me ne smara više, pošto je sam počeo sa laganjem, pošto smo se slučajno sreli u gradu, pa je video da sada imamo Ideu. A da, službeni Superb 2.5TDi V6 sa automatskim menjačem mu na magistrali i auto putu troši 4.5l, sa voštenjem. 

Te priče o potrošnji su dosadile više. Neki dobijaju srčku kada kažem da mi Idea 1.3mjet  troši 6.5l po gradu. Reko ljudi, prosečna brzina mi je 21km/h, klima radi bar 50% vremena, a i ne pravim kolonu. 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lybra 1.9 jtd trosi u gradu 7.5L, autoput 5.5-6L, magistrala (bez nekog poslebnog nabadanja gasa) 5L.

Nije mi jasno sto bi menjao Lybru za Lybru?

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, Ivan BG said:

Lybra 1.9 jtd trosi u gradu 7.5L, autoput 5.5-6L, magistrala (bez nekog poslebnog nabadanja gasa) 5L.

Nije mi jasno sto bi menjao Lybru za Lybru?

 

Uglavnom tacno. Eventualno izvadis katalizator i blokiras EGR i dobijes jos pola litre manje, i u gradu i na otvorenom. Moja u gradu trosi 7-7.5l, otvoreno 4.5-5 litara. Ali ne mozes uporedjivati Arandjelovac i Beograd,naravno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite o ovom modelu dobio sam ponudu da menajm moju 1.6 limuzinu za ovu karavan dali neko zna ovaj auto negde kod grand kafe stanuje decko , ne znam i ne razumem se puno u dizele pa svaki savet je vrh , citao sam dosta na forumu i jedino je to sto znam o jtd

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8453810/lancia-lybra-19-jtd

 

Clip.jpg

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad uporediš JTD i svoj 1.6 sve je na strani JTD, jedino možda lepši zvuk na benzincu. Da sam na tvom mestu pogledao bih stanje i uzimao dok se ne predomisli čovek

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok , ajde par pitanja za zamajac znam ak ozatrese kad palim i gasim auto u k.. je,a kak oda znam za turbinu , dizne , pumpu dal je to ok, na koju foru to da isprobam dali je u vinkli sto bi se reklo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što reče @beli_Punto sve je na strani jtd-a

Ja bih se zapitao zašto bi neko menjao 1.9 jtd za 1.6 benzin/plin?! + Tebi koliko sam video plin nije atestiran. 

A ova lybra za 2001 mi se baš sija pod haubom :) naravno, treba probati i provozati, ne pričati napamet.

A opet, nekako mi logika ne da da neko hoće da menja 1.9jtd karavan za 1.6 limuzinu. 

Samo dobro osmotri i srećno. A sve što te interesuje ta lybru jtd iz prve ruke možeš od Tome saznati. On je imao pre Delte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek je vozio alfe sasvim slucajno mi rece kolega sa Arcs foruma,ovo mu je izletelo kao kao jako povoljno , mlad je i tipa ne svidja mu se karavan tj nijemu potreban vise mu se svidja limuzina, a meni je bas potreban veci. 

 

Majstori ko majstori nece iz garaze , a i u fazonu su ja ne mogu da udjem u motor.... A ja iskreno odrzavam kod Tome u Resniku a tek on ne bi iz garaze.

 

Meni je jedino bitno da nemam neka ogromna ulaganja,tipa bosh pumpa,dizne,zamajac mada kazu da su ,mrcine, ne znam dal je osetljiva na gorivo sa crnog trzista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da održavaš kod Tome video sam u oglasu, i čini mi se da si iz Resnika. Ja ubeđujem brata da dođemo do tebe da pogledamo auto a on gleda puntiće. 

Ja sam kod Tome redovno održavao Mareu dok sam bio u Resniku. I pošto imam ideju već 2 godine da uzmem Deltu kod njega sam se detaljno informisao, čak mi je nudio njegovu da probam. Za njega stvarno reči hvale. Sad mi NS fali takav majstor :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da znas da Lybra u karavan varijanti i nije bas neki karavan, u mm je iste duzine sa limuzinom, razlika je samo u vratima i u dva stakla vise.

I da znas da se u karavan varijanti prodaje par puta teze neko u limuzinskoj varijanti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je karavan lepsi, ali moj primer prodaje Lybre u karavan varijanti kaze drugacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Ivan BG said:

Samo da znas da Lybra u karavan varijanti i nije bas neki karavan, u mm je iste duzine sa limuzinom, razlika je samo u vratima i u dva stakla vise.

I da znas da se u karavan varijanti prodaje par puta teze neko u limuzinskoj varijanti.

a mene svi ubedjuju da je jtd i karavan to bi odmah otislo,limuzina je ruzna :) mada meni treba karavan sto pre zbog klinca da mogu sve da potrpam od bicikle , lopti a i kada se ode u tazbinu mozda kad vide veci gepek mozda se potrpa vise hahahaah... sam onemam iskustva sa dizelom mada ovaj mi sada napisao da je uvezena 2012 god i da ima servisnu svu dokumtaciju ,citao sam dosta na sta da obratim paznju ali opet neki direk u glavu od vas bi mi odgovarao da precizno znam na sta da ciljam... Vidim da polovni delovi agregata nisu bas skupi , mene strah od tih turbina dizni ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova libra o kojoj pises je udarena (desno krilo kod fara). Deluje kao cesanje koje je zafarbano, ali obrati paznju. Mnogo je nalickana, ne volim takve automobile kad kupujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA DA I MOJA JE KAO CASA ALI IMA I LEVO  I DESNO KRILO ZAKACENO TAKVA STIGLA I NISTA NE DIRAM NECU DA RIZIKUJEM DA GA OFARBA OMASI BOJU LAKSE BI MI BILO DA ZAMENIM CELO KRILO. Vlasnik karavana kaze da je hauba od kamencica ali opet meni to ne smeta ,deluje ok ,i da je lamela menjana skoro bar na slikama farovi nisu matirali sediste se i ne vidi bas dobro kao i volan , tek je registrovana... e sada po njegovoj prici 6.5 l po gradu dali da verujem u to?

Edited by milos66

Share this post


Link to post
Share on other sites

I šta znači mnogo je nalickana?

Rađe bi je kupio da je štrokava, izgrebana, pocepana, masna.....nemoj da se lažemo.

Kada kupujete/mo auto oćemo da je kao novo ma koliko godina ima a sad kao ne volim da je nalickana....daj...

Evo moj auto je uvek ali uvek nalickan...čak i motorini prostor...i? Ne održavan verovatno!

Ja štrokav i neuredan auto ne bih ni pogledao jer ko je lenj da ga drži čistog još je lenji da ga drži ispravnog!

 

 

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milose, ja sam slobodno mogu da kazem, vrlo dobru (vozio je jedan kolega sa foruma par dana, vozilo se par kolega sa foruma u njoj) Lybru 1.9jtd, karavan varijanti, registrovanu godinu dana, prodavao pola godine, a sa cenom sam bio razuman. Za tih 6 meseci zvalo je mozda 10 ljudi, a samo jedan je dosao da je pogleda, taj je i kupio.

Tako da ti ja kazem, zanemari to sto ti kazu, prodala bi se odavno da je karavan i dizel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja jednom nedeljno redovno detaljno perem auto em imam i dobru hemiju znaci apoteka mi je svak iautooo ali mora tak ojel imam bebu em brate volim da mi je full

mene brate dva meseca niko nije ni zvao, sam ojedan bio i ponudio mi sramnih 2000e :( .... imam sada nekog kupca iz pozarevca ko zna dal ce se javiti , taj iz panceva i ovaj sa zamenom i to je to... na buban potoku kao da je sam oza gledanje da ne poverujes koliko je gledaj uhvale stvarno je unutra kao nova tepih sedista ceo enterijer porede je sa jaguarom mercedesom u rangu sa cenom punta al niko da izvadi pare,a karavan mi radi posao imam bar gepek koliko toliko veci... ali kazem ovo se ne kvari sipam i vozim vec godinu dana... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I racunaj da ces veoma slabo voziti decije bicikle u gepeku karavana.

Moj klinja ima 5 godina i bicikl za decaka njegovih godina jedva staje u gepek, a kad stane, za nesto drugo nema mesta, odnosno veoma malo.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa zbog toga najvise i menjam auto , jel manji gepek nego kod stila? a kakva je sa potrosnjom dal ida verujem u njegovih 6.5l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...