Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Partikularni filter (DPF / GPF)

Recommended Posts

Pozdrav,imam brava trenutno je kod majstora,uradjeno mi je softverski gasenje EGR-a i DPF-a sutra treba idem po auto pa idem do drugog majstora da mi ukloni fizicki i DPF....e sad ovaj sto mi je softverski radio to sve kaze mozda nece morati EGR ni da se zatvori...e sad interesuje me da li da taj EGR ostavljam samo tako softverski ugasenog ili moram reci ovom drugom da mi ga zatvori ? ako neko zna nesto nek javlja ! pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je fizicki ostao u skroz zatvorenom polozaju onda nema potrebe da se fizicki blokira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

otkud znam dal je ostao ili nije :D to me brine reko mozda ovaj lupeta vidim svi ugase softverski pa ga posle zatvaraju....pa reko sto ovaj moj ne mora da se zatvara,zato pitam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto je on mogao dijagnostikom da vidi da li se skroz zatvara kada treba, pa je po tome mozda doneo zakljucak, u svakom slucaju i da ga zatvoris fizicki neces pogresiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam se pitao kako to da nikad nisam primetio da mi se upalila lampica za DPF na mom bravu 2007. 1.9 mjet. Jel moze neko da mi kaze kada da kontakt da li mu se pored svih ostalih lampica na tabli ukljuci i ta lampica za DPF? Meni se jedino ona ne upali kad dam kontak .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li uopste na Bravu postoji lampica za DPF, sva auta do sada koja znam, ni jedan nema lampicu koja signalizira regeneraciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na manualu od brava vidim da na satu stoji ta lampica . Pitam zato sto sam auto uzeo prosle godine i zanima me da li je DPF iskljucen pa mi ni ne pokazuje tu signalizaciju ili svima na istom autu ne radi ta lampica prilikom davanja kontakta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis na lampicu grejaca vauxhall_astra_diesel_preheat_filter_lig

 

 

Kod Opela ona kada se upali to znaci da je to poslednja regeneracija koju je on uspeo sam da pokrene i tada ne bi smeo da se gasi auto jer je velika mogucnost da neces moci da ga upalis posle toga. Do ove poslednje regeneracije dolazi kao posledica toga da je puno puta prekinuta dok nije zavrsila, kao i do toga da je filter neispravan. U tom slucaju najpametinije ga je izvaditi. Inace ako se auto ugasi odnosno prekine ova poslednja regeneracija, onda majstor moze da je pkkrene preko dijagnostike,

 

Dakle, ta lampica sluzi da signalizira to da se upalio grejac, i da se auto pali kada se ona ugasi, A kada se upali u toku voznje ili se ne ugasi posle paljenja, znaci da radi tu poslednju regeneraciju koju je uspeo sam da pokrene.

 

Sve ovo sto sam napisao vazi za Opel, verujem da nije nista drugacije ni na Bravu, konkretno Marko ima Lanciu Deltu, i takodje nema nikakav indikator kada mu radi regeneraciju, ja to da mi radi regeneraciju zakljucim po zvuku i po trenutnoj potrosnji koja se poveca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je ista kao kod @Markobgd i pali se samo pri kontaktu. Na EVO se do sada dva puta upalila i tokom voznje da upozori da je zadnja sansa za regeneraciju i da ga ne gasim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su cene uopste za softversko uklanjanje egr-a, i fizicko blokiranje istog? Moracu to da regulisem u skorije vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaviri pod auto, pa vidi jel imas "budzu" otprilike na sredini.

Mada, opet, ako je uklonjen, neko ostavi lonac od DPF, a izvadi unutrasnji deo..

Jel postoji za Fiat neki sajt gde ukucas broj sasije pa ti izbaci specifikaciju, ja za Opel imam, i vidim sve detalje kada je izasao iz fabrike. Mora da ima i za Fiat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno i nemaš DPF što ke odlično! Cenim da ako se ugasi softverski samo ne iziskuje rađenje regeneracije ali da ostaje kao "ispravan" u sistemu pa verovatno i lampica ostaje u funkciji. Možda možeš u eperu da vidiš!

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se DPF uklanja, jedino pravo uklanjanje je isoftversko i fizicko uklanjanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh ti, otprilike ne sredini auspuha se nalazi.

 

cxcb320654.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...