Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Shicky

Koje amortizere uzeti za Brava?

Recommended Posts

Danas sam saznao da mi je zadnji desni amortizer ispustio ulje... E sad me interesuje da li pasu zadnji amortizeri od mare-e posto jedan moj prijatelj ima zadnje amortizere gasne od mare-e skoro nove i hoce da mi ih da da mu dzabe ne stoje..Po duzini su isti ali ovi od mare-e su deblji....I isto sam gledao na jednom otpadu tu blizu mene gasne amortizere zadnje i ja malo vise kad zapnem mogu da ih sabijem skroz do kraja..Da li to treba tako ili su oni riknuli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da li moze neko da mi odgovori na ova dva pitanja sto sam postavio jer je doslo stvarno krajnje vreme da ih zamenim pa ne znam dal da uzimam ove od mare-e ili da kupujem nove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

vid' prijatelju, posto se i meni smesi zamena sva 4 amorta (procureli zadnji levi, i prednji desni) ja cu da ti kazem sta bih ja na tvom mestu...

uzmi te (kad su vec dzabe) od tog drugara, probaj ih, vidi, uporedi, imas valjda oci... u krajnjem slucaju namontiraj (nista te ne kosta, osim mozda ruke 10 evra majstoru) ako pase super, ako ne, jbga, kupi nove, imas garanciju dve godine i miran si...

a to za sabijanje, stvarno ne znam da l' treba tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao dosta dobro iskustvo sa gazelom ali za potpuno drugi auto sa kyb amor. Sada bi trebao da promenim sva 4 na bravi 1.6 , pa me zanima posle svih ovih postova gde bi bilo najpametnije ih uzeti i koja je cena.

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

au bre ljudi sta sve napricaste... :) moram da menjam prednje amortizere u pitanju je bravo 1.6 16v 98 god.... kazite mi koje da uzmem i koliko para? pozz :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je tema stara dve godine (osim poslednjih 5-6 postove). Ima na forumu par tema o amortizerima ali je zaključak da ako hoćeš dobar kvalitet, uz naravno odgovarajuću cenu onda Bilstein ili KYB, a ukoliko hoćeš nešto malo jeftinije mogu Dampo ili Monroe... to su marke koje se najčešće vrte, ima ih još par, ali to sad zavisi od slučaja do slučaja. Za bravo je razlika bila oko 1500rsd po amortizeru između Bilstein-a i Dampo-a. Po meni, opravdana razlika i mislim da treba uzeti bolji amortizer i da ta razlika u ceni nije velika, naročito zato što će se pokazati kroz pređene kilimetre ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok videcu onda Bilstein ili Dampo ...pa da bolje dati malo vise kad je bolji kvalitet :thumbsup: ...da li mogu da naruce u fiat prodavnici delova nekogod njih pa da uzmem koliko kostaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze li mi neko reci cene

Bilstein i KYB amortizera?

Dampo i Monroe amortizera?

hvala :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Kupio sam par prednjih uljnih amortizera marke "OPTIMAL", Nemacka proizvodnja. Cena za oba je bila 7600 dinara.

Da li ih je neko ugradjivao i kakva su Vam iskustva sa istim?

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre nekog vremena (tipa 10ak dana) slučajno ušao u jednu prodavnicu u Požarevcu i pitao za Bilstein amortizere zadnje za Bravu i bili su oko 3300rsd pri čemu mi je lik rekao da za ta vozila Bravo/Brava - Prednji/zadnji cene variraju u 10-15%. Dakle, hoću da kažem da mi se čini da si možda preplatio te amortizere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam stavio nove dampo, bili su oko 2000din po komadu, u AP sportu i ne vidim razlog zasto bih kupio skuplji, ne vozim trke pa da gledam karakteristike u milimetar... ako se pokaze da su manje trajniji od drugih skupljih to kasnije dodje na isto kroz razliku u ceni...moj mehanicar mi je uzeo 5e po jednom za ugradnju, inace uzima 10e...

dodao bih i to da mi je prvo otisao torzioni lezaj na zadnjem levom tocku, to je povuklo i zadnji levi amortizer a ovaj i zadnji desni...verovatno su dotrajali ali ovi povezani kvarovi su ubrzali zamenu...dakle jedan kvar lako napravi drugi ako se ne sanira na vreme

pozdrav

Edited by strashni

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako rekli su mi sledece

KYB amortizeri za bravo 1.6 16v su:

prednji 6.100 din komad montiranje po komadu 1.000 din

zadnji 3.000 din komad montiranje po komadu 600 din

da li su ove cene amortizera realne ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupio sam par prednjih uljnih amortizera marke "OPTIMAL", Nemacka proizvodnja.Da li ih je neko ugradjivao i kakva su Vam iskustva sa istim?

Ja sam ih stavio napred i evo guraju vec 70hiljada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzimao Viktor amortizere , talijanski amortizeri. Za sad nemam nikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako rekli su mi sledece

KYB amortizeri za bravo 1.6 16v su:

prednji 6.100 din komad montiranje po komadu 1.000 din

zadnji 3.000 din komad montiranje po komadu 600 din

da li su ove cene amortizera realne ili ne?

moze li neko da mi odgovori? i da li su jeftinii u bg i ako jesu gde ima da narucim ???!

moze li neko da mi odgovori n aprethodno pitanje!!!? i da li su jeftinii u bg i ako jesu gde ima da narucim ???!

moze li neko da mi odgovori n aprethodno pitanje!!!? i da li su jeftinii u bg i ako jesu gde ima da narucim ???!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su te cene. Razlika može biti u 200-300rsd, ali dok platiš poštarinu izađe ti na isto, tako da uzimaj te koje imaš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dovla

OK hvala :unworthy:

@ YUgisa

trebalo bi da su original za sad kod majstora sve sto sam radio na autu je bilo u redu :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi nemojte previse da se zamarate sa amortizerima za ovakav auto... Definitivno najbolji amortizer koji mozete naci ovoj nasoj planeti je Monroe. Radim sa autodijelovima nesto i znam sta valja. Ako neko hoce sportski ovjes to je vec druga prica i onda postoji milion kombinacija.

Neko je pomenuo Optimal gore i mogu reci da je to pametan izbor za vozilo ove klase i vrijednosti. Desava se da dobijete iscuren u kutiji ali ako vec stavite taj amortizer, definitivno ce da posluzi solidno.

I OSRAV WIKTORY je solidan ali zna da ima jaku cijenu. Treba paziti na trap u njegovom slucaju jer ih proizvodjac pravi 20% tvrdje u odnosu na predvidjenu vrijednost zbog, kako oni to kazu, lufta koji postoji na trapovima polovnjaka (????). Kvalitet nije sporan.

Monroe def.najvise vrijedi za novac koji se ulozi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto za ovakav auto to zvuci kao da je los :thumbsup: mene sluzi extra sad sto ja nesto mozda nisam promenio na vreme malo zakasnio to druga stvar...kada bih kupovao opet bih uzeo isti ..ili cak najnoviji model fiata bravo.. :thumbsup:

ja sam spomenuo optimal amortizere i jos neko mozda,ili njih stavlajm ili KYB ako budem pri parama,a za monro sam cuo da su losi od dosta njih tako da ne bih ..hvala na detaljnim informacijama :thumbsup:

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

U HR Monroe je isto na lošem glasu....dosta ljudi je imalo problema s njima....istina mekši su i udobnije se voziti na njima, ali postoji bolji izbor.

Ja sam sebi na bravo 1.8 stavio KYB na sva 4, sa svim zaštitama i damperima, i izašlo me oko 200€ sa ugradnjom...

U kombinaciji sa Eibach Pro Kit oprugama (-3cm/-3cm), djeluje dosta tvrdo i po gradu je izazov voziti jer dosta trese i lupa, osjeti se kad pređeš preko čačkalice, ali zato na ravnom asfaltu, otvorenoj cesti, autoputu.....leži jako dobro i možeš voziti duplo bolje nego prije....da ne pričam o zavojima..

Tu su još 17" kotači, i amortizeri sve to jako dobro podnose iako se vozim oko 8h dnevno....

Uglavnom, Bilstein i Koni su bolji ali i skuplji, a KYB-a je najbolji omjer uloženog i dobivenog.

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...