Jump to content
FAS Goran
obelix

Zamena - isplati li se? / zamena auta iz oglasa

Recommended Posts

Kum vozi Mondea, bas 2.0 tdci i bas 2003. samo limuzinu. Prosle godine je dao 900 evra za pumpu i dizne, i opet je pre mesec dana zveknula pumpa visokog pritiska... Po meni je svaki tdci Ford rizicna kupovina, moze da tera 500000 da ga ne pipnes, a moze da zakuca posle 500 km (nesto kao Clio dci)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

culi se danas

odrzava ga kod nekoga a mirise mi da je Martini kolega u pitanju, cekam da se javi

inace kaze da je zamenjeno nesto unutar dizne sto kosta 80evra komad, novo stavljeno, ima stare za pokazivanje

plivajuca remenica menjana, kvacilo i zamajac navodno odlicni

ali

neki ventil mu ne zatvara dobro pa se cuje lupanje i neka dizna takodje lupa, podloska neka ili slicno nesto nije dobro

pise da je registrovan do juna a ustvari je jos 20ak dana, nije bitno ali nervira me zasto laz

farba se ljusti sa branika ali se na slikama ne vidi

ma preskacem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

naisla jedna mnogo fina ali dok sam ja da izvines jeo ..... i razmislljao nesto kao nealetece i bolja ona prodata

sad skoro da nema neke dobre na oglasima a da hoce da menja, u kontaktu sam za onu iz Prokuplja teget, videcemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li menjati libru 2003 1.9jtd za golfa 5 1.9tdi 105 ks 2005?U dilemi sam,na dosta foruma se spominje da golfu 5 crkaje kompresor klime.Sada ima li neko iskustva o golfu 5 ili eventualno seatu leonu 1.9tdi 150ks 2003?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 godina već vozim golf 5 i klimu nikad nisam dirao, radi kako treba, tako da ta priča oko crkavanja kompresora ne pije vodu.. najveća mana mk5 je habanje enterijera... 185k na satu imam i sem sto sam menjao amortizere jer sam zveknuo rupu tako da mi je pukla opruga i načela jedan amortizer nisam nista radio na njemu sem redovnih malih servisa i jedan veliki..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Dimitrijus said:

Tehnicki ne znam ... ali meni golf izgleda pede.rski auto.. osim mozda golf 1

 

A objašnjenje ovog, možda neki komentar, neki demantij ili potvrda??

 

         LIBRA KARAVAN auto za porodične ljude pravilne seksualne orijentacije!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kada cujem za zamenu automobila drugim istih godina i stanja padna na pamet onaj vic "Kuku meni kuku tebi" :D

Mada sve zavisi od stanja kola. Ja nikada ne bih zamenio automobil nekim koji je 2 godine mladji i koji je ista klasa, slicna kubikaza, prostor, potrosnja,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim neku svrhu zamena, Lybra je udobniji i lepši auto. A Golf zvuči onako nešta kao "statusno" al kad videh da mu se zbog podizača stakla menja ceo okvir vrata onda jbg. Druga kola odmah dolaze drugi majstori, druge trgovine nabavke delova, drugi otpadi itd itd :) teraj to pa kupuj drugu Lybru  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razgledao sam golfa 5,cak ga drugar ima.Njemu je plastika oko radia katastrofalna,ovako je dobar.Jedino sto mi se ne svidja sto auto od 140 pa na vise i ne ide bas sjajno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ponudu za zamenu Pezo za Fiestu. 

 

Prednosti Fieste - novija je, manja kubikaza (i registracija), manji potrosac, verovatno jeftinije odrzavanje.

Nedostaci - manji je od Pezoa, trebalo bi doplatiti oko 1800-2000evra. 

Sta mislite, isplati li se? 

 

Na Pezou me ceka servisiranje, trebalo bi i homokineticki zameniti... pod uslovom da je Fiesta ok, da nema ulaganja.

 

A drugo pitanje, sta da pogledam, koje su cake, ako ih ima uopste? Na sta treba da se obrati paznja? Na mojoj garazi sam citao neke uopstene komentare, nista odredjeno. 

 

I da, u pitanju je Fiesta iz 2013, 1.4 dizel sa 69ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tu razliku u ceni će se taj pežo voziti i održavatai 3-4 godine.

Ne postoji polovan auto na kome nema ulaganja.

To je moje mišljenje ,a procena je uvek na vama

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dali vredi  tu razliku mladji auto 7-8 godina?

Plus noviji model jer ta Fiesta izgleda veoma lepo i dosta modernije od 307.

Sam motor 1,4 TDCI je proveren i jedan od najboljih malih dizelasa a Fiesta je sama po sebi uvek bila u samom vrhu ponude po kvalitetu.

Razliku u velicini ces osetiti samo u gepeku jer sva novija kola su porasla u svakom sledecem izdanju pa tako su i taj segment dostigao  skoro tvoj segment.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio, gledao, ispod 2000 nece ni da prica, a auto sam probao, fino ide, dosta tise radi od Pezoa (mozda zbog manje kubikaze), spolja ima dosta ogrebotina, vise nego moj cak! Ulaganje je poliranje i mali servis, a za tri nedelje i registracija, prepis, nove tablice...

I drasticno je manji od Pezoa, manje mesta, kada se pomeri prednje sediste nazad se jedva moze prosecna osoba uvuci... 

Da je razmislio bar o mojoj ponudi od 1600 onda bismo mozda i trgovali, ovako mi je previse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...