Jump to content
FAS Goran
obelix

Zamena - isplati li se? / zamena auta iz oglasa

Recommended Posts

GOLF 4 1.4 benz 3v 2001 BG za VOLVO S80 2.5 2002 ENGLEZ ??? :whistle: :whistle:

zamena je ključ za ključ - samo je pitanje kolko izađe prebacivanje volana i svega s desne na levu stranu ... :question:

po oglasima cena S80 je oko 10 > ako je "normalan" ... :thumbup::unworthy:

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo ima 3 velika minusa u ovoj kombinaciji:

- prebacivanje volana, ja takav auto ne bih uzeo sebi ni na poklon (možda grešim),

- skupa registracija,

- veoma skupo održavanje, pogotovo automobila te klase.

Ima takođe i ogromnu prednost - nije Golf 4. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Nidzo,svaka ti ko Njegoseva.Potpuno se slazem s tobom,pogotovu ono zadnje. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno cena prebacivanja volana nosi šnjur u celoj priči. A ko vozi takav automobil ni ne spominje registraciju prosto deluje smešno. Mada nešto noviji Volvo mi se sviđaja nije ni taj loš, da nije prebacivanja volana ne bi se uopšte ni razmišljao. Rikneš 50000 za registraciju i onda 365 dana gospodin čovek, golf 4 platiš jeftino registraciju i 365 dana seljak hehehe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekom nije problem da vozi auto sa desnim volanom, apsolutno se isplati zamena. Napominjem - jedino ako nervni sastav to može da prihvati. Svako prilagodjavanje bi, bojim se, nagrdilo auto. Mnogo tu ima prepravki i nije to jednostavna stvar. Što komplikovaniji auto, komplikovanija i prepravka. Inače S80 je vrhunski auto, za diplomate, zvaničnike, apsoluitni vrh u svemu u toj klasi (malko tvrdja sedišta ima, i to malo mnogo tvrda!) Prosto čovek da ga uzme - za ceo život. Nije to kupiš, pa prodaš. (ja se ne bih dilemio.-imao bih ključ od S80)

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas ljudi tesko pronalaze i normalan servis za volvo,sto se tice redovnog odrzavanja,da znaju da ga rade,imaju delove i budu koliko toliko pristupacni,e sad zamislite situaciju gde treba da prebacite volan,nozne komande i jos gomolu stvari na levus stranu-skoro nemoguca misija :ermm: .

A sto se tice voznje automobila sa volanom na desnoj strani,dovoljno je samo da zamislite preticanje shlepera ili autobusa sa takvim kolima,gde treba da izadjete sa vise od pola sirine svog automobila u suprotan smer da bi ste bili sigurni da vam niko ne ide u susret-glava u torbi :thumbdown: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta reci...

nego da ima volan u gepeku...a da se uz golf 4 daje i nesto para, da li bi se dalo razmisljati !?

Salu na stranu...stvarno ne razumem ljude koji voze automobile da volanom na desnoj strani...naravno na nasim prostorima ( u GB je to kanda sasvim normalno... :thumbsup: )....

misle li o bezbednosti...

Iskreno se nadam da ce novim zakonom to biti striktno zabranjeno registrovati u nasoj zemlji...

Na kraju krajeva briga me da li se vozac tih kola muci u saobracaju..ja ne zelim da takav pokusa da obidje neko vozilo i zakuca se u mene kad mu dolazim u susret...Apsolutni uzas... :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I opet se slazem i sa Radojem,Milojem,Stanojem,Vukojem..... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nadjes suvozaca sa okom sokolovim i nabijes mu kacigu ako ima i osiguranje samo pun gas.KGB svatices sta sam hteo reci nisi glup(osim ako udjes u kombinaciju onda nemam reci)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo je vrhunski automobil. Ali ako nisi, kao vozač, na sredini kolovoza - nisi u saobraćaju.

Ako ti to nije problem, prihvati ponudu. Ali razmisli, prema kulturi vozača na našim putevima, to je ozbiljan problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma to nikako,jesu takvi automobili jeftiniji i po 2000 eura ,od istih sa levim volanom.posle sa to moze itekako obiti o glavu sto je volan sa desne strane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da KGB ovo pita za nekog ortaka :yes ,a ne za sebe,osim ako nije nabavio Golfa 4 u medjuvremenu :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neispravnijeg vozila od onog kojem je volan na pogresnom mestu.Placamo kazne za sve i svasta zbog ugrozavanja saobracaja,a zamislite vozilo i kom vozac vozi sa kesom na glavi ili iz gepeka il sa sedista suvozaca...svejedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
GOLF 4 1.4 benz 3v 2001 BG za VOLVO S80 2.5 2002 ENGLEZ ??? :whistle: :whistle:

zamena je ključ za ključ - samo je pitanje kolko izađe prebacivanje volana i svega s desne na levu stranu ... :question:

po oglasima cena S80 je oko 10 > ako je "normalan" ... :thumbup::unworthy:

:welcome:

znam tog volvoa

sampanj boja i automatik je

ima ostecenje na levim vratima i desni migavac

inace vozi ga moj drugar

ako je taj a mislim da jeste

odlican auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo 2.5+automatik :X = potrosnja grad minimum 15 litara :cry: .

Moj komsha,ima najnovijeg Audija A6 2.4,pretpostavljam da je i on neki Tiptronik,kaze grad 15 Litara,opusteno :devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorivo je u celoj prici zanemariva stavka u odnosu na registraciju,servis i cinjenicu da si opasan po sebe i druge.A ne isplati se krstiti ga u levaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste ljudi za ortaka je pitanje (nikako da se otarasi tog G4, a pati od komleksa veličine - mali čovek)

zamena je ključ za ključ ( još je S80 registrovan do januara, a onda 57 000 na sunce )

sad juri neku vezu da "prepakuje " motor sa 2.5 na 2.0 i to misli da izvede prilikom najavljene promene tablica ...

napomenuo sam mu sve što ste i vi, ali čovek zapenio pa nepušta...

još ima info iz (omraženog) SAT-a da po novom ZOBS i zakonu o tehničkim neće moći da se registruje ili vozi sa suprotne strane...

hvala i neku mu je bog u pomoći ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bog mu pomogao.....ja bi uzeo tog Volva, i preradio pa nek se voza....uglavnom i prepakovan ce 100 puta biti bolji od Golfa!

Moj drug je uzeo Vektru engleza, prepakovao i jako je zadovoljan. Samo da nađe dobrog majstora za taj posao. Taj majstor, koji je radio mom drugu Vektru je proveren. Radio je na desetine takvih kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha...

ovde se prica o prepakivanju kao da je to cica glisa a ne auto :thumbsup:

koliko kosta ta rabota...obdnosno koliko taj novi enterijer...

a taj sto daje tog volvoa je verovatno glup pa to ne moze da uradi sam ako je to tako lako...

nego covek voli da poklanja :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

GOLF 4 1.4 benz 3v 2001 BG za AUDI A2 2002 1.4 BG ???

ortak odustao od S80, a sad našao ovo - zamena je uz doplatu 500 eur - vaša mišljenja ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bukvalno... isti motor, godinu mlađi, metar kraći a skuplji....zašto mu je uopšte zapela da ga zameni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa šta reći čovek je izgustirao tog Golfa, a pošto je stipsa i ništa osim neophodnih stvari (registracije, goriva i alarma ) nije ulagao u taj auto (a prešao je dooosta) dakle nijedan veliki servis, 1 mali, menjao bregu jer je neko biiip od uljanog filtera bilo zapušeno i eksplodiralo, pa ostao bez ulja jedno 4-5 km, onda je to zbudžio polovnim delovima...

naravo motor duva posle toga i bilo ko ga obiđe samo beži od tog auta...

a on stipsa umesto da sve to sredi za 4-5 glava odlučio da ga zameni sa neki preprodavcem ...

još je skoro imao lančani sa tim G4 i ništa njemu samo ogrebotine, a Punto mk2b koji se skuco u njega odpozadi skroz napred zgužvan ispala oba fara, a ispred je bio neki citroen i njemu ulubljen gepek pukle štopaljke itd ...

valjda mu je to prelilo čašu i što mu je pala cena sa 7000 na oko 5000, a on na zadnjih par kola nije izgubio ni 1 eur jer je svaki prodao posle god / dve za iste pare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene snašla slična dilema: lik mi nudi u zamenu Alfa 147 3v met sivi, 1.6 Twin Spark, 77kw; XI 2001

ne znam jel traži neku doplatu, ovde me čisto zanima vaše mišljenje o toj Alfi, motor je onaj iz nešinog Stlila ??

kako su se pokazale, cena održavanja i neke boljke ako ih imaju ...

poznate su predrasude o Alfi, trenutno me više zanima ako neko ima "provereno" iskustvo sa tim modelom ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.6 16V motori kao sto je u nesinom stilu su odlicni motori e sad u alfi ...mozda da probas na njihovom forumu da procitas sta ljudi kazu za taj model

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...