Jump to content
FAS Goran
panther

Koje felne na Stila ?

Recommended Posts

15 ice sam nasao kod nekog lika na bubanj potoku (gume su solidne, koliko mogu da budu) za njih je trazio 200 evra ali mislim da bi spustio bar za 20-30 evra jos, evo ti njegov fon pa ga zovi 0611857608

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mi preporucujeta da li da montiram sad ove 16 ice i da kupim gume za njih ili da kupim 4 zimske i da ih stavim na celicne 15 ice koje su mi na stilu. Zdrav razum mi govori "montiraj zimske na 15 ice, a ove alu ostavi za prolece" ali srce kaze "ma stavi sad 16 ice" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zimske. Sneg već ozbiljno pada u brdskim i planinskim predelima i vrlo je realno očekivati ga uskoro i u urbanim sredinama. Biće vremena za manekenisanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za zimsku gumu treba vislji profil,znaci treba ti manja felna,logicno... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zimske gume montiram na 16-tice, al to ne znači da je najpametnije.

205/55 nije prenizak profil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znam da nije nisko 55 za zimske gume, uostalom i u uputstvu pise da ide zimska guma u ovom profilu (205/55/16)

Kole kako se tebi pokazao auto zimi sa 16 icama da li imas neke zamerke

Share this post


Link to post
Share on other sites

А коliко su те 15...možda bih ja uzeo njih za mog Punta

Sorry...sad procitao deo sa brojem telefona tog lika...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa znam da nije nisko 55 za zimske gume, uostalom i u uputstvu pise da ide zimska guma u ovom profilu (205/55/16)

Kole kako se tebi pokazao auto zimi sa 16 icama da li imas neke zamerke

Auto je udobniji jer su zimske gume mekame.

Ja imam malo retke zimske gume Švedske Gislaved Eurofrost II M+S i veoma sam zadovoljan, osim što stvaraju šum na preko 150, što ne smatram za manu.

Sad sam još uvek na Bridgestone Turanzama.

Ali zimske gume na Al: zaboravi na lance, teško tebi ako otklizaš u stranu i zvekneš felnu na bankinu na primer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato i mislim da cu ipak staviti zimske gume na celicne 15 ice a ove alu ostaviti za prolece, btw ja kada sam kupovao ove alu nisam ni gledao raspon rupa, covek mi rece da su 4x100 i dodjem kuci i izmerim kad ono 4x98 jos bolje :) posle sam se setio da je rekao da su bile na nekom fiatu ali to mi nista nije znacilo posto znam da moze i 4x100 u svakom slucaju prijatno sam se iznenadio. Do sada su mi ovo trece alu felne i prvi put mi je na ovima promer rupa kako treba :) Jos samo jedno pitanje, posto su mi na puntu bile felne 4x100 imam od njih srafove one sa plivajucom glavom pa ne znam da li da kupujem obicne srafove za alu felne ili mogu da stavim i ove koje imam sa plivajucom glavom.

@Kole

Nisam samo skontao da li na alu felne stavljas zimske gume.

Edited by Panther

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plivajuci mogu kao i obicni.Samo da ne budu predugi.Nekad se desi da srafovi budu predugi pa zapinju malo po dobos kocnicama.Zato okreni krug pre spustanja auta sa dizalice. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bokija se toliko angazovao po pitanju felni da zasluzuje administratorsko mesto na ovoj temi.cak je vise vrsta isprobao za par dana da udje totalno u materiju :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam od drugara 4 gume PIRELLI 195/65 R15 Winter 190 SottoZero presle nesto manje od 3000 km, tako da alu felne idu u zimski san, a na prolece kacim slike istih.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za 100e mozes da kupis alu felne.Ja dobio 5 neogrebanih od Dedre za 100e.Zasto da vozim chelicane kad moze alu za iste pare.Idi na Bubanj,tamo tip doteruje shleper sa felnama i gumama i mozes da se pogadjas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ga vidjao Subotom,ne znam da li je tu i nedeljom.I po oglasima,ukljucujuci i nase forumske mozes naci svasta nesto.Zasto voziti chelicne kad moze neke malo manje atraktivne alojke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...