Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Dovla, drzava neka racuna i naplatu i isplatu u dinarima, nemoj da jedu ono sto se ne jede ...

Sto se tice poreske, ne postoji sansa da se zavrsi za jedan dan, probao sam, kaze to je procedura :)

Ovo padanje u nesvest kuca casti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ako hoćeš u dinarima onda će i procena štete po katalogu da se radi u dinarima pa niko onda neće biti srećan osim, naravno, opet osiguranja :) Ne može se očekivati da se prilikom procene štete uzima naravno novonabavna vrednost vozila u € i da se procenat isplate računa po kursu €, a onda kad treba da se plati osiguranje onda da se računa u dinarima :) Treba biti realan ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba i drzava da bude realna ... ;)

I ova fora sa obaveznim osiguranjem. Ako dodje do udesa, svi ti preporucuju da je bolje da platis coveku stetu, da ti sledeca polisa ne bi bila skuplja, a oni svake godine trpaju pare u svoje dzepove ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi imamo problem sa državom, to je činjenica, ali je potrebno prvo da počistimo svoje dvorište. Kada se to uradi sa državom je posle lako ;) 

 

Treba staviti sve na papir. Ja sam izračunao da mi se isplati da platim u kešu ako je šteta na drugom autu manja od 400-500€. A ne moram. Mogu da aktiviram osiguranje pa da plaćam "na rate" veće osiguranje narednih 4-5 godina. Isto tako, želim da ako me ti udariš da mogu da naplatim štetu, ako ti nemaš novca da platiš, a to svako želi, tako da obavezno osiguranje svakako treba da postoji. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma slazem se ja sa tobom,ali se slazem i sa beli_Punto da i drzava treba da bude realna.Oni gledaju pretezno kubikazu za osiguranje,pa ispadne da je skuplje osiguranje za auto star 30 godina sa 3000 kubika nego za nov od 2000 kubika.Gde to ima?Stalno izmisljaju neke gluposti.

Sta ce meni na primer u kolima prva pomoc ako ne znam da je koristim,ili padam u nesvest ako vidim krv?A sada traze i da se zameni,a niko mi nikad nije potrazio.Ima tu jos gluposti ovo sam samo naveo kao primer.I ko stoji iza toga?Narod,imaju previse pa hajde da izmisljamo.Nego se svi vade tako je u Evropi pa hajde i ovde,iako je standard mnogo nizi nego tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kad su se pojavili autombili sa 1.2 motorima i 120+ ks, drzava se setila da se pravi nepravda prema ovima sa 3.0 i 80ks, pa je pocela da razmislja o gledanju konjskih snaga pri osiguranju ... Znaci opet smo mi ti koji moraju da razumeju drzavu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za osiguranje se gleda konjaža (i to je najveći deo registracije), a država je "samo" inertna pa im treba par godina da promene propis, ali odavno je država "odlučila" da se i registracija radi po konjaži. Doći će to vrlo brzo. 

 

@Paun

Prva pomoć, protivpožarni aparat, pojas i dr. su one stvari koje "zatrebaju jednom": Svakako je super da ne zatrebaju nikad, ali ono "jednom" može da spasi glavu tebi ili nekome drugom. Mislim glupo je, ali prvu pomoć ne moraš ti da iskoristiš. Može neko drugi, možeš naići na veliki udes gde će tvoja prva pomoć spasiti nekoga jer su sve ostale prve pomoći potrošene i šta ja znam koji primer. Objektivno prvu pomoć popiješ u kafani ili potrošiš na kladionici ili tako negde... nije to objektvino prevelika stavka kada se razvuče na broj godina koliko traje ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osiguranje ide samo po konjaži, a NBS je propisala samo minimalne cene osiguranja ispod kojih osiguranje ne može da ide Tačnije, te minimalne cene se odnose na premijski stepen 4, a ako imaš manji premijski stepen onda mogu da budu jeftinije polise. Osiguranja imaju pravo da naplate više od minimalnih cena. 

 

Ovde imaš te minimalne cene: http://uos.rs/vesti/novi-tarifnik-polisa-autoodgovornosti/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi to kao orjentir,tacan iznos ce ti reci u Poreskoj upravi..

 

Sto se tice samog prevoda osim placanja poreza nemas dodatnih troskova,ali imas izdatak oko novih tablica(ako auto nije iz tvoje opstine) i nove saobracajne dozvole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da prenesem coveku moju kapu,

kaze da su mu rekli da je najbolje da napravi ugovor o poklonu pa da onda prenese, sta ce da dobije s tim nisam siguran?

 

ja mislim da ce u parama da izadje na isto ali su komplikacije vece, sta vi kazete, da odradimo klasicno preko agencije ili da se upustim u to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti nije neki bliži srodnik neće dobiti ništa. Ako jeste, može da bude oslobođen plaćanja poreza.

 

Što se tebe tiče, mislim da nećeš trpeti ništa ako mu daš takav ugovor. U poreskoj, ako prođe-prođe, ako ne razrezaće mu neki porez iz kataloga i to je to. 

 

Mada, treba da imaš u vidu da se cela priča oko tog poreza. Prema državi TI si taj koji tvrdi da je dao auto na poklon i da nisi dobio nikakve pare. Država ti u principu neće ništa, osim ako nisi naleteo na budalu da te prijavi... pa nijeloše razmisliti... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta znaci ovo 40%:

35092493872a7758d47f98ef8ef7844d.jpg

Da li je to po ugovoru obaveznog osiguranja il opet hoce da manje plate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vozila starija od čini mi se 5 godina postoji učešće u delovima ako vlasnik insistira da ugradi nove original delove. Za polovne isplaćuju 100%. Za auto star 8 godina učešće je 20%, i on je na granici, preko 8god ide 40% učešća. Ovo se svakako odnosi na delove karoserije, stakla i sl. 

 

E sad... koliko je to po slovu zakona nisam 100% siguran, ali mislim da ne bi to svi radili da nije uskladu sa nekim zakonom... ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sad mi kaze da su mu rekli da za haubu 40%(limarija) ako hoce original, a farovi mogu novi.

thx dovla 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre čujem od Balkana, a i od još jeden agencije, da MUP više ne priznaje kupoprodajni ugovor koji je rađen na osnovu ovlašćenja - samo direktno prodavac i kupac  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jeste u teoriji. U praksi ti potpišeš blanko pa onda agencija preko veza u opštini overi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...