Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Brate, preterujete :D Kako smo svi kupovali kola? Ako je tolika frka, dogovorite cenu, on neka ga doveze kod tebe ( ili kod nekog tvog) u dvoriste ili garazu, skinite tablice i u sup i poresku. Kad sve zavrsite, prvo ga osiguraj pa sa svojim tablicama pod misku i uzmi auto sa bezbednog mesta :)

Sta li je radio novi vlasnik onog Ferrari-ja od 27,5 miliona $?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas u rekordnom roku završena registracija. 1 m i 30 sec čekanje pred šalter i još tri minuta obrade i štampanje nalepnice.

Stilo 85 kW , 2005. ukupni troškovi registracije  , takse 10 770 din (10 530 + 4x60 240 troskovi banke ) plus polisa DDOR Novi Sad 3 p. stepen 17 780 din ukupno 28 550. Tehnički imam besplatno (kreće se od besplatno do 1600 din).

Stim što sam još od DDOR Novi Sad dobio pomoć na putu STANDARD (1760 din) i mini obuka Dozvola Plus u Navak-u (99 evra) http://www.navak.rs/programi-treninga/putnicka-vozila/dozvola-plus.html .

Takse su date u kalkulatoru i ko neželi da mu uzimaju za popunjavanje i sl. može odavde da prepiše.  http://www.registracija-vozila.rs/kalkulator-registracije-vozila

Share this post


Link to post
Share on other sites

kasko na 12 rata

kasko.jpg

 

za kes rece 26 i nesto....


tako da ne znam ko je dizao cenu 500L jel nema nacionale vise.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaju katalošku cenu po AMSS katalogu, otuda viša osnovica za 500L, ne pristaj, traži da ti uzmu fakturnu cenu za osnovicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nisu meni povecali, manja mi rata nego prosle godine...nego neko je rekao da su mu povecali.....ne mogu sada da trazim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ove godine kasko za  celokupnu uplatu odjednom 24.500, Generali.


Registracija 22.500, DDor polisa.

Edited by Madra

Share this post


Link to post
Share on other sites

U četvrtak završio prenos, registraciju i sve ostalo. Na papir iz opštine sam morao da čekam 1 radni dan, u pitanju je bila opština Zvezdara dok na primer u opštini Rakovica prošle godine je moralo da se čeka 2 radna dana. Ne razumem da li svaka opština ima svoja pravila prilikom izdavanja jer sam sajtu regitracija-vozila.rs našao sledeći podatak " Potrebno je 2 overena primerka kupoprodajnog ugovora dostaviti poreskoj upravi. Takođe poreska overava uplatu nakon 2 radna dana od prijema."

Sve u svemu za Punta 2005. sa 51kw i 1251 ccm3, sa novim tablicama, saobraćajnom, nalepnicom, osiguranjem i komunalnom taksom cena registracije je bila 19.200 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poreskoj na na Paliluli se sve zavrsava odmah, popunis prijavu, odrezu ti globu, odes uplatis i vratis se po resenje sa pecatom odmah. Tako je bilo prosle godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Rakovici sam pre četiri godine čekao nedelju dana rešenje iz poreske. 

Zbog dilkana mi je isto prošle godine propalo letovanje jer samo jedan čovek to radi a imao produženi vikend. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Danas produzena registracija, ukupno 22.390,00 din.

 

Prosle godine je ista kostala 18.400,00 din, sa novom saobracajnom, polisa je tada kostala 10.885,00 din i premijskim stepenom 4, a ove godine 15.230,00 din sa premijskim stepenom 3.

 

Kako god, sad sam miran po pitanju registracije do 17.06.2016.

 

Jos mi rekose na salteru da novu nalepnicu ne lepim na auto do 17.06. je su poceli to da kontrolisu i da pisu kazne u iznosu od 3.000,00 din.

 

 

 

Da napisem i ovde, mozda ce nekome trebati info o visini registracije za Stila 1.6 sa polisom na kojoj je premijski stepen 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče mog pitanja u vezi prenosa vlasništva postavljenog pre mesec dana, epilog je da sam uspeo završiti sve onako kako sam planirao.

U agenciji su nam napisali ugovor, potpisali smo ga, otišli u opštinu i overili. Pre i posle overe, i auto i ključevi i ugovori su i dalje kod prodavca.

Onda smo se vratili u agenciju gde agent, koji je ujedno i službenik jednog osiguranja, sa mnom zaključuje ugovor o kasko osiguranju, na osnovu overenog kupoprodajnog ugovora, premija osiguranja se plaća na licu mesta i osiguranje se u tom trenutku aktivira. Napominjem da su i dalje i auto i ključevi i svi ugovori, pa i ovaj poslednji, još uvek kod prodavca.

Posle toga sledi isplata i preuzimanje auta i svih ugovora. Sada je auto kod mene, ali i dalje formalno nije moj jer prodavac treba da prijavi i plati porez na prenos apsolutnih prava u svojoj opštini, što je takođe regulisano u agenciji. Poslednji korak je prijava i uplata poreza, preuzimanje poreskog rešenja i podnošenje zahteva za novu saobraćajnu, što je trajalo dva radna dana.

U nekim slučajevima na kraju je potrebno aneksirati ugovor o kasko osiguranju, kada se uradi nova saobraćajna, u mom slučaju nije bilo potrebe.

Eto, ako nekog interesuje, mislim da je to postupak gde su obe strane u svim fazama kupovine zaštićene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova drzava i dalje sama sebi uskače u jamu tako što obično plaćanje poreza kod kupoprodaje odugovlači i komplikuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@KTM

a mene interesuje koliko se puta u toj takvoj situaciji koju si ti zamislio desilo da krene nesto naopako? Naravno da covek danas moze svasta da ocekuje ali mislim da si malo preterao.

 

Ja sam npr. overu ugovora i placanje poreza izvrsio bukvalno za 15 minuta. Imao sam neku formu ugovora (dao mi lik iz poreske uprave), ja ga prekucao, uneo podatke, dao kupcu da procita, slozio se, otisli u opstinu overili, posle toga u poresku upravu, lik popunio onaj deo oko poreza dok sam ja otisao da uplatim i posle seli u kafanu. E to je trajalo najduze od svega :) i tu smo sve ostalo zavrsili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stilo jtd,2003 god. 24930,00 din +2500,00 ,registracija i tehnički + agencija,još mi prebacili staru polisu tako da mi je ostao bonus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje. Sutra moram da menjam polisu tj. Moram da promenim datum na njoj....da ne davim, koliko kesha da spremim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće ti to naplatiti...

Ako si tu polisu već platio osiguranje će dati nalog za preknjiženje uplate na novu polisu.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je to to. Boze zdravlja sutra table na Puntica i nastavak. Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ipak oprezno,i ubeđuj se da mora džaba:),svi vole po malo da naplate,meni nisu hteli da prebace bonus od starog auta,levati,kao nemože veže se za ime i broj šasije i sve nešto levo desno,a ustvari potrebna je kopija stare polise i kopija overenog kupoprodajnog ugovora ili u mom slučaju kopija overene punomoći,malo ubeđivanja i sve može:)na žalost ali mora tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam to, ja sam malo tupav za to pa odmah na svadju. Pa onda zovem caleta i on se tako sa njima ubedi. Ne znam koliko je PAPIR polise. Sve što trebaju to je da mi stave sutradasnji datum i ti je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mene sumnjaš Laki?! Nema naplate, moraju ti izdati novu polisu i zato je najbolje da odeš tamo gde si i ovu izvadio da skratiš objašnjavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno. Ujutru u 08:00h i to je to. Fina neka tetka radi. Znaci uredu je sto mi nisu prihvatili registraciju danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...