Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Danas bio da obavim tehnicki pregled i usput da registrujem Dacijasa... i zaprepastih se kad su mi rekli iznos... registracija + osiguranje + tehnicki + nova nalepnica = 22.300rsd! :blink:

A kad sam ga kupio odradio odmah prepis, platio porez, uzeo nove tablice i saobracajnu, sto mi je bilo oko 5 hiljada valjda...

Mislim da cu se vratiti na 1.1 motore... preskupo, uzas!

Morao sam ovde da izrazim svoj revolt i nezadovoljstvo i da napisem svoje iskustvo, da ljudi vide... nego, pitao sam se, sta bi bilo da vozim 1.9 ili 2.0, koliko bi me to kostalo... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kostalo bi te preko 30000 dinara u proseku za 1.9 jtd.

Ali uzitak nema cenu,kako kazu vlasici istih.Taj osecaj kad stisnes gas,vidis oblak crnog  dima u retrovizoru i oderes nekog atmosferca od 1.2 ili 1.4 je neprocenjiv.Novac dodje i ode,ali osmeh i jtd ostaje :laughing:

 Za moj 1.2 e bila 18000 din.pre par dana.

Nije neka cifra razlike 100 evra.Ovako kad gledas na godisnjem nivou.Ali kad dodje taj trenutak i kad se registruje,onda nekako i 1000 dinara manje znaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kostalo bi te preko 30000 dinara u proseku za 1.9 jtd.

 

 

JTD 2004 i 1. premijski stepen = 26 000 din.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni pise premijski stepen 2, onaj faktor rizika ili sta god, 9 :question:

Nikad mi nije bilo jasno po kom osnovu to odredjuju...


I da, nikad, nikakav udes niti bilo sta problematicno nisam imao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za alfu je bila registacija 26651 sa tehnickim pregledom, plus 15000 prenos i nove tablice. Inace premijski stepen je 1. Na prosloj polisi je cena iste bila nesto oko 10000, a na novoj je preko 15000....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo mi je malo previse kada sam cuo, jer sam prosle godine registrovao hjua jos po starom, tj pre poskupljenja i bilo je, ne znam sad tacno, ali ispod 10 hiljada. Zato mi je sad ovo juce delovalo strasno mnogo, jos sam ih dva puta pitao da preracunaju.

 

edit: a hju je bio 1.1 motor inace :)

Edited by delakroa

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako bi ste se osecali kad za motocikl treba godisnje da izdvojite 30000 dinara a vozite ga 6 meseci godisnje i predjete 4-5k km u vrh glave jer je kriza tolika da se vise ne vozi kao nekada u ekipama nego si solista i nemas volju da se vozis sam.

Dranje i to tesko.

Prate se evropski zakoni ali se motori registruju i dalje na godinu dana iako mi 6 meseci stoji parkiran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

Sistem nam je em zastareo, em je namesten za dranje

i tako je sve u drzavi,na sve nacine nas deru,a zauzvrat drzava je sve gora po ekonomskom pitanju

meni sad u martu istice registracija,pa cu da vidim kolika ce biti registracija,kad sam kupovao auto dao sam 160 eura za prvu registraciju tablice,agenciju i jos neke papire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je auto registrovan na drugi grad, a registracija mu traje recimo jos 10 meseci, koja je procedura, ako se uradi prenos vlasnistva, moraju da se menjaju i tablice ili se vozi na ovlascenje do sledece registracije, pa onda prenos?


ili to nema veze jedno sa drugim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Važe ti osiguranje takse oko registracije. Ostalo plaćaš i menjaš odmah (saobraćajna, tablice, porez...). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...