Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Još malo pa jeftinije od redovne polise :) 

 

Koje je to osiguranje? da lisu ti dobru osiguranu sumu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno ovo je džabe. Znate kad ću da uplatim osiguranje stakala? :)

Pa bolje je onda uplatiti full kasko i mirno spavati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja svake godine placam kasko. U martu 2014 me je izaslo 15400 za osiguranu sumu oko 450000din i fix ucesce 50eur. Stilo 1.9 jtd 2005.. Mnogo korisna stvar. Nema glava da te boli :)

 

Nudili su i meni tu opciju- da sam odaberem osiguranu sumu.U tom slucaju bih mogao i da zaradim ako mi neko ukrade auto :D

Nije mi to odgovaralo jer u tom slucaju je ta suma "iscrpiva" i nisu pokriveni bas svi rizici...

 

Prosle godine sam imao manju nezgodu i glava me je bolela,tako da cu od sad uvek uplacivati kasko.

 

Takodje sam iskoristio sve moguce popuste i isto se cekalo na odobrenje iz Bg-a.Cak sam iskoristio i kupon od 500 din sa Super Kartice za koji nisam ni znao da imam.Ali kao sto sam napomenuo naisao sam na maksimalno fer i korektan odnos u kompaniji DDOR i ljudi su mi rekli da imam i tu mogucnost.

 

Da sam registrovao auto kod njih imao bih jos 5% popusta i da imam preko 15 god vozackog staza jos dodatnih 5%.

Ali dobio sam trening u NAVAK-u(trzisne vrednosti 99eur) tako da je i to extra :thumbup:

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno ovo je džabe. Znate kad ću da uplatim osiguranje stakala? :)

Pa bolje je onda uplatiti full kasko i mirno spavati.

Nije bolje jer ako skikne staklo, skidas stetu stakla od kaska. Imas pravo na 2 ili 3 stete za godinu dana, tako da se to posebno dogovara ili doplacuje.. Ima tu doooosta faktorcica i dogovora. Tipa, meni je bitnije da imam osiguran rizik kradje za vecu sumu ili totalnu stetu (ne daj boze), nego da sam bez ucesca u steti i sa 50.000 din recimo za stakla..

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Bas tako.Treba se dobro informisati i raspitati pa onda u skladu sa svojim potrebama uzeti ono najoptimalnije :thumbup:
Zavisi dosta i od auta koji se vozi,godista,trzisne vrednosti,cene delova...ne postoji univerzalni obrazac vec svako bira ono sto je za njega najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što uglavnom imaju učešće u šteti 50~100eura i zato što su "aktivirali" kasko iduće godine će da bude skuplji 50%.... pa onda sam izvedeš računicu:

neko ti otkine retrovizor ti odeš kupiš drugi za 50~60eura ili aktiviraš kasko pa onda daš obavezno učešće 50eura, iduće godine platiš umesto recimo 200eura (+50%) 300eura i kad sabereš imaš retrovizor za 50 ili 150eura pa biraj.

Naglašavam da ovo verovatno nije uvek ovako ali koliko sam ja čuo od par prijatelja uglavnom bude ovako...

Edit: skrati ga Woodoo

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao da imate samo 2 ili 3 aktivacije godišnje.

I dalje mi deluje kao dobra opcija za ne daj Bože.

Svakako bih mirnije spavao ako znam da će mi šteta biti nadoknađena ukoliko bude ukraden ili razbijen auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, nisu ni oni ludi da se lupa auto tek tako i dobijaju novi delovi.

VIdeću kada budem imao priliku koliko bi za mog Stila sve izašlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ste jedne godine aktivirali kasko on nije skuplji sledece godine,a narocito ne za 50%.

Vi samo ne dobijate popust kao u situaciji da ga niste aktivirali.Taj popust je za prvu godinu 15%,drugu,30%,trecu 40% i cetvrtu 50%.

Hipoteticki on moze biti "skuplji" za 50% ako ste 5 godina imali kasko koji niste nikad aktivirali i u 6. godini ga aktivirate i onda 7. godine nemate popust od 50% :)

Ali tad ce premija svakako biti manja nego prve godine zbog starosti auta...

 

 

Nisam znao da imate samo 2 ili 3 aktivacije godišnje.

 

Pa jel to malo? :)

Inace mozes da ga aktiviras i vise puta od tog broja ali pod odredjenim uslovima.

Agent mi je doslovno rekao mozes da ga aktiviras neogranicen broj puta,samo sto u prva 2 puta ne placas nista.

I kao sto je poznato kasko se aktivira(uglavnom) kada si ti svojom krivicom ostetio auto ili kad je pocinilac nepoznat,elementarna nepogoda.Kada tebe neko osteti njegovo osiguranje ti svakako nadoknadjuje stetu i tada ne diras svoj kasko.

E sad koja je verovatnoca da ti svojom krivicom vise od 3 puta godisnje debelo ostetis auto?Ili da ti ga neki Cile vise od 3 puta godisnje namerno i podmuklo osteti?  :laughing:

 

Kod DDOR-a se treca placa 50%, kod varijante bez ucesca u steti.

 

Meni je receno da prilikom 3. aktivacije placam iznos cele premije (115eur u mom slucaju) a oni svu ostalu razliku u steti kao i svaki naredni put.

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde pitaj brata i ako je meni branik oštećen i imam ddor kasko imam li pravo da mi daju nov ili mogu da mi samo plate gizovanje i farbanje. U pitanju je i30 pet godina star.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče popusta Dante je u pravu. Kada se aktivira kasko sledeće godine se u najgorem slučaju dobija polisa iste vrednosti, mada ako je šteta bila manja od visine polise onda se čak i tada mogu ostvariti određeni popusti. Takođe, ispravio bih Dante-a u delu kada si imao 5 godina kasko i u 6. godini napraviš štetu onda polisa ide duplo gore, a ne 50% jer ako je početna bila 100rsd, posle 5 godina je 50rsd i on u šestoj mora biti duplo veća da bi se vratila na 100rsd :D ali smo se razumeli ;) 

 

Kod ovog slučaja isto tako ne mora da znači da će se cena kaska vratiti na početak. Opet se preračunava koliko si ti para dao za tih 5 godina i kolika je sada šteta, pa se lako može desiti da i posle toga ostane ista premija osiguranja. Takođe, mislim da te premije ne idu do 50% nego do 25-30% max ali to nisam sada siguran. 

 

Što se tiče branika za i30... prvo zavisi da li je auto u garanciji ili nije. Ako jeste onda se radi onako kako ovlašćeni servis kaže. Ako nije, onda se gleda stepen oštećenja branika. Koliko se sećam osiguranje ne poznaje termina "varenje branika" tako da ako je on negde pukao onda ide zamena, a ako nije onda samo gitovanje i farbanje. U suštini moje iskustvo sa DDOR-om je da ne zakidaju kada je u pitanju procena štete za kasko osiguranje. Procena štete za obične AO polise je već potpuno drugačija priča. Kod kaska im je cilj da budeš zadovoljan, a kod AO ih boli ona stvar ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...