Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Ne sumnjam ja da si ti to uradio ali ja nisam mogao iako sam pandur i kolege mi rade na salterima i opet nisam mogao bez vlasnika da odjavim table.... Jbg ovo je zemlja Srbija

Ali da ne bi imao neprijatnu situaciju bolje da iscima vlasnika da to odradi. i da ne zaboravi da mu treba prepis tehnickog lista koji moize da uradi u bilo kojoj agenciji ili teh. pregledu

Edited by lancia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaze mi kolega na salteru da i na tarabi svasta pise, jbg surova istina.

Nisam uspeo... a lepo naglaseno da mogu da otudjim, prevedem na svoje ime i na trece lice i da odjavim tablice i vozilo kod nadleznog organa i da mogu da naplatim nastalu stetu od treceg lica. Nije pomoglo ni ubedjivanje da je to overeno u opstini da pravosnazno. Kazu novi zakon i novi propisi.

Jednostavnije mi bilo da pozovem vlasnika i to odradi za dva minuta. a ne kosta nista. Sve se to odvijalo Novom Sadu. Poslednje vozilo sam kupio u Pozarevcu i odmah sam sa vlasnikom odjavio table napravio kupoprodajni i uzeo probne table 5500dinara dan i sve lepo proslo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti čoveče imaš fiktivnu adresu samo glupo kolegama da ti kažu... misle da ih pitaš "da ti učine" :lol: 

 

Šalu na stranu... koliko ja znam, a znam par ljudi koji se time bave... agencije koje se bave registracijom su u mogućnosti da ti urade kompletan prenos vlasništva uz odgovarajuće ovlašćenje... pravi vlasnik ovlastio tebe, a ti agenciju tj. neko fizičko lice koje radi u ime agencije. Nigde ne ideš ni ti ni pravi vlasnik vozila (osim u opštinu da napravite ovlašćenje). 

 

Jedino što sam pred Novu godinu čuo za slučaj da čovek sa fiktivnom adresom nije mogao da odjavi auto, a imao je odgovarajuće ovlašćenje. Rečeno mu je doslovce - sve je ok SAMO je fiktivna problem. Auto možete odjaviti ili kada rešite fiktivnu, kada dođe vlasnik lično ili ako ovlasti neko treće lice koje nema fiktivnu. I to je to. 

 

Ne vidim pravni osnov da to ne može da se uradi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto mi sada pade napamet je prenos polise. Da li ako prenesem polisu pre isteka registracije na mene (trenutno je u polisi premijski stepen 2) mogu da zadrzim ovaj stepen i predjem na 1 prilikom ove registracije? Nesto sam citao da kada god se kupi auto krece se od 4, sto je totalna ludost....

Share this post


Link to post
Share on other sites

e to je vec problem

Ne mozes da zadrzis ali mozes da preneses bonus sa predhodne polise i vozila na novo kupljeno vozilo

Ja sam to uradio sa malo peripetija ali sam uspeo

Imao sam reg. auto na moje ime i nije imao nezgoda znaci bio sam u bonusu. Taj auto sam prodao sa premijom 2 preveo i imam kupoprodajni ugovor.

Kupio sam novi polovan auto tacnije ovaj koji sad vozim, lancia kappa 2.0  turbo

 i zainatim se ja da iskoristim moj bonus i u agencijama mi kazu ne moze a ja njima kazem da moze oni opet ne moze a ja zapeo da moze i da moze.

Krece igranka telefon i zovi jedno osiguranje drugo trece i tako redomi sva kazu da ne moze a ja na kraju pozovem UDRUZENJE OSIGURAVACA SRBIJE i oni koji su te propise doneli i koji su zaduzeni za njihovo sprovodjenje kazu mi MOZE da se prebaci bonus. Ali kako e to je vec igranka: potrebne su polise (priznaju se kopije) proslih osiguranja i kupoprodajni ugovor. Osiguravajuce kuce su duzne da ti izdaju kopije osiguranja

Znacci kopije predhodnih polisa i kupoprodajni ugovor i pravac osiguravajuca kuca i moraju da priznaju bonus a sve to samo zato sto zakon tako kaze.

Pogledati clan 8 i clan10 i onda su u obavezi da Vam priznaju bonus

 

http://www.nbs.rs/export/sites/default/internet/latinica/20/osg/bonus_malus_sistem.pdf

 

A sve to sam potegao po pisanju i oreporuci sajta koji svi poznajemo

nemojte biti lenji i procitajte koristice vam, meni je koristilo i imam premijsku grupu 1 umesto ponjihovom i da sam cutao imao bi premiju 4

 

http://www.polovniautomobili.com/auto-vesti/saveti/resavamo-dileme-posetilaca-sajta-ne-dozvolite-da-vam-oduzmu-bonuspopust-na-osiguranje.php

 

http://www.polovniautomobili.com/auto-vesti/saveti/2-deo-novi-odgovori-na-nedoumice-posetilaca-u-vezi-auto-osiguranja.php

 

http://www.polovniautomobili.com/auto-vesti/saveti/3-deo-resavamo-dileme-posetilaca-sajta-novi-odgovori-na-nedoumice-posetilaca-u-vezi-auto-osiguranja.php

Edited by lancia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mogu da predjem sa premijskog stepena 4 na premijski stepen 3 ako obnovim registraciju nedelju dana pre nego sto ona zapravo istice?

 

I jos jedno pitanje...
Ako menjam osiguravajucu kucu na narednoj registraciji (ovoj koja mi upravo istice), da li i tada mogu da predjem sa premijskog stepena 4 na premijski stepen 3?

Share this post


Link to post
Share on other sites

22.750 za Stilo 59kw...
Pu nanu im lopovsku, za lekove da im treba!!!

 

Skuplje nego prva sa tablicama i saobracajnom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos sam isao na tehnicki gde mi komsija radi pa sam platio samo 600 din (svuda je 1000-1200, mozda i vise, ne znam).

 

Lopovi bre, lopovska drzava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas uplacen full kasko za mog Stila u DDOR Novi Sad.Bez ucesca u steti i sa ukljucenim rizikom od kradje me izaslo 14200 din. Sto je po danasnjem kursu 115 eur :)

Po meni odlicna ponuda.

 

Naglasio bih da sam prvo isao u Dunav gde su za istu vrstu osiguranja izasli sa ponudom od 28000 din. :laughing:

Vrlo neprijatno sam iznenadjen i nestrucnim osobljem i nacinom poslovanja u toj kompaniji :thumbdown:

Za razliku od DDOR-a gde je sve proteklo u najboljem redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada je verovatno glupo pitanje, ali kako to full kasko, a nema učešća u šteti?
I šta tačno dobijaš sa ovim kaskom?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Full znaci sve :) Pokriveni su svi rizici.
Bez ucesca u steti ili kako oni kazu sa otkupljenom fransizom.Prilikom neke stete ja nemam ucesce tj moje ucesce je 0 dinara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce je proci i jeftinije ako se ide sa nekim ucescem u steti 5,10,15..% ili ako se uzme bez fransize tada je ucesce uvek 50 eur.ali za tim pored ovako dobre ponude zaista nije bilo potrebe :thumbup:

Takodje ako se uzme bez rizika od kradje onda je za nekih 1700 din jeftinije...Nisam cuo da je nekom ukraden Stilo,ali kad sam vec uzeo kasko usteda od 15 e mi ne znaci nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se u potpunosti sa svim. Ako bude takva ponuda kada ja budem registrovao auto debelo ću razmisliti.

Inače, ima ukradenih Stilića. O 2-3 se pisalo i na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I koliko te je na kraju izašla registracija? Plaćaš kasko + obavezno ili je sve to ukljućeno u tih 14000?

Edited by joshibeast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasko se uplaćuje nezavisno od registracije i važi godinu dana od dana uplate i nema nikakve veze sa registracijom. Kasko recimo može važiti i ako je auto neregistrovan, a treće lice ga ošteti ili bude ukraden ;)

 

Takođe, može se uzeti i na rate pa plaćati u Danteovom slučaju 1000+ dinara mesečno :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja svake godine placam kasko. U martu 2014 me je izaslo 15400 za osiguranu sumu oko 450000din i fix ucesce 50eur. Stilo 1.9 jtd 2005.. Mnogo korisna stvar. Nema glava da te boli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...