Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Ne daj Bože da se neki ovde zeznu pa da sipaju do vrha, pređu bar 600-700km i opet natoče do vrha i uporede sa bordom.

+ 1

Meni kad padne ispod 3/4 rezz, počinje nervoza da hvata !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petrovicu, ako ti ista znaci, deluje mi slicno... Juce sam bas natankovao do cepa, od 589km ovoga puta je bilo samo oko 170 km magistrale, ostalo graCka  :)  (obicno mi odnos bude 50-50).

37,3 litara eurodizela, prosecna brzina 27km/h, prosecna potrosnja 6,33 l/100 km.

Super je to... Tek sam počeo da vozim, ali mi se ovi prvi rezultati već sviđaju. Ni sa Bravom nisam kukao na to koliko para ode na gorivo jer sam malo prelazio, ali neću da se bunim ako manje troši :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja napisem koju, prosli mesec, presao 1900km, sipao 97l AvioDizela. Digitron kaze da je to 5.1l/100 km! Ko prati temu Kradje zna da se meni ne isplati da sipam do cepa, ali vodim evidenciju o kilometrazi i litrima i mogu da kazem da mi ni bord nije nesto odstupao od te cifre! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razumemo oko potrošnje ženomobila ili konkretno - Fiat Seicento 1.1. U fabričkim specifikacijama se za gradsku potrošnju navodi cifra od 8,3 litara. 

Kod mene je u praksi oko 7 litara, a na otvorenom, npr. auto-put nije ispod 4 niti iznad 5 litara - pri brzini od 90-100 km/h.  :yes

 

 

Ovo pišem zato što po oglasima piše "ne troši preko 5-6 litara gradske vožnje"...ne trosi tuki.... :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja o potrosnji necu diskutovati osim sto cu reci da je tng must have u hondi, kad sam malo bolje skapirao auto i poceo da ga vozim kako treba potrosnja nije ispod 11.5 po gradu. Kombinovano mi je 9.4 za sada. Ako se uzme u obzir da sam mesecno na nekih 2-2500km usteda na godisnjem nivou je oko 150000rsd po nekoj mojoj racunici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno neko iskren, naročito zato što vozi Hondu :D

Jedan, da kažem poznanik, ima accord 2.0, model posle Ticminog. Kaže ne prelazi 7 u gradu, a inače živi na Banjici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Honde i japanci su totalno druga filozofija automobila. Zamisli koliko bi jedan Renault od 2.4 trosio kad 1.6 u Meganu pije 10L po gradu.

Generalno, na 2.4 si vec u gubitku zbog registracije tako da ce ti TNG godisnje ustedeti tj doneti registraciju ;)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah ok jeste ta novija generacija pravljena da izvlaci malo vise snage od prethodnika na nizim obrtajima i da budu ekonomicniji ali brate 7L trosi na leru

Sta ima da pricam price, ja sam lepo govorio da 1.6mjet trosi skoro 7 do 8L po gradu a svima drugima trosi 6.5L...

Registracija ce nadam se biti manja sledece godine a ako ne nema veze uzitak nema cenu.

TNG cim resim problem sa folijama na staklima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako postede vas iznad 100kw ali hm...

Svi ovi ovde misle da je bord tacan pa idu po onom fazonu "nabavio sam to po spec ceni" tako i ovde, "moj auto trosi manje od tvog" :)

Ja se ne zabijam u gradske spiceve pa moja Ideja u takvom rezimu potrosi 6.5L a kad se zakucam u spiceve, 7-8L bez problema.

Ali nikako ne mogu skontati zasto bord komp pokaze 4.9 ili 5.1L to je laz veca od VW lazi :D

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali nikako ne mogu skontati zasto bord komp pokaze 4.9 ili 5.1L to je laz veca od VW lazi :D

 

Evo meni pokazuje 4.7 Trip B i 4.8 trip A i nije laž ;)

 

Samo što si više u špicevima bord će ti više i lagati. Ja recimo nemam nijednog semafora do posla i nazad, a nekad ni ne pritisnem kočnicu uopšte na toj ruti i bord je savršeno tačan.

Kako krene kreni-stani vožnja počinje i razlika između realne potrošnje i borda

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Punto po gradu trosi 8  :laughing: al zustre voznje,cim se zagreje svako saltanje na 3k obrtaja i umerena jurnjava od semfora do semfaora.

 

Letos Kragujevac-Ohrid-Kragujevac potrošio 193l što mu dođe nekih 5.5,bez klime to ne ukljucijem nikada,.

 

Samo kad sam ja faks zavrsio da se oslobodim onih guzvi  :help:  Od Vozdovca do Gradjevinskog mi se smuči život i prokunem i fakultet i sve  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Letos Kragujevac-Ohrid-Kragujevac potrošio 193l što mu dođe nekih 5.5

Meni je Ohrid uvek delovao blize Kragujevcu, zar ima skoro 1800 km u jednom pravcu :D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno neko iskren, naročito zato što vozi Hondu :D

 

Iskreni vozac Alfe 159 2.0 jtdm ce ti takodje reci da po Bg-u trosi 10 l,tako da ovih Ticminih 11.5 nije uopste puno ;)

Ista klasa auta/tezina plus Honda malo jaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

100 x 193L/1079km = 5,5L/100km ?!

 

Na mom digitronu to ispadne 17,89L/100km

Sad vidim da fali deo teksta iza toga gde je pisalo:

 

",sem na granici dok smo čekali 2 sata i voznja po Skoplju i Ohirdu."

 

Ne znam sta sam stisnuo pa se obrisao deo iza zareza i ostala samo tačka  :laughing:

 

Dakle kad sam isao na granici cekao nekih 45 min,od toga 20 minuta sigurno radio u mestu i prelazio po pola metra,u povratku gužva čekali dva stata od toga je sve ukupno sigurno radio sat vremena u mestu sa uključenom klimom,jer je bilo +40 a na asfaltu još više,dakle prvi put od kako ga vzim,a imam Punta 1.5 godinu ej uključena klima.Koliko troši u mestu  pojma nemam,al sigurno en troši beznačajnu količinu sa uključenom klimom.Onda vozikanje po Skoplju i Ohridu u Skoplju opet u enku gužvu upao i omašio put jednom.

 

Bord pokazao 17 km/l,a ja znam da sam tankovao 3,5 puta (kad sam kretao rezervoar bio do pola pun) i zanemraimo što sam nedelju dana vozio po Kragujevcu nakon povratka,to su male relacije bile po 3-4 km.

 

Dakle ima sigurno još 2-- km pregaženih po Skoplju i Ohridu i rad u mestu sa klimom na garnici.

Edited by Kaniđa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo tankovanje veče pre polaska bilo goriva u rezervoaru stalo 12l (u rezervoar staje 47,to mu dođe da je bilo 35l)

 

Drugo tankovanje upalio rezervu stalo 35l (dakle kad sam ušao na pumpu u rezervoaru ostalo 12l)

 

Treće tankovanje stalo 23l (ostalo 24l)

 

 

 

Evo gledam u račune dakle ukupno sipano 77l,a ja računao da je potrošio tri rezervoara  :help: al opet ja u tefteru zapisao 193l  :laughing: ne znam odakle izgleda me opičilo sunce na granici. I sa ovih 77l to mu dođe 6l što mu dođe na mesto,jer ta nedelja po Kragujevcu kartke relacije sigurno je otišla potrošnja za tih 0,5l gore.Kad sam parkirao ispre zgarde na bordu stajalo 17 km/l.

 

Al opet ja sam zapisoa 1150km i pored stoji 193l,kojom logikom i kojom matematikom to pokušavam da se prisetim i odkale mi 3.5 tankovanja,a tri računa  :question:

 

Samom sebi nisam jasan  :ball:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...