Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Znam, ali sam morao da ga preparkiram. Do 140 koliko sam video potroanja ide od 4,9-5,5 tako je na tempomatu, koliko se secam...ali je uglavnom stajala na 5,2. Ne verujem i dalje da toliki auto tako brutalnno ide, a trosi kao upaljac. Jedino nisam gledao potroanju na 200.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je resetovano malo pre posto sam sipao gorivo. Videcemo sutra-prekosutra sta kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 pitanja, zasto bi restartovao trip1 koji se sam restartuje kada je auto ugasen duze od 2 sata, a ne trip2 koji pamti do 100 sati voznje i koliko si to goriva sipao kada nije izasao iz rezerve, 2 litre? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. Posle toga sam otisao na pumpu. Ne mogu da ukapiram trip 1. Sam se resetuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan PO - BG - PO, pa sam sipao na istoj pumpi na kojoj sam do vrha sipao pre puta. Klima upaljena, malo sam ga više gazio, retko ispod 140, pa do 170, klima stalno upaljena, potrošnja 9.8. Ovo je rekord dosad. :laughing:

 

Doduše, samo autoput garanti i preko 10 nešto sitno, jer je od autoputa do PO ipak magistralni put, pa je vožnja 70-100, tu se nešto smanji potrošnja. Ulje nisam pogledao je li išta progutao, s obzirom da sam ga gazio. :smoke:

 

Eto, ipak može 10 litara plina da potroši. :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Letos do mora  ( dvoje + koferi ) i nazad ( troje + koferi ) i po lokalu, klima ne radi, ne brze od 120 na sat, 2000 km 90 l .... 4,5 l prosek .... mereno metoda od cepa do cepa ... po bordu i po racunaljki .... 

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedna stvar, sigurno je vec prezvakano: Koliko sati bi Stilo 1.9 jtd trebao da radi u leru, sa, recimo 3 l dizela? Pitam zato sto kad recimo, predjete 100 km u gradu, u spicu, tj. Manje-vise dosta stojite u koloni ispadne da je za tih 100 km auto najmanje 40% vremena radio u leru. Pri tom bord drasticno smanjuje prosecnu brzinu, i dize potrosnju, pa bord moze da pokazuje i vise od realne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otp. 6-7 deci za sat vremena rada.

Ali to opet nije nerealna potrošnja, već realna za te uslove. E, to je prava gradska vožnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni board izgleda pokazuje bas tacno. Sa 50 litara presao sam 660 km gradske voznje. Board pokazuje potrosnju 7.6 litara na 100 km sto mu dodje to maltene u gram. Stilo 1.9 mjtd 120ks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima puno realnih samo vi citate nerealne. Evo i par posta unazad sam i ja pisao da mi jw po gradu 7-8l jer ne znam tacno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma meni zimi bord pokazivao 10-11 po gradu. Prosecna brzina 15-17 km/h. Na otvorenom sam mogao da ga spustim na 5, ali ne mogu tako da vozimo. Onda cepam, pa tih 5 bude 6 ili 6.5. I to mi je ok. Stilo mjet MW, 120 ks...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam pisao sa Alfom, uvek negde oko 7,5 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuu brt na otvorenom ladno vozim na 4,5l i to vozim normalno, znaci i po ogranicenju i preko i pun gas i milim.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predhodni auto fiat croma 8v mjet po bordu pri prosečnoj brzini oko 30km/h potrošnja je bila oko 7l. Sadašnji auto fiat 500L 1.4 16v u istim uslovima troši oko 7,5l. Dizel-benzin, isti ..rac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...