Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

 

... U odlasku, oko 30km je bilo treca-cetvrtak, u koloni

 

Treca-cetvrtak,  sreda-cetvrta  ili sreca-cetvrti :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, idi bre, pa kako ugleda? :rofl:

Jbg Toti, nema plastike da ga olaksa, pa mora da trosi :p

 

Od 1.8-30.8. presao 2420km, brzina prosecna oko 43kmh., dosta rada u mestu (zbog turbine :rofl:), cekam da upali lampicu, pa da preracunam, ali od prilike oko 6l je prosek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročistio malo motor danas

Vozio BG - Sremska Mitrovica i nazad. 100% klima na max, na autoputu 140 sa povremenim izletima na 160.

Sa mojim menjačem to znači da je ceo put vožen u petoj preko 3000 obrtaja (do 4000)

Potrošnja 7.1 po bordu.

Nije bilo gužve u dolasku. Od OMV-a u Krnjači do Mitrovice sam stigao za 45minuta.

U nedelju sam isao Topola-Nikinci-Sremska Mitrovica. U odlasku, oko 30km je bilo treca-cetvrta, u koloni (posto je svadba bila, pa kolona svatova).

Onda auto put od Malog Pozarevca do iskljucenja za Rumu, nekih 90km, voznja 140kmh, par puta do 150-160kmh, od iskljucenja do mesta Nikinci, nekih 25km voznja 60-100kmh, pa do Sremske Mitrovice u koloni 60-80kmh, 30km. Kada sam stigao u S.Mitrovicu, ukupno 175km, potrosnja po bordu 6.3l, brzina 57kmh.

Ceo put je bila upaljena klima, cetvoro u autu. Na bubanj potoku na n. rampi, cekali smo 20ak minuta, klima radila u mestu sve vreme, + bord u Lybri u mestu racuna 25l potrosnju, pa je do naplatne rampe bilo 6.5l po bordu, dok smo cekali, u mestu je oborio brzinu, a potrosnju podigao na 7.5l...

U povratku S. Mitrovica-Topola, 150km, auto put 90-110kmh, bez klime, bez zadrzavanja na naplatnoj rampi, potrosnja spala na 5.3l.

Uradis remap za 50 e i isplatis ga za 2-3 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas mi fali remap ... ali se plasim cipa. :)

Malopre upalio lampicu, 2490km sa 21500din, prosecna cena 144.6din/l, prosecna brzina oko 42-43kmh, potrosnja 5.9l... ja sam zadovoljan, moglo je i manje, ali i ovo je super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom novi beograd, bezanija cesto do banjice i vozdovca, redje po centru. Znaci gradska voznja ali retko u velikim guzvama, bez ikakave stednje 8.4l metodom cep cep. 3.0d - 5brz manuelni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tds trosi malo vise jer nije comon rail i ima manje snage ali i on moze da se drzi ispod 10 u gradu kad se malo povede racuna. On pravi bas veliku razliku u potrosnji u zavisnosti kako ga vozis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sam u ovoj temi pisao, ali evo da ponovim... Preselio sam se sa NBGD-a u Obrenovac i sada putujem na posao do BG-a.

Od danas ce svaki dan biti relacija Obrenovac, preko novog mosta pa na tosin bunar i nazad.

Jutros sam resetovao bord ispred zgrade, dosao na posao i bord je pokazivao prosecnu potrosnju 4.3l i prosecnu brzinu 51 km\h i to ce mi biti otprilike 90% ukupnog rezima voznje, mnogo manje grada i vozikanja na kratkim relacijama.

 

Inace pre preseljenja mi je stan bio na 1.5 km od posla. Smrt za auto, posebno za dizela!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se oglasim. Stilo karavan 1.9 mjet. Trip 1000 km, prosecna brzina 59 km/h, potrosnja 6.3 l. Dosta uzbrdica, pun auto, klima ukljucena non-stop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjevo BG preko Ub Obrenovac. Potrosnja od 4.7 do 5.3 zavisi kako sam raspolozen. Klima upaljena uvek dok su bili vrucine a prosecna brzina oko 60km/h. Do sad presao oko 10.000km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zadnje sipanje goriva,sipao sam za 1000 dinara i presao sam 172 km i po bordu je pokazivao 4.0l na 100 km,a sipao sam na europetrol pumpi na ledinama,a danas sam sipao na art petrol pumpi u dobanovcima

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se kao Mića ženi pravdaš ?

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sam u ovoj temi pisao, ali evo da ponovim... Preselio sam se sa NBGD-a u Obrenovac i sada putujem na posao do BG-a.

Od danas ce svaki dan biti relacija Obrenovac, preko novog mosta pa na tosin bunar i nazad.

Mozes i pre Boljevaca ako ides na tosin bunar, ne znam jesi li isao ikad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredili su put sad i taj skrsen deo do kraja. Jeste malo dinamicnije tuda moram priznati :) Sve zavisi kada ides na posao, znas i sam kako je kada se uhvatis neke lastuse ili slepera pa do kraja Umke igre bez granica.

 

EDIT: aha, sad znam na sta mislis kad kazes novi most, ti zapravo odes na obilaznicu. Ja sam mislio ides na most na adi, pa reko da ti skratim muke :D

Ovako ti je manje vise isto onda, jedino da suzbijes monotoniju nekad :)

 

Da doprinese i temi da ne offujem previse: sa losim termostatom i dalje sam oko 5.5 mesovite voznje. Ziv bio jtd.

Edited by m1hajlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ee najgore sad na obilaznici kod surcina su zatvorili ukljucenje  iskljucenje,pa kad treba da idem preko save moram il na dobanovce il na aerodrom,a Milane mores da ides preko mosta kod elektrane,pa na boljevce ,jakovo surcin pa nbg,najgori deo puta je izmedju boljevaca i jakova,katastroga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam merio na puntu, po bordu 3.1, po čep čep 3.6, otvoren put bez gazenja 250km

Edited by pilauda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...