Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Danas, Indjija-Beograd i nazad(sa nekih 20km po Beogradu)po bordu, 6.4l. a vetar je duvao nenormalno, nisam verovao da auto od 1400 kila pun može toliko da zanosi na autoputu, mislim da je pod tim uslovima to ok potrošnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala može majku mu....Pri odlasku u BG bilo je ok (vetar u leđa :smoke: ), a pri povratku :thumbdown: .....levo-desno - i ja i svi ostali....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce NS - Obrenovac - NS, autoputem preko ostruznice. u oba smera 130 km/h autoputem gde se moglo (3000 obrtaja), a na ostalim putevima koliko se moglo. Potrosnja 5.6 u odlasku, klima 100%, a u povratku 5.4 bez klime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lokalni putevi oko 3.5 litara. Ukupno autoput + lokalni putevi prosek 4.5 litara za 250 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla , kad ćeš da mi vratiš onu štanglu za šlepanje ?

:scooter:  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

Znao sam da nekog vuče čim mu toliko troši auto :rofl:

 

Jeb'o ga njegov autobus Solaris kvari se svaki drugi dan :D 

 

Ma neeeemoguće !!! 

Kad sam ja pričao da to tako može, neki su se ovde smejali.

 

Ma može, samoubistvo gratis :) 

 

Dovla,kad je pao cip? :D

 

Idi begaj, ako stavim čip na ovakav rezultat auto će trošiti u minus, moraću svakih 100km da odlivam naftu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da i ja kažem koju na ovu temu. :smoke:

 

Od kupovine auta do sad, cca 1100 km. Potrošnja po kompu u autu 6.5 L, realno 8 L. Govorim o plinu. Naravno, potroši i nešto goriva.

 

Stil vožnje? Uopće ne brinem o tome, stisnem ga kad mi dođe, autoput 120-150, kako mi se da, nekad ga vozim po gradu nisko, nekad i preko 4000, zavisi. Ono što je u sportingu super, uz K&N i izduv, zabava u vožnji zagarantirana. Meni auto ide odlično, s tim da sam vozio slabije aute dosad, pa je ovo solidan napredak. Zvuk iznad 3000, ludnica, tako da, sve u svemu, jako sam zadovoljan i potrošnjom. Može ga se spustit na 7 L, ali ne vidim baš smisla da tako vozim sportinga.

 

Eh, da. Prosečna brzina 35 km/h cca, zasad, većinom gradska vožnja, recimo da je od ovih 1100, 300 autoput, od toga sam ga 200 vozio 140-150.

Edited by rocker87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spas ili prevara: Tablete za uštedu goriva?!

 

Na tržištu regiona pojavile su se tablete za navodnu uštedu goriva, kojih, međutim, nema u prodaji na benzinskim pumpama. Zainteresovani mogu nabaviti putem oglasa koji su posebno aktuelni u poslednje vreme.

 

gorivo.jpg

 

Dok ljudi iz struke upozoravaju da je najverovatnije reč o još jednoj prevari, mnogi vozači su se već upustili u poduhvat njihove nabavke, nadajući se da će upotrebom pomenutih kapsula trošiti kudikamo manje goriva i tako u dobroj meri rasteretiti kućni budžet, piše "Press RS".A reč je o tabletama čijim korišćenjem se, kako stoji u oglasu na jednom hrvatskom internet oglašivaču, može postići ušteda goriva i do 20 odsto?!

"MPG-CAPS je tableta koja čisti injektore, ventile, cevi za dovod goriva. Smanjuje potrošnju i štedi novac pri svakom punjenju. "Golf 5 GTI" 2008. godište s ovim tabletama prede kao tigar, a troši kao miš", stoji u pomenutom oglasu.

Oglašivač dodaje i da je jedna kapsula, koja košta oko 2,5 KM, dovoljna za jedan rezervoar, te da je bitno da se koriste redovno, inače će se izgubiti njihova svojstva.

"MPG-CAPS je tableta koju stavite u rezervoar, gde razbija gorivo na njegov molekularni nivo, pa benzin ili dizel sagorevaju efikasnije. Tableta podmazuje i poboljšava sistem sagorevanja, te odstranjuje štetne izduvne gasove. Pored tih velikih ušteda goriva, potrošači su primetili i očigledna poboljšanja u radu motora", navodi se u oglasu.

U Grupaciji za promet nafte i naftnih derivata u Privrednoj komori RS kažu da nikad nisu čuli za slične kapsule, u čije dejstvo i te kako sumnjaju.

"Niti sam za njih čuo, niti sam ih koristio! Takođe, ni ljudi iz ove branše sa kojima sam svakodnevno u kontaktu nikada nisu pomenuli ništa slično", kaže za zamenik predsednika ove grupacije Miro Škiljević.

 

Prema njegovim rečima, gotovo je nemoguće da bilo šta može da smanji potrošnju goriva u pomenutom procentu, posebno ne neke kapsule.

"Da su one tako efikasne, sigurno bi se već našle na tržištu, u redovnoj prodaji. Ovako, teško je poverovati da one uopšte imaju svojstva koja im se pripisuju, dok, u svakom slučaju, uštedu goriva od 20 odsto definitivno ne mogu da postignu. Ne kažem da nema ljudi koji ih nabavljaju u nekoj vlastitoj režiji, ali ih u prodaji zasigurno nema. Mada, i onima koji odluče da ih koriste preporučio bih da budu oprezni jer je reč o nepoznatom proizvodu koji može da ošteti njihove automobile", ističe Škiljević.

Međutim, da građani u današnje vreme prije svega idu na uštede svedoči i činjenica da je ova tableta već postala poznata i među vozačima iz Srpske.

Marko V. iz Banjaluke kaže da odavno zna za pomenute kapsule, te da ih već naručio preko kolege iz Srbije, koji ih je "nekim kanalima" nabavio iz Amerike, gde se i proizvode.

"Ako je istina to što se priča, na rezervoaru bih uštedio 25 KM, što nije malo. Naručio sam ih, pa šta bude. Da budem iskren, malo me je strah za motor, ali, ako ne probam, neću ni saznati da li mogu da pomognu. Manja šteta će biti ako ne budu delovale, odnosno ukoliko se ispostavi da je reč o prevari jer zaista nisu skupe. U pakovanju je deset kapsula koje koštaju nešto manje od 2.000 dinara, odnosno 30 KM", naglašava ovaj sagovornik.

 

Vojinović: To je "patka"!

 

Predsednik Skupštine Udruženja vlasnika benzinskih pumpi u RS, Vukašin Vojinović, kaže da ni najmanje ne veruje u priču da se nekim tabletama može uštediti gorivo. "To su priče za malu decu, kao one o tabletama od kojih se pravi rakija! Oni koji se odluče da ih koriste samo rizikuju da oštete vozilo. S druge strane, na našem tržištu ih zvanično nema u prodaji, što ne znači da ih vozači ne nabavljaju "na crno". Međutim, činjenica je da se gorivo ne može uštediti ničim osim umerenom vožnjom", ističe Vojinović.

 

 

izvor - mondo.rs

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ima neke razlike izmedju obicnog eurodizela i ovog malo skupljeg(NIS,OMV,EKO..)?

Edited by Skydive11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima. Taj je skuplji :D

Salim se, raznih iskustava ima. Neko se hvali, neko se zali da mu motor losije radi i na malo vecu potrosnju. Ja licno to ne sipam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažu da nije baš dobar za ove naše dizele, nego za ove novije generacije, godinu, dve stare. Neko reče da je previše "postan". Ja sam uvek sipao ovičan OMV, pa na svakih 4,5 sipanja sunem jednom taj sa aditivom. I nikada nisam imao problema, uvek sipam na toj istoj pumpi zbog toga. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stalno sipam onaj sa aditivima na Molu. Razlika u ceni je oko 3%, a cini mi se da motor sa njim tise radi nego sa obicnim.

E sad dal ga manje trosi ili ne ? ...ko ce znati... 3% nije nikakva razlika u ceni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

8.2l prosjek presao 500km gradske i 140km otvorene, gazen dosta i sa klimom 90% vremena, dosta i radio u mjestu sa klimom naravno...nagura ga dobro :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

km / L koliko kilometara pređe sa 1 L goriva.

 

29,8 km/l = 3,355 l/100 km

22.2 km/l = 4.504 l/100 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, jesi li to bio do primorja malo? :)

Bio malo do Kolasina...nisam bio na more...sledece nedjelje cu malo da se kupam :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://s28.postimg.org/bt3psz4j1/Fotografija0145.jpg

 

29.8 km/L

S O K I R A N  ...

na semaforu nisam mogao da verujem i morao sam da slikam ... 

mora da je pobrljavio od vrucine ... 

posle je spao na 22.2 km/L ....

videcu sta kaze board kad krenem na posao....

Board pokazuje 18.9 - 19.2 km/L ....

proslog leta u ovo vreme je pokazivao 15 - 16 km/L u gradskoj guzvi ...

zimus zamenio termostat ... 

verovatno je do toga ...

nemam obicaj da drzim prosecnu potrosnju na boardu ali me ovo bas prijatno iznenadilo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...