Jump to content
FAS Goran
malac1971

Veliki i mali servis za Stila / Nuova Bravo

Recommended Posts

Dizel manje trosi,bolje ide i dodje mu na isto.
Ali svakako za nekog ko ne prelazi velike kilometraze i ne zeli iznenadjenja u vidu potencijalno skupih kvarova,za njega je benzinac bolje resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupio sam skoro fiat stila 1.9 jtd  od 115 ks odradio mali servis i sad me naravno u nekom uducem vremenu ocekuje i veliki

znam da u veliki servis idu kaisevi i vodena pumpa pa ako neko zna sta se tacno menja  i koliko kosta materijal za kaiseve i pumpu ...

lik kod koga sam uradio mali mi je rekao da se neki menjaju tokom redovnog servisa a da neki kaisevi u zavisnosti od stanja i kvaliteta se menjaju redje i da od toga zavisi cena.

 

hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Set zupcastog ( roleri spaneri kaisevi ), PK krug ( roleri spaneri kaisevi ) i vodena pumpa se menjaju na velikom servisu. Za cene bi morao da nazoves radnju pa da pitas,razlikuju se , zavisi od motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ako sam dobro cuo od majstora pominjao mi je remenicu i jos neke stvari ...nisam pogresio?

jel ima i tu nekih stvari ili je sve to obuhvaceno ovim kaisevima?

i da li mi neko moze preporuciti kojoj radnji da se obratim kako bih nasao nesto malo kvalitetnije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remenica radilice i alternatora se menjaju po potrebi. Tj u zavisnosti od stanja.

Npr ja sam na 190 000km promenio jer je rekao majstor da će najviše još 30-40 000km obe isterati.

 

Pozovi i ovlašćene, original set za zupčenje sa vodenom pumpom je bio oko 15-16 000 kada sam ja uzimao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Set zupcastog ( kais, pumpa za vodu, spaneri) ti se krece od nekih 8-13000din, zavisi od proizvodjaca. Ja sam npr uzeo Skf set i kostao me je 12600din. Set pk kaisa ( kais, dva rolera) ti je odprilike 80ak eura. Treba ti i 1l antifriza -400-500din i ruke majstora od 40-80e, zavisi. Remenice, kao sto rekose, menjaju se ako su lose. Remenica alternatora se krece od 30-60e, radilice 80-ak eura. To ti je to otprilike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zovi AP Sport imaju original set za zupčenje sa pumpom za vodu oko 13 800 din. Poštarina je besplatna i imaš neki popust na cifru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da se ulje menja na 10.000, meni je ostalo jos oko 2.000 do zamene, e sad me ima ljudi koji kazu ako si stavio seleniu pici do 15.000, ne namerava da cekam bas do 15, e sad me zanima kad vi obicno menjate na stilu jtd, meni bih se taman sve poklopilo da gurem tamo do nekih 12 hiljada, jel to nije greska?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vozis lupam samo grad onda menjaj na 10000km. Ako vozis dosta otvorenog puta ili mesano onda slobodno idi do 12-13.000km. Znam dosta njih koji je cak menjaju i na 20.000km al ja to nikad ne bi uradio :)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grad mi je nekih 35% da kazem od ukupne voznje :) a i to sto bih verovatno da kazem prekoracio od 10.000 bi bio otvoren put, tacnije duze putovanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj, a sto su ti bitne te 2000km? Jaka stvar ako zamenis malo ranije, cak sta vise ja i volim na put da idem sa novim uljem, :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa zato se i femkam, lakse bi mi finansiski bilo kad se vratim i onda odradim i mali i veliki, a ako sad odradim onda nista od puta :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma znam da bi bilo to najbolje, al onda za put je zeznuto, nisam na vreme razmisljao i ostavljao sa strane dovoljno, mozda do tad vec ispadne nesto i odradim sve to :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zamenio na ~8.500km, a tako cu i sledeci servis... Izmedju 8 i 10.000

To mu taman dodje negde godinu dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...