Jump to content
FAS Goran
nidza

Termostat JTD

Recommended Posts

pa sad dize na ovu temperaturu normalno a ne ko zimi na -10. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ ma i na plus 12 nije hteo da digne temp više od 2 crtice a cim izađem na auto put zakuca na nulu, sad su problemi rešeni, zahvaljujući novom termostatu :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kloki, zeleo bih da se malo bolje informisem o tvom uradi sam poduhvatu. Majstor mi je predlozio ovu varijantu sa termostatom od renoa 4 pa se razmisljam da to i ja uradim na mom stilu. Odlucio sam 98% jedino sto me brine je to sta se desava ukoliko termostat ostane zaglavljen u zatvorenom polozaju? Majstor kaze da je vec radio istu varijantu na nekoliko jtd motora taxistima iz Beograda prvi put pre dve godine i dodaje da ljudi i dalje tako voze bez ikakvih problema. Koliko sam ga razumeo termostat ugradjuje u posebno parce creva koje se stavlja na originalno crevo... Kakva su tvoja dosadasnja iskustva sa obzirom da je proslo vec neko vreme? Inace planiram sledece nedelje da ga ugradim. Pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka zima iste teme.

ebi ga kad jtd slabije nabija radnu temperaturu kad dodje hladnije vreme. B)

Kloki, zeleo bih da se malo bolje informisem o tvom uradi sam poduhvatu. Majstor mi je predlozio ovu varijantu sa termostatom od renoa 4 pa se razmisljam da to i ja uradim na mom stilu. Odlucio sam 98% jedino sto me brine je to sta se desava ukoliko termostat ostane zaglavljen u zatvorenom polozaju? Majstor kaze da je vec radio istu varijantu na nekoliko jtd motora taxistima iz Beograda prvi put pre dve godine i dodaje da ljudi i dalje tako voze bez ikakvih problema. Koliko sam ga razumeo termostat ugradjuje u posebno parce creva koje se stavlja na originalno crevo... Kakva su tvoja dosadasnja iskustva sa obzirom da je proslo vec neko vreme? Inace planiram sledece nedelje da ga ugradim. Pozdrav svima!

nemoj da budzis nikakve druge termostate ako mislis da imas auto.

termostat na Stilu ili JTD motoru jeste izdatak ali te glava ne boli, a ne daj boze da turis od renoa 4 i da ti zbog njega

napravi problem od koga ces samo da se ceses i po glavi i po du..tu ... :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konstatujem da je i meni otisao termostat na Lybri, kazaljka mrtva na donjoj skali temperature, jedva posle 20 min da podigne milimetar sa minimuma.

Kao prvo, ovakav tip termostata je bio na mom Tipu 1.9 TDS 90PS isto u pola kile aluminijuma i 25e.

Kao drugo, pitam mog majstora, kaze ugradjivao poznanicima u neke JTD isto od Reno 4 i vozaju po dve tri godine bez frke. :thumbsup:

Kao tri isto je fabricki na MG Roveru, evo link http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=337204 , kad su oni fabricki tako uradili onda nema frke mislim ni za nas, te 4 sto su kuvali pretpostavljam da su stari termostati, inace bi trebalo na velikom servisu menjat isti. A da, ko radi veliki servis... :whistle:

Pod cetri kruzi prica da se od Floride novi tip, vadi ulozak i prepakuje se termostat od JTD i sljaka ko leptir, navodno su isti. Samo kazu ima zezanja puno dok se spakuje. :lol::w00t:

Ja sutra kupujem Vernet od 500din i guram u crevo, dok ne izadjem iz zime, pa kupujem orginala Lybru. Pratim situaciju par dana.

PS kako se okrece ovaj u crevu, kako sam video na slikama orginal i Renoov su postavljeni tako da se otvaraju na suprotne strane :unsure: , zar ne bi trebalo da je otvaranje u pravcu strujanja tecnosti??? Tj u istu stranu??

Edited by vranic.a

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kojoj prodavnici u Bg-u moze da se kupi taj Vernet? Na kojoj temperaturi treba da otvara 74 ili 85c, koliko sam razumeo ima ta dva modela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja samo znam da ovaj fabricko moze da zaglavi ali samo u otvorenom polozaju sto znaci da motor nece da prokuva.(tako je resen)

od toga glava ne boli a i dihtung ostane citav. :thumbup:

Edited by STILISTA

Share this post


Link to post
Share on other sites

FABRICKI da a ko zna gde se ovi druga ugradnja prave, sta vam je, moze i on da zezne. A u svakom slucaju je bezobrazluk da prodaju 500g aluminijuma za 40e (ulozak je 10e). 5800dindzi je u AP.... :wallbash:

Naravno da cu ga kupit u narednim mesecima i skinuti sadasnje budzenje.

A pitanje za one koji su ubacivali Vernet, zar ne bi trebalo da termoopruga ide na stranu motora, da prvo do nje, dodje vruca voda kako bi otvorila na vreme, ili je provodnost dobra pa otvara kako treba i okrenuta kao na slikama??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc postavljen Vernet u crevo, orginal crevo sklonjeno, kupljena dva creva za zamenu i spojena.

Sinoc i jutros temperatura milimetar ispod 90 ;) .

Za 10 minuta voznje na magistrali mi jutros temperatura stigla na 90, sa prosekom voznje oko 70 u cetvrtoj i na 2000o/min. :unworthy: . Ovo se nije desilo godinu dana.

Zanimljivo, kada sam postavljao sve, pregledam orginal termostat, nije zaglavljen niti otvoren, srafcigerom se lagano pomera na unutra, izgleda da je oslabila termoopruga, pa rano otvara, jer je ranije crevo vec bilo toplo da se kazaljka sa skale ni pomerila nije. :question:

Ostaje pitanje o okretanju strane termostata, u crevu???

NAGLASAVAM, ovo sam trenutno uradio na dva tri meseca, cim pre sledi kupovina `originale` :clap: i postavljanje istog dana, slazem se da nije najsrecnije resenje, ali nuzda zakon menja :thumbup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ vranic.a

Da li možeš da postaviš slike tvog "uradi sam" poduhvata ? U koje crevo si ubacio Vernet ? Napisao si da si kupio dva creva za zamenu ? Koja dva creva ? Zašto dva ? gde si kupio vermet i pošto i gde si kupio creva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Termostat Vernet 470 din u Auto Kraljevu (Dacia Reno delovi).

Creva dva komada od nekog :w00t: traktora :whistle: nemam pojma kog, na pijaci u Kraljevu, 150 din komad. jedno je `S` a drugo pod pravim uglom.

Bakarna cev fi35 da spojim creva (imao).

Sve skupa 900 din sa selnama.

Slike kada isplivam iz guzve u koju sam upao ovih dana.

Mada savetujem samo kao trenutno resenje, ne kao trajno. :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastavin uložak isto zaglavljuje otvoren, ne zatvoren. Možda možete tako neku kombinaciju da napravite?

U svakom slučaju se ja ne bih zezao sa tim stvarima, ajd da štediš ne znam koju kintu, ali ovako štediš 40 evra za deo. Ruke ne računam, jer kad već radiš ovu celu egzibiciju, sigurno ti je zamena originalnog termostata mačji kašalj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je trajao 180 000 ili 7 godina tako da investicija u orginal se sigurno isplati ako covek nece vise da razmislja o tome... :thumbsup:

Jos uvek bi trajao nego mi je auto 10-15 dana kod majstora stajao bez vode, tako da drzi temp pa padne malo pa opet na normalu pa kad sam u mestu a upalim grejanje na 4 spusti 3 crte pa krenem on vrati na normalu ali necu menjati nadam se da ce se sam oporaviti :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Nidža

Zastavin uložak je uložak za posebno kućište, pa ne može da se iskoristi. Ovaj renoov je specifičan po tome što se uglavljuje u crevo, i ne treba mu nikakvo kućište. I kao takav može da nađe široku primenu.

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima fora sa Zastavinim za Folridu.

Vec sam pisao, pricao mi majstor da su od nekog Floridinog novi tip, stavljali u kuciste od orginala za JTD, ima nekog zezanja i nije posao od pola sata ali radi 100%.

Prepakuje se ulozak. Nije hteo da mi otkrije kako da nesto ne zeznem.

Za sada sam prilicno zadovoljan sto mi je auto u gradu za 6 min skoro 90c, danas pratio.

PS i Roveru ide u crevo termostat nekim modelima, Lada stari modeli i Alfa 164 stari model su imali odvojen termostar koji se na creva povezuje, pogledajte po netu. pa eto kao jos neko resenje. A Lada je imala grejanje bogami dobro :thumbup: .

Nista ne bi falilo da se menja samo ulozak. Koliko god da volim Lancu i Fiat, kretenski su ovo resili... Konstruktivna glupost!!! :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koliko god da volim Lancu i Fiat, kretenski su ovo resili... Konstruktivna glupost!!! :realmad:

Naravno, kad je nešto glupost onda je glupost. I to treba glasno reći.

Još jedna kretenska glupost je nepostojanje slavine / ventila za ispuštanje tečnosti iz rashladnog sistema. Pazi, namestili su tri ventila za odušku kad se sistem puni rashladnom tečnošću, ali ni jedan za ispuštanje, već mora da se petlja sa crevima, šelnama i slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto ne mogu da verujem. Pa ja na ovom novom radijatoru u kući imam pipu za ispuštanje vazduha. Jedino ako sistem sam nije isprojektovan da izbacuje višak vazduha u prelivnu posudu, naravno ako ej potpuno ispravan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja zamenih termostat ( i isecene ruke od raznih limova kao da sam oluke postavljao :coffee: )

A ko postavi ono cudo, onaj deo od EGR (sto Miki nazva gore izmenjivac) na onaj brezon koji je ujedno vijak za termostat nek j... :horse:

Ali temperatura na 90 stepeni za par minuta voznje ....NEPROCENJIVO mastercard.jpg

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadjoh pravu temu :thumbup: Danas sam od kad je pocelo ovo hladno vreme povezao pola sata bez gasenja, i temperatura se dize samo do druge crte :wallbash: Grejanje mi je bilo na 2,i grejalo jel sasvim dovoljno cak i previse ako je to bitno... Zakljucio sam da je termostat,jedino ta creva cu sutra da probam da proverim (bilo bi super ako bi neko stavio sliku da vidim gde je to :whistle: )

Pitanje, koji meni termostat treba posto imam mjet od 100hp koji se ugradjivao u 15stila ukupno B)

ovaj - http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=32697 (on mi izlazi kad trazim u delovima za jtd)

ili ovaj - http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=43008 (a ovaj u delovima za mjet 103kw)

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kad zamenis termostat efekat ce ti biti ko da ga nisi ni menjao.

hocu da kazem da ti je termostat ispravan i da se tako ponasa taj motor.

isti slucaj je i kod mene (dzabe sam bacao pare )

a ako hoces da bacas Facet termostat je sasvim ok varijanta

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel me zezas? au jbt koji bag :wallbash: A jel postoji neki nacin da se to proveri,osim pipanja tih creva ? (koliko god ovo cudno zvucalo :rofl: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ako ne uključiš grejanje, da li ti kazaljka stigne do polovine?

Kod mene je isti slučaj. Ako stojim u mestu i grejanje mi radi na 2-ku, a napolju je minus. Obavezno kazaljka krene dole, vrlo brzo. I siđe skoro do prethodne crte. Čim krenem da vozim, vrati se na polovinu. Ali ako ga vozim baš lagano i grejanje duva na 2-ku kazaljka klacka par mm ispod polovine i polovine.

Tako da je tvoj termostat najverovatnije ispravan. Ja sam menjao 2 puta termostat, i uvek isto... Kada nije jako hladno drži temperaturu zakucanu na pola bez uključivanja ventilatora, sem kada je jako toplo i stojim u nekoj gužvi u centru Beograda.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne stize moj uopste do pola,vec samo do druge crtice ali mi je bilo ukljuceno grejanje (ne znam od kad tacno se to desava iskreno nisam obracao paznju mislio sam da ce pistati ako nesto ne radi kako valja,pre par nedelja je cini mi se radilo ok). Probacu sutra da ga iskljucim,a da krug za temperaturu okrenem na "nulu" ni toplo ni hladno pa da vidim sta ce onda da se desi.

A sto se tice modela termostata nije stvar u firmi,vec ne znam koji ide u moj. Zanimalo me je jer mi ortak ima neku kombinaciju za termostat,ali ne znam da li je to taj model koji meni treba pa da mogu da uporedim :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko razmisljao da proba sa ubacivanjem kartona ispred hladnjaka? Prilicno je delotvorno ne znam da li steti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...